de kick van een vrije val 13 o Beachvolleybal in Vlissingen Themaweken voor kinderen Wandelen bij maanlicht donderdag 23 juli 2009 In Indoor Skydive Roosendaal kun je je laten dragen door de wind en ervaar je het gevoel van een vrije val uit een vliegtuig. meter hoog. Twaalf grote turbines onder de cilinder zorgen voor een opwaartse druk en kunnen een luchtstroom tot 275 kilometer per uur produceren. Deze luchtstroom is sterk genoeg om te kunnen blij ven zweven. Indoor skydiven heeft volgens Ro bert Ros, marketingmanager van Indoor Skydive Roosendaal, diver se voordelen boven springen uit een vliegtuig. „Wanneer je buiten wilt gaan skydiven ben je erg af hankelijk van de weersomstandig heden. Een vrije val uit een vlieg tuig duurt bovendien maar even tjes en is veel kostbaarder. Alle maal factoren waar je tijdens het indoor skydiven geen last van hebt." Ros, die naar eigen zeggen geen held is op grote hoogte, voegt er aan toe dat ook mensen die last hebben van hoogtevrees geen problemen ervaren tijdens het indoor skydiven. Instructeur Bas Driessen is een groot gedeelte van de week in de windtunnel in Roosendaal te vinden. Hij geeft fulltime les aan bezoekers en traint er zijn eigen skydive vaardigheden. Driessen is ooit begonnen met het 'reguliere' skydiven en vertelt dat er veel over eenkomsten met het indoor skydi ven. „Het is eigenlijk één op één met elkaar te vergelijken. Ook tij dens het indoor skydiven ervaar je het ultieme gevoel van vrijheid en kun je je volledig overgeven aan de wind." Volgens Driessen heb je tijdens het indoor skydiven veel meer con trole over datgene wat je doet. „Je merkt meteen het effect van de be wegingen die je maakt. Dat komt onder andere door de aanwezig heid van de-wand van de cilinder. In de lucht zweef je in een grote open ruimte en is het heel moei lijk om te voelen of te zien wat je doet." Als je regelmatig traint in een windtunnel heb je daar volgens Driessen veel profijt van tijdens een vrije val uit een vliegtuig. In- door skydiven is niet alleen be doeld voor ervaren sky divers als Driessen. Integendeel, veel van de bezoekers van Indoor Skydive Roosendaal zijn überhaupt nog nooit uit een vliegtuig gesprongen. Robert Ros stelt dat in Roosendaal iedereen kan vliegen. En daarmee bedoelt hij ook écht iedereen. „De jongste bezoeker was drie jaar, de oudste was in de tachtig. Ook krij gen we regelmatig mensen met een dwarslaesie of een spierziekte. Je ziet deze mensen dan helemaal opknappen, omdat ze zich voor een keer eens helemaal kunnen ontspannen." zie ook de video op www.pzc.nl/zomerkrant Indoor skydiven Tijdens het indoor skydiven wordt gevlogen in een vliegkamer. Dit is een glazen cilinder van ruim 24 me ter hoog, waar wind doorheen wordt geblazen. De boven- en on derkant van de cilinder zijn voor zien van een net. Het onderste net zorgt ervoor dat de instructeur de deelnemers staand kan begeleiden. Het bovenste net zorgt ervoor dat je niet de tunnel uit kunt vliegen. Twaalf grote turbines kunnen sa men een windkracht vaameer dan 275 kilometer per uur produceren. Deze turbines staan in een cirkel en stuwen de wind verticaal om hoog naar één centraal punt: de vliegkamer. Bovenin de vliegkamer wordt de wind opgevangen en in een gesloten circuit naar beneden geleid. Indoor skydiven is niet gevaarlijk. Vergevorderden kunnen er hoog stens een paar blauwe plekken aan overhouden. Zij vliegen met een hogere windkracht, hebben daar door wat minder controle en lopen het risico om tegen de wand aan te komen. Beginners hoeven zich hier geen zorgen over te maken. Deelnemers kunnen per bezoek meerdere sessies van één minuut volgen, onder begeleiding van een instructeur. De minimale afname is twee sessies per persoon en kost 49,95 euro; vijf sessies kost 99,95 euro. Indoor Skydive Roosendaal ligt in Recreatiepark de Stok en is via de A58 eenvoudig te bereiken. Hier bevindt zich ook een kart centre, golfbaan, wèllness centre, duik school, en een lasergame-hal. Rosa- da Factory Outlet ligt eveneens in de buurt. www.indoorskydive.com www.recreatieparkdestok.nl www.rosada.nl VLISSINGEN - Het Palm Beach Li fe-Beach Volleyball Circuit komt in het weekend van 25 en 26 juli in Vlissingen langs. Hierdoor staat het Vlissingse strand in het teken van beachvol leybal. Op verschillende niveaus wordt er gevolleybald van 10.00 tot 17.00 uur. Meedoen kan van jong tot oud en van recreant tot topsporter. De Jiba Eredivisie en Eerste en Tweede Divisie doen na melijk ook mee. Het evenement is georganiseerd door Free Time Promotion en be staat uit 44 toernooien welke van mei tot en met augustus op stran den langs de Nederlandse kust worden gehouden. Ieder jaar doen er zo'n 40.000 deel nemers mee en trekt het toernooi 400.000 bezoekers. I Behalve dat zij naar wedstrijden kunnen kijken, kunnen ze winke len in de Beach shop of relaxen in één van de loungehoeken. Volgend weekend, 1 en 2 augustus, zal het beachvolleybal circuit wor den gehouden in Vrouwenpolder. Het is ook mogelijk om op vrijdag en/of zaterdag te overnachten in een tent op een sportcomplex op de Baskenburgplein 3 in Vlissin gen voor 5 euro. Na het toernooi wordt ook een barbecue georganiseerd. Die kost 12,50 euro en aanmelden kan via info@beachvolley.nl. Wie mee wil eten moet zich aanmelden op don derdag voor 16.00 uur via administratie@beachvolley.nl. Inschrijven voor het beachvolley- ballen via 0900-3733846 of via de internetsite. www.beachvolley.nl FILM Genoeg van Harry? Kijk wat er nog meer draait. UIT ETEN Ontdek de culinaire ge heimen van Zeeland. STEM OP DE ZOMERHIT MAIL TIPS ZOMER@PZC.NL Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto en kies voor album Zomer 2009. DOMBURG - Domburg is sinds zater dag in een Zeeuws Oud-Hollands jasje gestoken. Het kleine poppen theater is op donderdag 23 juli de laatste activiteit Tussen 16.00 en 20.00 uur zullen er vijf shows van 25 minuten wor den gegeven op 't Groentje aan de Badstraat waarin Jan Klaassen, Katrijn en aapje Sim de hoofdrol len spelen. Toegang is gratis. De nieuwe themaweek 'Pirates of the Carribean' begint zaterdag met verschillende activiteiten zoals een Caribisch springkussen, loop orkest in piratenstijl en een schminkteam. De activiteiten worden dinsdag 28 juli voortgezet met piratenboot glij den, palmboom klimmen en ver schillende piratenspelletjes. OOSTKAPELLE - Terra Maris, het museum voor natuur en land schap, organiseert vanavond sa men met Staatsbosbeheer de rond leiding 'Contouren bij nieuwe Maan'. De nachtwandeling vindt plaats rondom kasteel Westhove. Door de nieuwe maan zal het deze avond extra donker zijn. Het mu seum organiseert slechts enkele malen per jaar een dergelijke nachtwandeling. De rondleiding start om 22.30 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvliet- weg 6 in Oostkapelle, en duurt tot ongeveer 24.00 uur. Deelname aan de wandeling kost twee euro. U kunt zich telefonisch aanmelden via 0118-582620. www.terramaris.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57