'Politie moet held niet als verdachte behandelen' O Heilige mannen onbevreesd voor zonsverduistering PVV wil weten wat allochtonen ons land kosten verder Wisselvallig 20° PZC Organisaties blijven ipspsi -%ËyBo9ri Tl alert op griepvirus jj.O-c. |jj Üli 7 jEen jaar economische I crisis:.'iedereen lijdt er onder' 13 DONDERDAG 23 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 171 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 DEN HAAG - Burgers die bij vecht partijen ingrijpen of een dief aan houden, worden te vaak als ver dachte behandeld. Dat ondermijnt het streven van de overheid om mensen vaker te laten opkomen voor slachtoffers. Dat stellen straf rechtdeskundige Ybo Bururna en Stichting Maatschappij Veiligheid en Politie (SMVP) en Slachtoffer hulp Nederland. De SMVP wil dat er dit jaar richtlijnen komen voor agenten die moeten voorkomen dat burgers worden afgeschrikt om in te grijpen bij conflicten. Neder landers zijn te afwachtend met hulp bieden, mede doordat zij bang zijn voer de gevolgen. Onder zoek van SMVP leert dat beschuldi gend toespreken van een rad draaier kan leiden tot wraakacties. Wie fysiek ingrijpt loopt tevens het risico te worden aangeklaagd voor mishandeling. 11688"555530 Wie dezer dagen een bordje 'eie ren te koop' voor het huis heeft staan, kan een brief van de Belas tingdienst verwachten. Tweehon derd Zeeuwen kregen er al een. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De Belastingdienst regio Zuid-West heeft de jacht geo pend op de huisverkoep. Tweehon derd Zeeuwen kregen al een brief in de bus waarin gevraagd wordt waaruit de verkoop precies bestaat en hoeveel ermee verdiend wordt. De brieven hebben nogal wat on rust veroorzaakt onder de ontvan gers, temeer omdat er in staat dat mogelijk bezoek vjn een medewer ker volgt, om de 'kasadministratie' te controleren en eventueel aanvul lende vragen te stellen. In r99i werd ook al eens zo'n on derzoekje uitgevoerd, vertelt Janne- ke Verheggen van het ministerie van Financiën. Blijkbaar gaven de uitkomsten geen reden om van controle op huisverkoop een speer punt te maken, want er is nooit meer iets van dat onderzoek verno men. Waarom de regio Zuid-West precies nu besloten heeft weer eens in kaart te brengen hoeveel er aan huisverkoop verdiend wordt, blijft onduidelijk. De woordvoerder van het ministerie van Financiën geeft als antwoord daarop alleen nadrukkelijk aan dat het om 'dienstverlening' van de Belastingdienst aan de burger gaat en om 'inzicht' in de situatie. De afgelopen tijd hebben ambtenaren van de Belastingdienst adressen ge noteerd van huizen waar eieren, kersen of andere producten te koop werden aangeboden. Het ministerie geeft aan dat de ac tie geheel een initiatiefis van de re gio Zuid-West. Die was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. „Of andere regio's deze actie op pakken, is aan hen." pagina 2/3: boekhouding voor vdrie doosjes eieren pagina 3: commentaar 17e Etappe 1. F. Schleck(Lux) 4.53.54 2. Contador (Spa) +0.00 3. A. Schleck (Lux) +0.00 42. Posthuma +11.50 Algemeen klassement 1. Contador (Spa) 72.27.09 2. A. Schleck (Lux) +2.26 3. F. Schleck (Lux) +3.25 55. Ten Dam +1.02.47 O zie www.pzc.nl/tourdefrance en pagina 31, 34 en 35 ÜMSEESI.-1 Ook thuisverkopers moeten belasting betalen reageer op www.pzc.nl UW reacties; 372 Nijmeegse Vierdaagse is topsport 67% ■■■I 33% DEN HAAG - De PW wil dat twaalf ministeries een kosten-batenanaly- se maken over de aanwezigheid van allochtonen in Nederland. Tweede Kamerlid Sietse Fritsma wil weten hoeveel geld de verschil lende departementen aan niet-wes- terse allochtonen uitgeven én hoe veel die opbrengen. PEKING - De langste totale zonsverduistering van de 21e eeuw heeft een deel van Azië gisteren kort na zonsopgang weer in duisternis gehuld. Miljoenen mensen namen de tijd om het feno meen waar te nemen, maar vooral in China wer den velen teleurgesteld omdat een dik wolken dek hen het zicht op de zon benam. In India kwam een vrouw om in gedrang bij de rivier de Ganges, waar veel vrome hindoes zich voor de ge legenheid hadden verzameld. Miljoenen andere Indiërs hadden zich angstig in huis verstopt. Bijge loof wil dat de zon verdwijnt omdat een draken- demoon de zon opeet. Een ander fabeltje is dat ongeboren kinderen schade kunnen oplopen door de stralen van de verduisterde zon. Op som mige plaatsen duurde de zonsverduistering 6,39 minuten. Bovenstaande foto is gemaakt bij India se heilige mannen (Sadhus) in Allahabad, foto AP Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 7, 8; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Economie: 13; Meningen: 14; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38, 39. Bijla ge: Uit/Zomerkrant. W.Kj pagina 4 en 5: zeggen we ook: al- Ie bejaarden zijn veel te duur? Popaanzee strijkt neer op het strand Ervaar de kick van een vrije val Babbelaars smaken naar caramel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1