in Burgh spori 37 stapt over naar TMZ OP ALLE MONTUREN Tennisser Molopodis favoriet in Koudekerke Succes Wyatt op World Games Van 't Westende snel klaar in Tampere A-jeugd Ajax en Zulte Waregem in Breskens ^v-y" *o7-^7 y ""S7—-s' donderdag 23 juli 2009 W KAOHSIUNG - Net als in zoos heeft jiujitsuka Lindsay Wyatt een me daille gepakt op de World Games. De 33-jarige Goese was gisteren in het Taiwanese Kaohsiung goed voor zilver. Vier jaar geleden vero verde ze in Duisburg brons. Wyatt moest gisteren drie keer in actie komen in de matig bezette klasse -70 kilo, waarin ze ook al twee keer wereldkampioen werd. Ze won in de kwartfinales van de Italiaanse Laura Boco en in de hal ve eindstrijd was ze te sterk voor de Duitse Sonja Kinz. In de finale delfde de Bevelandse het onder spit tegen de Francaise Melanie La- vis. Van haar verloor ze vorig jaar ook in de strijd om het goud op het WK in Malmö. TAMPERE Het sportieve element van het Eu ropees Jeugd Olympisch Festival in het Finse Tampere is voor judoka Tess van 't Westende van korte duur geweest. De zestienjarige Vlis- singse, die uitkomt in de klasse -57 kilo, verloor gisteren al meteen in haar eerste partij van de Italiaanse Marie Noelle Kamano. Omdat die in de daaropvolgende ronde ook onderuit ging, kreeg de Walcherse geen herkansing. Het EJOF is een soort Olympische Spelen voor sporters tussen de twaalf en achttien jaar. door Sven Bakker KOUDEKERKE - Deze week staat op de banen van tennisvereniging De Stoof in Koudekerke het Stoofwei- toernooi op het programma. Grote favoriet in de vijfde en hoog ste categorie bij het mannenenkel- spel is Orestis Molopodis, die ook als eerste staat geplaatst. Molopo dis heeft op zijn tennispasje nog speelsterkte 5 staan, maar staat qua rating inmiddels al op 3,9. Molopodis, die afgelopen'voorjaar uitkwam voor het eerste mannen- team van De Schelde (Vlissingen), staat reeds in de halve finales. Zijn BRESKENS Ajax Ai belegt van 28 tot en met 31 juli een trainingskamp op sport park Baersande in Breskens. De trainingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De trainingen kunnen gratis worden bezocht. Ajax Ai speelt ook twee keer vriendschappelijk. Dat gebeurt op dinsdag 28 juli tegen de organise rende vereniging Breskens. Op vrij dag 31 juli komt de A-jeugd van Zul te Waregem in Breskens op bezoek. De aanvang van beide duels is tel kens om 19.30 uur. eerste wedstrijd ging met 6-2 6-2 gewonnen tegen Paul van der Feen en met 6-3 6-2 won Molopo dis van Jeroen Kas. Aanstaande za terdag ontmoet hij Han Temmin- ck of Jeroen Albregtse. Onderin het schema plaatste An- toine van Bockel zich voor de laat ste vier door met 6-3 6-3 van Emst-Dick Meyjes te winnen. Fred Hendrikse of Hendrik van den Driest is zijn volgende oppo nent. Bij de vrouwen in de 5 was er het verlies voor Ria van der Meijden, als eerste geplaatst. Olette Luitwie- ler was met 4-6 6-1 6-1 de betere. STRATENLOOP 'Weer wat geleerd in Burgh-Haamste- de'. Lees erover op het Kustmara- thonweblog op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/ et minimaal verschil verwacht dat hij nog zou sprinten. Maar toen hij bijna langszij was, heb ik mijn borst naar voren ge worpen. Dat was beslissend." Padmos was er niet zo zeker van, maar legde zich neer bij het jurybe- sluit. „Ze zullen wel gelijk heb ben." De bloemenkweker uit Roc- kanje staat er om bekend dat hij weinig uitschieters naar boven of - beneden heeft, maar gisteren kwam hij in Burgh-Haamstede wel erg sterk voor de dag. „We heb ben echt heel sterk gelopen", wist hij met een blik op zijn horloge. „32.34 over 10,25 kilometer, dat be tekent dat we op de tien kilometer ruim onder de 32 minuten zitten." Met de zege verzekerde Pleijte zich van de eindzege in het stratenloop- circuit. Achter het tweetal werd Fouad Fertoute uit Oud-Beijerland derde, net voor Sébastlèn Schlette- rer. De 36-jarige Middelburger be schouwde de stratenloop als een training. Komend weekeinde doet hij in Brasschaat een aanval op het stokoude Zeeuws record op de 1500 meter (3.43.6, gevestigd door Henk Lindner in 1979). Een week erna doet hij mee aan het NK op de baan. Ronnie Overgaauw uit Zoutelande deed met zijn vijfde plaats goede zaken in het algemeen klassement, mede omdat zijn concurrent Ke vin de Pagter met een verzwikte enkel uit de wedstrijd stapte. Bij de vrouwen boekte Anjolie Engels haar vierde overwinning op rij en legde daarmee beslag op de eindze ge in het stratencircuit. Ook haar tijd (37.58) was van hoog niveau. De Hulsterse Sandra de Block werd voor de vierde keer op rij tweede. WU." Maar het comité hikte juist aan tegen de hoge afdrachten aan diezelfde KNWU. „Een groot deel van het sponsorgeld verdwijnt naar de KNWU", zegt secretaris André Hannewijk, „en We zien er zo weinig van terug. Daarnaast or ganiseren we in de wintermaan den nu ook een mountainbikewed strijd voor de jeugd en het geld daarvoor komt uit hetzelfde potje. Het voordeel bij de TMZ is dat de afdrachten minder zijn." Daarbij heeft TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland) een vrij con stant deelnemersveld, terwijl 'Kort- gene' regelmatig in de wielen werd gereden door een koers in Ba- rendrecht die wel 's op dezelfde dag werd gereden. „Dat merkten we meteen in het deelnemers veld", zegt Hannewijk. 50% KORTING Specsavers biedt serieus voordeel. Tot en met 2 augustus krijgt u 50% korting op alle monturen! Bij Specsavers nemen wij u en uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. ^x^y* "77 y' '"7 TT- y cG-y GCy UW VESTIGING! Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 642 260 Deze actie geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Deze actie is geldig tot en met 2 augustus 2009. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. 2009 Specsavers Optical Group. All rights reserved. Opticiens naar Tolhoek, ex-profwielrenner op de weg en in 2004 te Sydney olym pisch deelnemer op de mountainbi ke, een trofee ter ere van zijn ver diensten voor de wielersport. Van Gils is al jarenlang een begrip als speaker bij wielerwedstrijden. Bo vendien is een grote stimulator van het jeugdwielrennen in Zeeland. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39