omroep zeeland donderdag 23 juli 2009 Is dit nu een gevalletje van: 'ik lig op wacht', of eerder van 'kat in het bak kie'? Wij weten het niet. Maar deze rover lijkt in elk geval even de scha duw te hebben opgezocht. Jammer al leen voor de vogels", mailt Henk Koke laar uit Vlissingen. Hij stuurde de foto naar de zomerredactie. Heeft u ook een bijzondere foto gemaakt? Stuur die dan op naar de Zomerkrant. Kies op www.pzc.nl/foto voor het album Zomerfoto 2009. Om te voorkomen dat de foto te klein is om in de krant af te drukken, verzoeken we u het ori ginele bestand te sturen. Anja Kopmels met Een diek mee boamen koos u gisteren tot Zomerhit. Ook vandaag kunt u weer stem men op drie zomerhits. De Zo merkrant vraagt de bezoekers en inwoners van Zeeland naar hun favoriete zomerhit. Daar naast heeft Omroep Zeeland spe ciaal voor de Zomerkrant een Top 48 samengesteld. Luiste raars van Omroep Zeeland en le zers van de Zomerkrant mogen stemmen op de drie liedjes hier naast, die vanochtend tussen 9.00 en 12.00 uur bij de omroep worden gedraaid in het program ma 'De Ochtend'. U kunt van daag tot 16.00 stemmen via de polls op www.pzc-.nl en www.omroepzeeland.nl. Het winnende liedje wordt om 17.25 uur gedraaid en staat rond die tijd op www.pzc.nl. O De Schompen was een duo, bestaan de uit Peter Dieleman en Jan Proos. Proos emigreerde naar Australië en Peter Dieleman ging alleen verder. In het lied Jewannes van der Linde deelt de hoofdpersoon na een korte introductie mee dat hij naast een nieuwe hoed, ook een nieuwe jas en ploeg heeft. Aanstekelige melig heid. Pieter de Leeuw (76) uit Kapel- le-Biezelinge nomineert het lied Op de purperen hei, dat vele ver sies kent. „Ik vind vooral de Vlaam se versie erg mooi", zegt Pieter. „Voor mij is het een echte zomer hit. Het is een heel vrolijk liedje en een echte meezinger. Als ik het nummer hoor, moet ik meteen aan de zomer denken." I know you want me (Caile Ocho) door Pitbull is op dit moment Ra mon Franchen zijn ultieme zomer hit. „Het nummer klinkt lekker en blijft nog een tijdje in je hoofd zitten", zegt Ramon (14) uit Serooskerke. Ook tijdens het werken wordt het lied gedraaid, „en dan werk je wel flink door."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59