PZC - Contador blundert met aanval Sprookje eindigt tegen vangrail 33 31 37 Het Astanakamp wordt nu al opgebroken ndernemer Personeel Marketing Financiën De Kuip is maar weer eens gevuld met hoop en optimisme Tim Pleijte winnaar in Burgh-Haamstede met neuslengte verschil Donderdag 23 juli 2009 Tip? sport@pzc.nl Het moment van de dag. Alberto Contador springt weg bij de Saxo-broers Schleck en zijn eigen ploeggenoot Andreas Klöden. Als de geletruidrager ziet dat hij met zijn aanval Klöden opblaast, laat hij zich weer terugzakken. Het kwaad is echter al geschied. foto Bernard Papon LE GRAND BORNAND - De grote Ken ny van Hummel-show is gistermid dag in de zeventiende etappe van de Tour de France op een brutale manier geëindigd. De sprinter van Skil-Shimano was in de koningin- nenrit naar Le Grand Bornand be zig aan zijn zoveelste eenzame ge vecht tegen de klok toen het nood lot toesloeg. In de afdaling van de Col du Saissies gleed Van Hummel onder uit op dezelfde plek waar eerder ook al Denis Mentsjov het even wicht had verloren en Thor Hus- hovd maar ternauwernood op de been bleef De rodelantaarndrager kwam tot stilstand tegen een vangrail en bleef kermend van de pijn liggen. Met een gapende wond aan zijn linkerknie moest Van Hummel worden afgevoerd naar het zieken huis. „Hij kon echt niet verder. Zijn knie lag helemaal open", zei ploegleider Merijn Zeeman. Op het moment van de val be droeg de achterstand van Van Hummel al twintig minuten. Met de beklimmingen van de Col de Romme en de Col de la Colombiè- re nog voor de boeg zat het er dik in dat Van Hummel dit keer wel buiten de tijd zou aankomen in Le Grand Bornand. Van Hummel mocht het ziekenhuis gisteravond verlaten met negen hechtingen in zijn knie en de wetenschap dat hij twee weken niet kan koersen. Alberto Contador had gisteren zeker niet de intentie zijn ploeg maat Andreas Klöden te lossen, toen hij op de Col de la Colom- bière demarreerde. De Span jaard had zijn ploeggenoot ge vraagd of het goed was en het antwoord was bevestigend. door Ad Pertijs LE GRAND BORNAND - De Tourzege is binnen en het gelegenheids kamp kan worden opgebroken. Als één rit duidelijk maakte hoe in tern verdeeld Astana is, was het die van gisteren wel. Alberto Con tador verstevigde zijn leidersposi tie, maar door een tactische blun der van de Spanjaard op de slot klim, de Col de la Colombière, ver kleinde hij de podiumkansen van zijn ploegmaats Lance Armstrong en Andreas Klöden. Teambaas Johan Bruyneel was not amused. „Zonder die aanval van Al berto hadden we één, twee en drie gestaan en was een compleet podium binnen bereik. Nu staan we één, vier en vijf', maakte hij de balans van de dag op. Hij sprak van een onnodige, niet afgespro ken actie van de Spanjaard. „Ik kan er niet echt tevreden mee zijn. Ik heb hem gezegd dat hij niet hoefde aan te vallen. Hij moest ge woon bij de Schleck-broers blij ven. Die wilden toch wel rijden voor de ritzege en hun klasse ment. Die twee waren gezien hun niet zo sterke tijdrit toch geen be dreiging voor het podium. Door die aanval veranderde alles. Nu heeft in ieder geval Klöden het po dium verloren." Wat Contador bezielde toen hij op de laatste klim in een kopgroep met de Schleckies en Klöden aan viel en vervolgens wachtte toen hij zag dat de Duitser de Luxem burgse broers niet langer kon vol gen? Bruyneel had geen idee. Con tador liet weten dat hij had gepro beerd de Schlecks te lossen om Klöden op het podium te krijgen. „Andreas ging er mee akkoord, maar toen ik ging, werd ik verrast door de kracht van de Schlecks. Ik besloot te wachten maar jammer genoeg werd Klöden toen getrof fen door een korte hongerklop." Voor Johan Bruyneel bleef het een niet afgesproken, onzinnige actie. Contador had eigenzinnig zijn hand overspeeld bij een poging om de binnen het team neutrale Klöden aan een ritzege en podium plek te helpen. „Maar laten we er 0 ook weer geen drama van maken", zei Bruyneel. „Het belangrijkste is dat we de Tour winnen en in dat opzicht was het vandaag een goe de dag. We hebben een grote stap gezet in de richting van de eindze ge-" Hij doelde met name op het feit dat Bradley Wiggins veel tijd had verloren op de Colombière, de slot klim voor finishplaats Le Grand Bornand. „Wiggins was als tijdrij- der de grootste bedreiging. Het ver schil met hem is nu voldoende." Bruyneel wilde echter vooral geen drama maken van de misser van Contador omdat hun wegen zich na deze Tour toch gaan scheiden. „Ik blijf in ieder geval niet bij Asta na", liet de Belg weten. Voor het eerst ook gaf Bruyneel aan hoe lastig de huidige Tourope ratie was. „De komst van Lance naar deze ploeg was niet echt goed nieuws voor Contador. Hij heeft het professioneel opgepakt, maar deze Tour was desondanks een moeilijke ervaring. Uiteindelijk wint dan toch wel de sterkste en na Verbier weten we wie dat is. Het neemt niet weg dat op het ein de de wegen van Alberto en Lance zich wel moeten scheiden." Formule-i-coureur Fernando Alon- so is bezig om samen met hoofds ponsor Santander een nieuw team op te bouwen rond Contador. Armstrong maakt vandaag bekend wie de hoofdsponsor van zijn team wordt. Met die ploeg denkt hij volgend jaar sterker te zijn in de Tour dan nu. Wie de ploeglei der wordt? Bruyneel zegt het nog niet te weten. Armstrong wel. „Ik rijd nooit meer onder iemand an ders dan Bruyneel." Nog vier da gen en dit ijzersterke gelegenheids team Astana is verleden tijd. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33