8 luit Snuffelen tussei Britse pianist James Lisney in kerk Veere donderdag 23 juli 2009 Muziekpodium Zeeland heeft zondag weer een bijzonder concert in pet to. Deze keer is James Lisney te gast. Hij geldt als een van de meest vooraanstaande pianisten in het Verenigd Koninkrijk. Hij begint nu ook voet aan de grond te krijgen in Nederland. Komende herfst ver zorgt hij een optreden in het Con certgebouw in Amsterdam, maar vooruitlopend daarop doet hij ko mend weekeinde al Veere aan. James Lisney combineert pianisti sche virtuositeit met muzikale inte griteit. Daarbij concentreert hij zich in het bijzonder op Schubert. Lisney wordt als een van de beste interpreten van diens muziek be schouwd. Recentelijk nog maakte hij naam met een innovatieve Schubertrei- se-serie in het Londense South Bank-theater. In deze serie gaf hij de Schubert-sonates diepgang door ze in samenhang met andere com ponisten te spelen die een grote in vloed op Schubert hadden, zoals Beethoven en Haydn. Hetzelfde zal zondag in Veere gebeuren. Terwijl de meeste andere Zeeuwse podia momenteel gesloten zijn, gaat Muziekpodium Zeeland tij dens de zomer volop door. De ko mende weken worden Jeugdorkest Nederland (2 augustus), Riko Fuku- da (9 augustus), Larissa Groene- veld (16 augustus) en muziek van Heiner Goebbels (22 augustus) ver wacht. Concert James Lisney, zondag 26 juli bij Muziekpodium Zeeland in Grote Kerk, Veere. Aanvang: 15.30 uur James Lisney agenda DONDERDAG 23 JULI Cadzand-Bad Natuurexcursie. Bezoekerscentrum 't Zwin, G. van Hoekestraat 2, 10.00-12.30 uur; Aardenburg De dag van de poëzie begint met een wandeling 't Herenhuis, Sassenstraat 3, 11 uur. Kamperland Kermis, braderie, en zang- en dansgroep (14 en 16 uur) in de Uithaven. Hele dag. Borssele Bloemen plukken en er in de schuur een boeket van maken. Daarna op weg en picknicken. 9 tot 17 uur, Jurjaneweg 5. Vlissingen Kermis op de Nieuwendijk en omgeving, vanaf 10.00 uur. Om 22.30 vuurwerk op de boulevard.. Vlissingen Vaartocht over de Westerschelde. Twee de Binnenhaven, 19.00 uur. Burgh-Haamstede Ringpromotiedag met attracties en kraam pjes in het centrum van 10.00-17.00 uur. Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blau we Hoeve, Braamdijk 21; 11.00 uur. Burgh-Haamstede Circus Belly met paarden, tijgers, olifan ten en apen. Kraaijensteinweg, 20 uur. Wissenkerke Druivenranken kijken en wijn proeven bij Wijngaard De Druivengaerde aan de Dorpsdijk 2A. Van 13.00-17.00 uur. Biervliet Rondleiding en film op kaasboerderij De Vos. Helenaweg 4, 13..30 uur. Serooskerke Circus Bongo staat op camping Olmen- veld. Voorstelling begint om 19.00 uur. Renesse Straattheater. Schipbreukelingen: weten schap en goocheltrucs. Bij het pleintje de Watermeter in het centrum, 19.00 uur. VRIJDAG 24 JULI Kamperland kermis, braderie en markt in de Uithaven. Met om 20.00 live-muziek van Old Firm. Hele dag. Borssele Bloemen plukken en er in de schuur een boeket van maken. Daarna op weg en picknicken. 9 tot 17 uur, Jurjaneweg 5. Vlissingen Kermis op de Nieuwendijk en omgeving, vanaf 10.00 uur. Sint Laurens Poëzie-avond met Johanna Kruit in de Os- seberg, Singelweg 11, 20 u. Toeg. 5 euro. Burgh-Haamstede Circus Belly met Friese paarden, tijgers, olifanten en apen. Kraaijensteinweg, voor stellingen om 16.00 en 20.00 uur. Vlissingen Vaartocht over de Westerschelde. Twee de Binnenhaven, 19.00 uur. ZATERDAG 25 JULI Kamperland Kermis, braderie en markt. Met om 20 u muziek dj Maarten en Starkoo. Hele dag. Borssele Bloemen plukken en er in de schuur een boeket van maken. Daarna op weg en picknicken. 9 tot 17 uur, Jurjaneweg 5. Vlissingen Beach Volleyball Circuit op het Vlissingse strand. Van 10.00-17.00 uur. Vlissingen Kermis op de Nieuwendijk en omgeving, vanaf 10.00 uur. Cadzand Markt met streekproducten. Molen Nooitgedacht, 11.00-16.30 ur; Vlissingen Antiek curiosamarkt, Oude Markt, 1*2 u. Ouwerkerk en Kerkwerve Op ontdekking door krekengebeid bij Ou werkerk en de Flaauwersinlaag bij rest. de Heerenkeet, Kerkwerve. 14.00-16.00 uur. Aanmelden via 0113-211675. Aardenburg Beeldenwandeling met een gids. Vertrek vanaf het gemeentehuis 16.00 uur. Serooskerke Circus Bongo staat op camping Olmen- veld. Voorstelling begint om 19.00 uur. Burgh-Haamstede Circus Belly met paarden, tijgers, olifanten jj en apen. Kraaijensteinweg, 16 en 20 u. Scharendijke Jaarmarkt met o.a. streekproducten en Zuid-Amerikaanse muziek. In het cen trum van 10.00 tot 16.00 uur. Burgh-Haamstede Excursie met gids van Natuurmonumen ten voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Toe gangshek Slot Haamstede, 10 uur Aan melden VW Haamstede 0900-2020233. door Melita Lanting Het eerste wat opvalt als de winkeldeur open gaat is de geur: die van een oud pand met bijpassende meubels. De nostalgische sfeer roept associa ties op met oude boerderijen of landhuizen in een lommerrijke omgeving in Frankrijk. Niet zo verwonderlijk, want veel van de spulletjes die er te koop zijn, ko men daadwerkelijk van het Fran se platteland. De Brocantewinkel Buitengewoon in Brouwershaven is een zaak waarvoor de echte brocante-lief- hebbers best een ommetje willen maken. Vier jaar geleden betrok Annette Broekhuizen het oude pakhuisje aan de Zuiddijkstraat. „We hebben het van binnen helemaal gestript en waren blij verrast hoe de mu ren daar onder weg zijn geko men", zegt Broekhuizen. De ruwe baksteen van de oude muren is zichtbaar gemaakt. Hier en daar zie je de scheuren in het metselwerk, op een andere plek zit nog wat pleisterwerk. Ook de dak constructie is vanaf de begane grond gedeeltelijk te zien. Wie op let, kan zelfs een streepje zonlicht zien dat tussen de dakpannen en het dakbeschot door naar binnen glipt. De winkel zelf staat vol met oude spulletjes. Een servies met rozen- motief vier prachtige geslepen portglazen, kanten kleedjes, een oude koffer die ergens weggestopt Het winkelpand aan de Zuiddijkstraat. Buitengewoon Brocante k Zuiddijkstraat 2 in een hoekje staat en veel kasten. „Dit zijn oude nachtkastjes die uit een klooster komen", wijst Broek huizen. Een andere kast, een ser- vieskast, is net verkocht en dat geldt ook voor de kroonluchter die klaar staat om ingepakt te worden. Witte meubels voeren de boven toon, al staan er enkele die een an dere kleur hebben of nog in origi nele staat zijn. „Dat tafeltje daar, dat komt rechtstreeks uit Frankrijk en daar heb ik niets aan gedaan." Het tafeltje is roomwit geschilderd maar door het veelvuldige gebruik is de verf op sommige plekken be hoorlijk beschadigd. „Dat ziet er doorleefd uit. En de echte brocan- te-liefhebber gaat daar juist voor." Want je hebt brocante en spullen die ten onrechte brocante ge noemd worden, legt Broekhuizen uit. Brocante is niet zo oud als an tiek, dat honderd jaar of ouder is. Brocante dateert uit - grofweg - grootmoeders tijd. „Veel mensen Annette Broekhuizen in haar winkel. foto's Ronald den Dekker noemen echter nieuwe spullen die een brocante-look hebben ook bro cante en dat is het natuurlijk niet." Hoewel Broekhuizen ook nieuwe spullen verkoopt, zoals lampjes, zijn de meeste spullen die in Bui tengewoon staan zijn wèl uit groot moeders tijd. Gevonden in Frank rijk of - dichter bij huis - in België en Nederland. Regelmatig rijdt Broekhuizen met een grote bestelbus richting Frank rijk om daar op het platteland de kleine winkeltjes en verkopingen af te struinen. „Het liefst rem ik bij iedere winkel die ik zie. Soms kom ik met een bus vol terug, een ande re keer kan ik niet zoveel vinden." Eenmaal terug in Brouwershaven begint het grote werk pas. Alles moet schoongemaakt en de mees te meubels worden wit geverfd. „Ik heb al heel wat liters witte verf opgemaakt. Ik probeer wel eens een andere kleur maar wit is nu eenmaal nog steeds heel erg in trek." Buitengewoon brocante bestaat in middels twaalf jaar. „Van hobby uitgegroeid tot een winkel." En te genwoordig ook een internetwin kel. Via de website worden door heel Nederland de spulletjes ver kocht. „Van kleine dingen tot com plete eethoeken die vanaf de site worden besteld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52