Talent en toppers op strand 2 luit selectie donderdag 23 juli 2009 door Rolf Bosboom Het tweede seizoen van Popaanzee zit er bijna op. Als afslui ting trekken de deel nemende bands vanaf zaterdag drie dagen lang door de provin cie, om te laten zien welke pro gressie ze hebben geboekt. Dat doen zij samen met internatio nale acts, onder wie Gert Bet- tens (bekend van K's Choice). Halteplaatsen zijn de stranden bij de Brouwersdam (zaterdag), Vlissingen (zondag) en Kamper land (maandag). Popaanzee is een samenwerking van het provinciale platform Pop- punt Zeeland en de Zeeuwse pop podia. Het project is bedoeld om de programmering van de podia te verbreden en kent daarnaast een bandcoachingstraject. Elk seizoen nemen vier bands deel, die onder leiding van coaches zichzelf verder proberen te verbeteren, zowel artis tiek als organisatorisch. Dit jaar zijn De Hobbyisten, Smout, Go- Fish en According To You geselec teerd, met als coaches Dany Lade- macher en JB Meijers. Volgens Cor de Jonge van Pop- punt Zeeland heeft Popaanzee in middels haar waarde bewezen. Al le bands zijn de afgelopen tijd flink gegroeid. „Je ziet dat als een ervaren coach zich ermee be moeit, dat talent echt tot ontwik keling komt en zo'n band naar een hoger plan wordt getild." Iedereen kan dat zelf de komende dagen controleren, tijdens de af sluitende Zomertour. Net als vorig jaar treden de bands op het strand op, in de eigen Popaanzee-tent. „De opzet is wel wat veranderd", zegt De Jonge. „Vorig jaar hebben we de tent steeds ergens neergezet in de hoop dat er mensen op af zouden komen. Dat gebeurde vaak wel, maar ook een aantal keren niet. Nu hebben we gezocht naar locaties waar vrijwel zeker grote concentraties mensen zijn." Alle bands spelen een (semi-) akoestische set. „Het strand heeft toch een bepaalde, gemoedelijke sfeer. Daar kun je niet met een har de rockband gaan staan." De Popaanzee-bands weten zich in goed gezelschap. Op alle dagen St. David's Minstrels Als onderdeel van de Aarden- burgse Zomerkunsten geven de St. David's Minstrels zaterdag een concert. Het Zeeuws-Vlaam- se mannenkoor is tien jaar gele den opgericht en is inmiddels een begrip in de streek en daar buiten. Zaterdag 25 juli, Sint-Baafskerk, Aarden burg, 20.00 uur. Dancetour Voor de vijfde keer strijkt de Dancetour neer in Goes. Er wor den diverse top-deejays ver wacht: Marco V (die het dans- evenement zal afsluiten, Sun- neryjames, Samsobeats, Ba tes^ en Sebastiaan Sleebos. Ook draait Jarah Damiël, win naar van de DJ Contest Goes. Zondag 26 juli, Grote Markt, Goes, 13.00-22.00 uur. Sander van Marion De bekende Scheveningse orga nist Sander van Marion geeft: een concert met panfluitist Mat- thijs Koene. Het programma om vat orgelwerken en werken voor orgel en panfluit. Van Marion zal ook op de hem kenmerken de wijze improviseren. Woensdag 29 juli, St, Adriaanskerk, Dreischor, 20.00 uur. is onder anderen ook Melöu pre sent, de Amerikaanse groep (met uit Zeeland afkomstige gitarist) die in Zeeuws-Vlaanderen werkt aan een nieuw album. Bovendien kan het publiek elke dag rekenen op een bijzondere act uit het buitenland. Zaterdag op de Brouwersdam is dat de Vlaamse De Catalaanse groep Zulu 9.30 treedt zondag op bij strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl m^Tnïïnul DONDERDAG 23 JULI Middelburg Wouter van der Wilt bespeelt het De Rijc- kere-orgel in de Oostkerk, 12.30-13.00. uur. Dreischor Crescendo verzorgt een buitenconcert, voor het dorpshuis, 19.30 uur. Aardenburg 'Het hoge woord'-met dichters en muziek in het kader van Aardenburg Zomerkun sten. Sint Baafskerk, 20.15 uur. afgelast Het miniconcert van Ankie Kaljouw in Koorkerk Middelburg (15.00 uur) gaat niet door. VRIJDAG 24 JULI Vlissingen Middagpauzeconcert door Susanna Veer man op het orgel van de Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Grijpskerke Poëzie avond met Johanna Kruit. Boerderijgalerie De Osseberg, 20.00 uur. Domburg Gino and The Bulldozeband speelt covers in grand café Markt Ze', vanaf 21.30 uur. zaterdag 25 JULI Goes Henk van Putten, organist van de Hoog landse Kerk in Keiden, speelt werk van Handel en Cook. Grote Kerk, 13.30 uur. Aardenburg In het kader van Aardenburg Zomerkun sten treedt jongerenkoor Flagrant om 15.00 uur op op de Markt. Concert Sint David's Minstrels in de Sint Baafskerk. Aanvang 20.00 uur. Kortgene Coverband The Broodtroosters speelt in eetcafé Graaf Van Buren. 21.30 uur. ZONDAG 26 JULI Wilhelminadorp De band Cleavage speelt covers en eigen nummers. Vanaf 15.00 u in Het Loze Vis sertje aan Sas 11.. Veere Pianist James Lisney speelt werk van Schu bert en Beethoven in Grote Kerk, 15.30 u. MAANDAG 27 JULI Vrouwenpolder Organist Jaap Zwart uit Hattem concer teert in gereformeerde kerk, 20.00 uur. Haamstede Kerkliederen meezingen met André de Ja ger (orgel en piano), Sjanie Smaal (zang) en Kleinkoor Renesse. Gereformeerde kerk aan de Platboslaan, 20.00 uur. DINSDAG 28 JULI Middelburg Felix Pachlatko speelt werk van J. S. Bach, Mendelsohn Bartoldy en Jucke op het or gel van de Oostkerk, 20.00 uur. WOENSDAG 29 JULI Domburg Mandoline- en accordeonduo Follie a Deux treedt op, Grote kerk, 20.30 uur. Oostkapelle Het Zeeuws Saxofoonkwintet meet 5 reed treedt op, dorpskerk, 20.00 uur. Renesse live muziek op het evenemententerrein in het centrum, vanaf 21 uur. Vlissingen Het London Schools Symphony Or chestra speelt samen met violist Mat thew Trussler in de Sint Jacobskerk, 19.30 uur Goes Organist Kees van Eersel geeft herden kingsconcert J. S. Bach, Grote Kerk, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46