N S 141 meningen 1 brieven PERSONEELSTEKORT IN DE ZORG? donderdag 23 juli 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Boulevard 2 Overal is de bijeenkomst in de Zee vaartschool in Vlissingen aangekon digd als informatieavond. Ter plaatse hoorden wij de verant woordelijke ambtenaar verkondi gen dat het een inloopavond be trof. Bovendien verkondigde hij met droge ogen dat dit ook zo door de gemeente was gecommuni ceerd. Een gemeente(bestuur) dat zijn in woners voor de zoveelste keer in korte tijd bedriegt, verdient alleen nog maar hoon. J. Terpstra Boulevard Bankert 324, Vlissingen Bellamypark Over bureau Okra en het Bel lamypark: Okra Plan 1 ingediend. Okra Plan 1 afgewezen door nage noeg elke aanwezige. Inspraakavond 1: diverse sugges ties. Inspraakavond 2: diverse sug gesties. Inspraakavond 3: diverse suggesties. Definitief plan? Plan 1! 'Schaam u, gemeente Vlissingen! Willem Houtman Smalle Kade 5, Vlissingen Waterdunen De krant meldt dat toeristen met geld wegblijven uit Nederland. Hoe halen de rekenwonders het in hun hoofd om te zeggen dat er dui zenden toeristen naar Zeeland ko men (vooral naar het gebied wat Waterdunen moet gaan voorstel len) en dan 63 of 67 euro per dag per toerist uitgeven. Zulke onzin heb ik in tijden niet gehoord. Bianca de Wever Gentsestraat 83, Biervliet Waterdunen 2 Extra vergadering van de Provincia le Staten op 3 juli over het project Waterdunen: Opwinding omdat het oorspronkelijke plan op hoofd lijnen werd gewijzigd. Maar echt verbijsterend is dat van 250 hectare de kleilaag wordt weggehaald en zout water wordt toegelaten. Verlo ren voor de landbouw voor altijd. Hoe kunnen statenleden daar over heen stappen? Bovendien, inwo ners van West-Zeeuws-Vlaanderen zijn in meerderheid tegen deze ont- poldering. Die is in strijd met de mocratische opvattingen. Toch wil de gedeputeerde Wiersma het doorzetten. Hij zegt 'daar hebben ze recht op'. 'Ze', dat zijn wij in West-Zeeuws-Vlaanderen. Water dunen als toeristische attractie? Toeristen willen strand en zee. An dere toeristen willen polderland waar ze doorheen kunnen fietsen en wandelen, en niet een zompig onder water gezet natuurgebied waar ze naar mogen kijken. Over diverse financiële aspecten (onder handelingen met Molecaten, de on dernemer van het vakantiepark in Waterdunen) wil Wiersma geen mededelingen doen, ook niet hoe schadeposten verhaald worden. Schade van zoute kwel op omlig gend landbouwgrond is voor reke ning van de overheid. Wat een op lossing. Jaap Schijve Markt 18, Retranchement Markt Terneuzen Vanmorgen sla ik de krant open en zie, weer een stuk over de Markt in Terneuzen. Ik sluit m'n ogen en ga veertien dagen terug in de tijd, af sluiting van m'n vakantie, La Ro- chelle, havenstad aan de Atlan tische kust in Frankrijk. Hotel aan de haven, slenteren door de winkel straatjes, op de markt een heerlijke sorbet, 's avonds flaneren en dine ren aan de oude haven. Wat een entourage, in één woord geweldig. We besluiten spontaan dat we dit ieder jaar gaan doen. Vierentwin tig uur later zitten we op een ter ras, op de Markt in Terneuzen ook een havenstad, weer thuis maar wat een ontgoocheling, mooi weer maar terrasjes leeg, markt leeg. Fraaier, gezelliger, hoe? Terneuzen- se bestuurders, ga eens de grens over, jezelf oriënteren, wellicht krij gen jullie hele goeie ideeën, zodat de Terneuzense Markt, het hart en ziel wordt van de stad. Ria Meijaard Bachlaan 5, Terneuzen Oude kip Ik heb in de krant (21 juli) een arti kel, over twee pagina's, met prach tige foto's over een kip gezien en gelezen, en is van het ras: Austra- lorp. Volgens de eigenaar van de kip, is het de oudste kip van Neder land, zij is 12 jaar! De secretaris van de Australorpverenigïng noemt haar absurd oud. Mijn zus heeft een kip van 16 jaar oud. Je hoeft dus geen raskip te wezen om oud te worden! En tegenover deze kip van 16 jaar, is de kip van 12 jaar nog een jonkie! Het is zelfs een be lediging tegenover de kip van 16 jaar, want dat is pas echt, een ab surde leeftijd! Dus hierbij hulde aan de kip van 16 jaar! De kip (me vrouw Austra) zal nog wat jaartjes door moeten blijven ademen, voor zij die leeftijd van 16 jaar bereikt heeft! Eef Misilje-Klap Zuiderpark 4 Domburg Kernenergie Tijdens het debat van deze krant over kernenergie stelde Van Mierlo (ZMF) onder meer dat kerncentra les een bedreiging vormen voor windparken: 'kerncentrales zijn zo statisch als de pest, alleen in staat om vol vermogen te draaien'. In de pauze vertrouwde hij mij toe dat hij het gechargeerd bracht. Zo kan de huidige kerncentrale Borssele prima tussen 35 en 100 procent re gelen. Omdat Frankrijk meer kerne nergie heeft dan in de daluren no dig is, varieert hun productie dus ook. Ook van nieuwe kerncentra les wordt verlangd dat deze goed re gelbaar zijn. De EPR, één van de ty pes op het lijstje van Delta, is met 1700 MW vermogen een grote jon gen. Hij is ontworpen voor variabe le productie tussen 60 en 100 pro cent. Dat is een vermogensruimte van 680 MW! Meer dan genoeg om fluctuaties van een groot wind- park op te vangen. Daarbij is Bors sele ook nog eens aangewezen als 'landingsplaats' voor een toekom stig 'stopcontact op zee', waarmee de productie van grote windpar ken op de Noordzee op het lande lijk elektriciteitsnet wordt aangeslo ten. Een EPR in Borssele past dus prima in dat plaatje. Jan van Cappelle Goudreinettestraat 28, Kapelle Ziekenhuizen Helemaal eens met mevrouw De Mooij (krant, 18 juli) omtrent het vertrouwen in het ziekenhuis in Goes. De Oosterscheldeziekenhuis- organisatie heeft de dienstverle ning voor de Schouwse bevolking de laatste jaren alleen maar terugge schroefd. Eind jaren negentig werd het net gerenoveerde ziekenhuis in Zierikzee grotendeels gesloten voor zorg. Anno 2009 zullen we, als we voor Goes kiezen, voor dag behandeling naar Vlissingen moe ten. Dat betekent dat u met uw peuter die een amandelbehande ling moet hebben 's ochtends vroeg van bijvoorbeeld Nieuwer- kerk naar Vlissingen moet. Om 7 uur graag aanwezig. Dirksland here we come! Poliklinisch consult in Zierikzee, Goes wachttijden van meer dan een uur komen daar voor. In Dirksland word je binnen 20 minuten te woord gestaan. In Goes is een zwakke organisatie structuur. Dirksland scoort altijd naar behoren, Goes een stuk min der. Als de heer Vierhout eerst eens zou werken aan een betrouw bare, efficiënte en mogelijk cliënt- vriendelijke organisatie structuur dan zouden we hier op Schouwen eens kunnen gaan overwegen van z'n diensten gebruik te maken. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Strandje Grevelingen Het strandje bij Restaurant de Gre velingen aan de Grevelingendam in Bruinisse komt mogelijk niet te rug. Met stijgende verbazing las ik dit artikel. Een mooi stukje strand moet verdwijnen omdat het restau rant en Rijkswaterstaat geen voor standers van het stukje strand zijn, Het Stuift Te Veel! Ja inderdaad we leven in Zeeland met een klimaat dat dermate lange droge zomers met zich mee brengt, en alwaar een zandstorm het zand op de weg en op het restaurant doet vliegen. Kom mensen, laten we blij zijn dat we een strandje hebben waar wij Zeeuwen en toeristen gezamenlijk van kunnen genieten. We willen toch immers graag vakantiegangers naar ons eiland halen. Ze mogen wel bij ons komen eten, maar niet op het naastgelegen strandje zit ten. Maak het strand weer zoals het was, zodat toerist en bewoners uit de omgeving kunnen genieten. C. Hartoog Kerkstraat 39, Bruinisse Stroomstoring Ossenisse werd 21 juli van 16.20 tot 19.00 uur getroffen door een sroomstoring. Op zich lastig. Men gaat er dan van uit dat dit zo snel mogelijk wordt verholpen. Voor nieuws daarover ben je aangewe zen op een transitorradio of de au toradio. Die stem je dan af op Om roep Zeeland, de nieuwsradio voor Zeeland. Om zes uur het nieuws af geluisterd. Alles wat je hoort behal ve een berichtje over de stroomsto ring en hoe lang dit zou kunnen duren. Als dit een incident was zou ik waarschijnlijk niet reageren. Echter bij de vorige stroomstorin gen gebeurde precies hetzelfde. Daarom krijg je het gevoel dat je wat betreft voorzieningen in een vergeten dorp woont. C.J. Van der Kooi Dorpsstraat 15, Ossenisse Sluizencomplex Terneuzen Waar zijn ze gebleven de mooie grote groep witte ganzen van het sluizencomplex. Elke keer als we daar passeerden dacht ik: hoe lang worden jullie hier nog getolereerd. En jawel, anno 2009: De visdiefjes zijn verdreven en de ganzen zijn spoorloos verdwenen. Miljoenen worden uitgegeven voor het aanle gen van nieuwe natuur. Natuur die spontaan uit zichzelf ontstaat wordt verdreven en of vernietigd. Waar zijn we mee bezig? Spijtig voor toeristen en het portaal van Vlaanderen. Het sluizencomplex is twee unieke attracties armer. Broer Haak Lingestraat 34a, Hoek Mexicaanse griep In de strijd tegen de Mexicaanse griep zou het goed zijn om op gro te luchthavens bij Madrid te zor gen voor schone toiletten en zeep om handen te wassen. Want hier komen juist de meeste passagiers uit Zuid-Amerika binnen. Perso neel van Iberia heb ik hierop geat tendeerd, maar het haalt zijn schouders op. J. van Gooi Roofvogelstraat 83, Heinkenszand H!a!ï!>:niniriiiiiiiiii(iiiiiiiiilfi:iiiiiiiiiiii>ll(lllltll!ll! De regionale dagbladen van Wegener NieuwsMedia zi|n met 62% het belangrijkste oriëntatiekanaal voor werkzoekenden in de zorg. Het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt levert het bewijs. Logisch, want in de zorg is de reisbereidheid van medewerkers nog steeds erg laag. Uw vacature in ons dag blad wordt gratis doorgeplaatst naar JobTrack.n Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeidsmarkt (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl. weGeNeR NieuwsMedia 11—

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 14