zeeland 13 drie doosjes eieren per week Belastingdienst wil alleen maar helpen oma TE KOOP s scharrel EIEREN Onbeheerd fc_ commentaar Margriet krijgt eerste boek Telefoonstoring bij Zeelandnet Vlaams verzet tegen kerncentrale donderdag 23 juli 2009 De belastingdienst ver richt in de regel zin nig werk. Met de jacht op boeren en buitenlui die wel eens eieren of bramen verkopen, slaat de fis cus de plank echter finaal mis. Wie de moeite neemt om zich in deze 'handel' te verdiepen, komt tot de conclusie dat derge lijke activiteiten nauwelijks geld opbrengen. Er valt voor de fiscus niets te halen. Dat wees een onderzoek in 1991 al uit. Ondertussen hebben tweehon derd Zeeuwen te horen gekre gen dat ze geacht worden de kasadministratie op orde te brengen. En de belastingdienst kondigt aan de speurtocht voort te zetten. Het valt te ho pen dat mensen die hun waren aanbieden op geïmproviseerde stalletjes hun activiteiten niet staken. Want die verkoop vormt een van de charmes van het platteland van Zeeland. Het vertrouwen dat spreekt uit de onbeheerde kassa, vormt hope lijk een aansporing voor de fis cus om ook enig vertrouwen te tonen en deze dwaze actie snel te staken. foto Lex de Meester Bram Bostelaar en zijn dochter Suzanne met een van hun 'productie-eenheden' bij het bordje dat hen heeft verraden. Janneke Verheggen is woord voerder bij het ministerie van Financiën en bevestigt desge vraagd dat er in Zeeland tweehon derd brieven verstuurd zijn naar mensen die aan huisverkoop doen. „Püür dienstverlenend, we willen alleen inzicht in wat er alle maal speelt in het buitengebied. Als iemand voor drie euro per week eieren verkoopt, is er niets aan de hand. Blijkt nu dat iemand duizend euro per jaar verdient met de verkoop van kersen, dan is er nog steeds niets aan de hand, maar dan moet die bijverdienste wel in de aangifte voorkomen. En daar wil de belastingdienst bij hel pen. Het is dus püür dienstverle nend, niet repressief" VIDEO PZCS5 vanaf haar bed. „Ik kan niet meer normaal lopen. Ik denk dat die spier overbelast is. De laatste tien kilometer waren behoorlijk zwaar. Ik dacht dat het niet ging lukken, maar mijn wandelmaatjes hebben me er doorheen gesleurd. Na de fi nish ben ik bij de EHBO-post ge weest. Ik smeer 'm straks nog in met spierbalsem en houd me van avond rustig." Toch hoopt Marylou, die voor de Vierdaagse riep desnoods krui pend over de finish te gaan, op de derde dag te starten. „Ik doe mijn best. De derde dag wordt heel pit tig. Dan vallen de meeste wande laars af" Mieke voelt zich wél goed. „Ik heb alleen een heel klein blaartje." SENIOR ARD SCHENK Oud-schaatskampioen Ard Schenk is ambassadeur van de Senior Games. www.pzc.nl/seniorgames WEBLOGS *Tour de Zélande Op weg naar de kustmarathon Rudestats (cijfers Zeeuws voetbal) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album 'Zomer 2009' op www.pzc.nl/foto Verheggen zegt 'een heleboel reac ties' terug te verwachten. „Daarna gaan we evalueren en kijken of we hier meer aandacht aan moeten gaan geven." Volgens Verheggen is het niet de bedoeling met terug werkende kracht boetes te gaan op leggen. Het gaat meer om de 'be wustwording' dat het hier om ver diensten gaat die, zodra de huisver- MIDDELBURG - Kabelmaatschappij Zeelandnet heeft gisteren te kam pen gehad met een ernstige sto ring van het digitale telefonienet. Naar schatting 30.000 tot 35.000 van de 40.000 abonnees konden al leen met elkaar bellen en waren voor telefoontjes van buiten het netwerk onbereikbaar. Het probleem ontstond kort voor 11.00 uur in een landelijke centrale van Ziggo, waar Zeelandnet ge bruik van maakt. Ziggo had zelf problemen met aansluitingen in Limburg. De oorzaak van de sto ring was gisteravond nog onbe kend. De storing was gisteravond rond half elf verholpen. Moederbe drijf Delta heeft besloten dat deze maand geen abonnement hoeft te worden betaald. koop meer het karakter van een onderneming krijgt, ook fiscale as pecten krijgen. „In die gevallen kan de betreffende huisverkoper wel op een bezoekje van de belas tingdienst rekenen." Het opsporen van bordjes 'huisverkoop' gaat voorlopig gewoon door. Wie geen blauwe envelop gekregen heeft, kan er dus nog een verwachten. MIDDELBURG - Prinses Margriet neemt woensdag 2 september in de Koorkerk in Middelburg het eer ste exemplaar in ontvangst van het boek Four Centuries of Dutch- American Relations, 1609-2009. Het boek bevat bijdragen van ruim negentig Nederlandse en Amerikaanse auteurs en geeft een beeld van vier eeuwen bilaterale betrekkingen tussen beide landen. Het werk is geredigeerd door Hans Krabbendam, Cornelis A. van Min nen en Giles Scott-Smith, die zijn verbonden aan het Roosevelt Study Center in Middelburg. Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken zal ingaan op de relatie met de Verenigde Staten. BRUSSEL - De Vlaamse gemeenten Zelzate, Assenede en Sint-Laureins zullen bezwaar maken tegen een tweede kerncentrale in Borssele. De VRT heeft dat gisteren gemeld. De stukken voor de milieueffect rapportage in de vergunningproce dure die Delta is begonnen voor de tweede kerncentrale, liggen ook in Vlaanderen ter inzage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3