zeeland 125 Mosselen zijn strand bij Neeltje Jans goedkoper dan vorig jaar TILROE OPTIEK 115,00 Veere krijgt geld voor Zoeken naar bommen VEILING Lage prijs maar goede kwaliteit Bezwaar tegen afwijzen claims bouw Fonteyne SPARTA Piet Voskamp De Fietsspecialist Jeremiasse mm donderdag 23 juli 2009 W RITTHEM - De MD4-metaaldetector is bijna even lang als de driejarige Stella uit Zoutelande. Korporaal Mark Niesink van het 41e pantsergeniebataljon van de Land macht helpt haar een handje bij het zoeken naar 'explo sieven' in Fort Rammekens. De Brabantse genisten zijn in Zeeland voor een oefening. Woensdagochtend zaten er nog wapens en t pen de detectors sl ghanistan was het s sink dagelijkse kost doen, wordt het e een leuk spel." er nog wapens en bommen in de grond, 's Middags die pen de detectors sleutelhangers van Defensie op. In Af ghanistan was het speuren naar bermbommen voor Nie sink dagelijkse kost: „Als je dat uren achter elkaar moet doen, wordt het een sleur. Maar voor kinderen is dit een leuk spel." foto Ruben Oreel MERK; I uw EIGEN STERKTE MERKZONNEBRIL INCLUSIEF ENKELVOUDIGE ZONNEGLAZEN MULTIFOCAAL MEERPRIJS 70,00 INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN Op de mosselveiling in Yerseke blijkt dat de mosselen veel goed koper zijn dan vorig jaar. Dat ligt niet aan de kwaliteit; die is juist goed, vinden vriend én vijand. Desondanks gaat het nog niet hard met de verkoop van de Zeeuwse mossel. door Harmen van der Werf yerseke - Mosselen zijn dit jaar veel goedkoper dan vorig jaar. Op de mosselveiling in Yerseke is dat goed te merken. „Het scheelt wel dertig a veertig procent", schat in koper Pieter Geijsen van de Roem van Yerseke. In euro's betekent dat nogal wat. In 2008 gingen de beste partijen in de eerste weken van het seizoen voor zo'n 260 euro per honderd kilo weg. Nu liggen de hoogste prijzen rond de 160 euro. Met de kwaliteit heeft dat niets te maken, vriend en vijand beweren juist dat die prima is. Mosselkwekers staan te kijken van de matige prijsontwikkeling. An- dré de Ronde van de Bruinisse 27 wacht in de veiling op de verkoop van zijn lading mosselen. Het mós- selseizoen is dit jaar extreem vroeg begonnen, al op 2 juli, terwijl half juli normaal is. „De handel heeft een slechte start gemaakt", zoekt De Ronde een oorzaak. „Bij het be gin van het mosselseizoen waren de vakanties ook nog niet begon nen." Volgens hem is ook jaren lang te weinig promotie gemaakt. „Vroeger vertrok bij het begin van het seizoen een grote karavaan vrachtwagens met mosselen uit Yerseke. Dat gaf veel publiciteit. Die missen we nu." De handel wil niet terug naar één grote seizoens- start. „Dat is nu lastiger te organise ren", zegt Jaap Holstein van de Ver eniging Mosselhandel. „We heb ben niet meer alleen Zeeuwse mos selen van de bodem, maar ook de vroegere hangcultuurmosselen en buitenlandse mosselen." Een vlammend begin van het sei zoen drijft bovendien de prijs op, wat voor de kwekers gunstig is, maar niet voor de handel en mos selliefhebbers. Holstein vindt het daarom prima dat dit jaar de prij zen wat lager zijn. Zeeuwse mosse len waren de afgelopen jaren in restaurants zo duur dat ze moeilijk met andere gerechten konden con curreren, is uit marktonderzoek ge bleken. „Het is te hopen", zegt Hol stein, „dat de restaurants hun prij zen nu naar beneden bijstellen." Zeeuwse mosselen zijn in super markten al scherper geprijsd, leert een rondgang in Goes. Albert Heijn heeft twee kilo mosselen lig gen voor afgerond acht en tien eu ro. Bij de Agrimarkt kost twee kilo mosselen 4,89 en 6,99 euro. Jum bo stunt met vier kilo voor acht en twaalf euro. De prijsverschillen zitten 'm in de grootte en de kwali teit van de mosselen. neeltje jans - De gemeente Veere krijgt van de provincie Zeeland een voorschot van 112.500 euro voor het optuigen van het strand van Neeltje Jans. Dat is de helft van een eerder door de provincie toegezegde subsidie. Veere gaat op het strand een aan tal basisvoorzieningen realiseren. Er worden zowel paden als riool- en waterleidingen aangelegd en er is ook voorzien in de plaatsing van toiletten. Ander onderdeel van de plannen betreft het op poten zet ten van een informatiecentrum bij het strand van het voormalige werkeiland in de Oosterschelde. Op 15 juli 2009 is ten laste van C.J.M. Coolen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door (t.k.-)gerechtsdeurwaarder N.A. Polderman. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarder kantoor. BUYS PARTNERS B.V. ONDERNEMERSWEG 5 4691 SL THOLEN In mei dit jaar kende het provincie bestuur in het kader van Stimule ring Voordelta een subsidie van 225.000 euro toe. Op verzoek van Veere wordt - zo heeft het Zeeuw se college van Gedeputeerde Sta ten deze week beslist - op die sub sidie nu een voorschot verstrekt. De gemeente Veere heeft de zwem- zone bij het strand van Neeltje lans inmiddels met een lijn afgeba kend van de populaire kite-surfzQ- ne. Ook plaatsing van een informa tiebord en een reddingsboei bij het strand maakt onderdeel uit van het project basisvoorzienin gen Neeltje Jans. door Maurits Sep vlissingen - De winkeliersvereni ging Winkelcentrum Vlissingen vindt dat te weinig ondernemers in aanmerking komen voor schade vergoeding vanwege de bouw van het winkelcentrum Fonteyne. De vereniging wil daarom overleg met het gemeentebestuur van Vlissin gen over de omvang van het scha- degebied. De gemeente heeft het bureau SAOZ ingeschakeld om de nadeel compensatie voor winkeliers te be oordelen. SAOZ vindt dat er geen rechtstreeks verband is tussen de bouw van de Fonteyne en schade voor ondernemers in de Lange Zel- ke, de Sint Jacobspassage en het Bellamypark. Winkelcentrum Vlis singen maakt daar 'ernstig be zwaar' tegen, schrijft secretaris H. van Hal in een brief aan het colle ge van B en W, omdat dat in strijd is met eerdere afspraken die met het college zijn gemaakt. „Wij hebben geen problemen met het college, maar met het advies van SAOZ", benadrukt Van Hal. „Wij vinden het vreemd dat die drie straten niet binnen het gebied voor de nadeelcompensatie vallen. Want nu blijven alleen de Oude Markt en de Spuistraat over." Eerder deze week bleek dat winke liers die geen compensatie krijgen maar wel schade hebben geleden, nu hun zaak moeten sluiten. Win een ION met je proefrit Sparta heeft een leuke actie. Je kan nu een dag lang een proefrit maken op een Sparta ION. En als je de meeste kilometers aflegt, win je ook nog eens de fiets. Wil je niet zo ver fietsen? De eerste I00 deelnemers hebben altijd prijs*. Boek nu je gratis proefrit bij de dealer of op www.sparta.nl Stationsstraat 52, 4331 JB Middelburg Tel. 0118-613187 www.pietvoskamp.nl fiets Sl fitness Van der Spiegelstraat 54, Goes Troelstraweg 364, Vlissingen www.fietsplezier.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27