21 zeeland Een boekhouding voor Broodjes, soep en fruit bij Foto PZC W'l donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! de daagse donderdag 23 julf 2009 door Willem van Dam Wil je nog eens een foto van Biggies ma ken?, had mevrouw Van Dam gevraagd. Zestien jaar geleden kwam Big gies bij ons in huis. Een klein wit bolletje was het, toen we hem op haalden. Hij is een hond van stand. Ergens in een doos op zol der moeten nog de officiële papie ren slingeren, die aantonen dat onze Biggies niet zo maar van de straat is, neen, onze Biggies is een raszuivere West Highland white terriër en een rechtstreekse af stammeling van Little Snowwhi- te Daisy. Little Snowwhite Daisy - wat een naam voor een hond. Wij wilden het graag iets eenvoudiger hou den. - „Laten we 'm Witje noemen", stelde dochter nummer één voor. - „Nee, Muisje", riep dochter num mer twee. - „Ben je gek", zei dochter num mer drie, „Bobbie." - „Waarom niet gewoon Hond?" opperde onze zoon, die ook toen al zeer praktisch was ingesteld. Dagenlang hebben ze er over geru- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend' een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NAI4) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer 'Handtekening De PZC gaal zoigvuldig om mei persoonsgegevens In het colbfon treil u nadere informatie zied. Maar omdat Vaders Wil in die tijd nog wél Wet was, werd het uiteindelijk Biggies; naar de dappere piloot uit de jongensboek jes die ik in mijn jeugd verslond. Onze Biggies deed zijn naam alle eer aan. Hij toonde zich een held haftig hondje. Ondanks zijn gerin ge postuur blafte hij elke imposan te herder of sint-bernard die ons tuinhek passeerde waarschuwend toe: pas op, hier waak ik! Nu loopt hij op zijn laatste poot jes. Een ommetje maken zit er voor Biggies niet meer in - te ver moeiend. Hij strompelt stram, is nauwelijks nog in staat om over de drempel van de tuindeuren te gaan, hij is doof, en staar heeft al le glans uit zijn ogen gewist. Vorige week hebben we bij de die renarts een nieuw voorraadje voer voor hem gehaald. „Zo", zei de aardige assistente van de die rendokter opgewekt, „da's weer genoeg voor drie maanden." Drie maanden - als hij dat nog maar haalt. Gisteren heb ik de foto van Big gies gemaakt. Het is een heel mooie geworden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Het gaat puur om een inven tarisatie, zegt de Belasting dienst. De verontwaardiging onder de 'huisverkopers' van eieren en dergelijke is er niet minder groot om. door Ondine van der Vleuten Bij Bram Bostelaar in Arne- muiden viel vorige week een blauwe envelop op de mat. Bostelaar werd er niet warm of koud van, want als ondernemer krijgt hij wel vaker post van de Belastingdienst. „Een of ander berichtje over de omzet belasting, dacht ik. Maar toen ik de eerste regels las, dacht ik: wat krijgen we nou?!" Bram Bostelaar riep z'n vrouw er bij. „Toen heb ik de brief hardop voorgelezen. Betreft: huisverkoop, stond er bovenaan. En daarna: U krijgt deze brief omdat u producten aan huis verkoopt. Dat is vastgesteld door een inventarisatie. Ik wil graag een beter beeld krijgen van uw ver koop aan huis zodat ik uw aangifte beter kan behandelen en beoordelen. Daarom wil ik van u meer informa tie over de verkoop aan huis. Ik wil van u graag antwoord op de vol gend vragen: Welke producten verkoopt u aan huisHeeft u deze producten zelf ge teeld ofgemaakt, of ingekocht bij derden? Voor welk bedrag heeft u in 2008 producten verkocht? Indien u het bedrag van 2008 nog niet weet, het laatste jaar dat wel bekend is ver melden. „Onderaan de brief stond nog: 'Het is mogelijk dat u daarna door een van onze medewerkers wordt be zocht. In dat geval zal de kas- administratie worden gecontroleerd en zullen eventueel aanvullende vra gen worden gesteld. Vragen van uw kant kunt u dan natuurlijk ook stel len.' Brams vrouw Coby heeft die al klaar. Coby: „Wat denken ze hier wijzer van te worden? Denken ze niet dat het geld dat deze actie kost, beter aan andere dingen kan worden besteed? Aan dingen die wel nuttig én controleerbaar zijn? Want hoe willen ze dit nou contro leren?" De Bostelaars hebben in elk geval geen aparte boekhouding van de drie doosjes eieren per week - „Hooguit!!" - die ze langs de straat verkopen. Bram Bostel aar, in het dagelijks leven aanne mer: „We hebben puur voor het plezier wat kippen. En wat we aan eieren te veel hebben, gaat voor Huisverkoop hoort tot de charmes van het buitengebied, foto's Mechteld Jansen 1,25 euro per doosje weg." Hij heeft het uitgerekend: 196 euro ver dienen ze ermee, in een jaar tijd. „En dat moet ik officieel gaan me dedelen, anders komen ze mijn boekhouding doorlichten! Nou, als ik het voer optel dat ik aan die kippen geef, moet de belasting dienst mij geld geven!" Bram heeft hard moeten lachen om het woord 'inventarisatie'. „Dan stel je je een mannetje voor dat stiekem rondrijdt of ergens op de loer ligt." Jammer, vinden ze het, en een be lachelijke actie. „Dit is traditie op het platteland." Zeker stedelingen zijn vaak aangenaam verrast als ze de gemoedelijke opstellingen zien, met een doosje voor het wissel geld ernaast. Het vertrouwen dat daaruit spreekt (al staat er wel eens 'Dieven branden in de hel' of zoiets bij) is hartverwarmend. Toe risten denken soms dat de Zeeuw en het speciaal voor hen'doen, om het verblijf op het platteland nóg leuker te maken. Coby zet ook wel eens iets anders neer dan eieren. „Vorig jaar had ik veel augurken. Toen heb ik die in gemaakt en boven aan de weg ge zet. Dat liep fantastisch en de reac ties waren zó leuk!" Ook bij de familie Van de Bosse in Kleverskerke staat altijd een bordje 'eieren te koop'. En ook daar kwam een brief van de Belasting dienst. Corrie van de Bosse sput tert bijna van verontwaardiging als ze erover praat. „In de zomer verkopen wij twee doosjes eieren per week en in de winter helemaal niet. Per jaar ver dienen we daar plusminus 75 euro aan. Dat hebben wij netjes opge schreven en aan de Belastingdienst gestuurd. En als die man komt, zal ik hem stevig aanpakken. En daar na zal ik hem vragen of hij nog eie ren wil." Zo'n 650 Zeeuwen lopen sinds dins dag mee met de 93e editie van de Nij meegse Vierdaagse. Net als bijna 45.000 andere wandelaars. De PZC volgt enkele Zeeuwse deelnemers op de voet. Vandaag: de tweede dag via Wijchen en het eerste blessureleed. door Cornelleke Blok Iris Hoogesteger (15) uit Ka- pelle, die de Vierdaagse sa men met haar broertje lo- chem (14) en vader loopt, voelt zich topfit na de twee de wandeldag. „Het ging best wel goed", zegt ze stoer. „Ik heb zelfs nog vijf kilometer extra gelopen na de finish, omdat m'n fiets een lekke band had. Het was vandaag wel heel erg druk op de route. Daardoor kon ik niet goed doorlo pen. Het was ook erg benauwd, maar daar had ik niet zoveel last van. Ik heb gewoon veel meer ge dronken dan normaal. Voor mijn broertje lag het tempo iets te hoog. Hij is samen met mijn vader langzamer gaan wandelen." Een paar kilometer voor de finish ging de route langs het huis van haar opa en oma, die in Weurt wo nen. „Ze stonden ons langs de weg op te wachten. We hebben bij hen thuis een extra lange rustpau ze gehouden met soep,, broodjes en fruit. Ik merkte toen wel dat ik nét iets te lang gezeten had." Iris lijkt niet te stoppen. „Maandag avond ben ik naar het vuurwerk gaan kijken in de stad. Ik was om één uur thuis en om half zeven ging de wekker weer. Vanavond ga ik vroeg naar bed. Ik moet wel ge noeg rust krijgen." Voor Marylou van der Klooster (19) uit Nieuwdorp, die met haar vriendin Mieke Niewenhuijse (23) loopt, verliep de dag een stuk min der soepel. „Ik heb een verrekte knieholtespier", meldt ze balend /lKr<yt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2