281 sport 'Geen vakantie, maar wel genieten' Roskam pakt titel Scheeles voegen zege toe Internationale jeugdsportevenementen Koninkrijksspelen Bremen pakt supercup in duel met Wolfsburg EYOF'2009 Zeeland vaardigt drie sporters af voor twee verschillende sportevenementen. Naar de Koninkrijksspelen op Aruba gaan Niek den Exter en Mahboeb Rahimi. Tess van 't Westende mag naar het Europees Jeugd Olympisch Festival in Finland. dinsdag 21 juli 2009 door Fred Rabout De Koninkrijksspelen werden in 1966 voor het eerst gehouden. Het sportevenement werd van 1966 tot en met 1975 jaarlijks gehouden met deelname van de Nederlandse Antillen, Suriname en Nederland. De onafhankelijkheid van Suriname in 1975 leidde tot een onderbreking van het evenement. In 1979 werden de Koninkrijksspelen hervat, nu met als deelnemende Rijksdelen Nederlandse Antillen en Nederland. Dit duurde slechts tot 1983. In 1995 zijn de spelen onder leiding van Erica Terpstra weer opgericht. De spelen vinden om de twee jaar in een ander land plaats. 1995: Aruba 1997: Curasao 1999: Sint Maarten 2001: Rotterdam 2003: Aruba 2005: Curaqao 2007: Den Haag 2009: Aruba Mahboeb Rahimi 16 jaar Middelburg Voetbal Tess van 't Westende 16 jaar Vlissingen Judo, -57 kg Niek den Exter 17 jaar Terneuzen Atletiek, 800 en 1500 meter Willem Adriaansens bron www.koninkrijksspelen.aw en Wikipedia foto's Ruben Oreel en Peter Nicolai 16 jaar Middelburg Voetbal TERNEUZEN - De Scheeles uit Ter- neuzen zijn niet te stoppen dit jaar. Na twee keer Orleans en één keer Sezanne werd zaterdag de vier de provinciale zege van het sei- zoen op de toch al indrukwek kende erelijst bijgeschreven. Daar voor zorgde de '11', een tweejarige donkere geschelpte doffer. Dat is een zoon van de 'Armand', een stamvader die Arjaan Scheele ooit op zijn fiets met het mandje achterop vanuit Zelzate naar de Terneuzense Ferlemanstraat ver voerde. Hij had de later beroemde stamvader opgehaald bij wijlen Ar mand Segers, die als voetbafler ja renlang het doel van Gantoise, het huidige AA Gent, verdedigde en zelfs de Rode Duivels haalde. Hij bezorgde de gebroeders Scheele de Armand. Eén van de nakomelin gen is de '11', de eerste getekende die Jaap en zijn vader Arjaan voor Chateauroux, het laatste dagfond- concours van het huidige seizoen, in de mand hadden gestopt. De eerste van de 35 die ze voor dit con cours in hadden gezet. Jaap: „We hadden alle vertrouwen in onze '11' gezien zijn prestaties in de afgelopen twee jaar. Dat vertrou wen heeft hij zeker ingelost. Hij is hard op weg om op ons hok de sta tus 'super 11' te ontvangen." De gebroeders pakten ze weer als hagelstenen. Op de provinciale lijst hadden ze er vier in de top twin tig: één, drie, veertien en achttien. De eerste zat om half twee in de klok, nadat ze om kwart voor acht in het 523 kilometer verder gelegen Chateauroux waren gelost. Ook met de jonge duiven die het moesten doen vanuit Breuil le Vert kwamen ze sterk bij de Scheeles. In hun vereniging PV de Voor waarts in Zaamslagveer pakten ze de eerste twaalf. Voor de snelste van Zeeland moeten we echter naar Axel, waar Paul de Poorter zijn blauwe duivin met een snel heid van 1648 meter per minuut de 236 kilometer zag overbruggen. Het was de 44e getekende van de 48 die hij voor dit concours had in- gekorfd. „Twee weken terug op Peronne kwam ze de andere dag pas naar huis. Na een week rust was ze er nu wel." WOLFSBURG - Werder Bremen heeft maandagavond de Duitse su percup veroverd. De winnaar van de DFB Pokal versloeg landskam pioen VfL Wolfsburg verdiend met 2-1. International Per Mertesacker opende de score namens Werder halverwege de eerste helft. Na rust maakte topschutter Grafite gelijk. Clemens Fritz besliste de wedstrijd negen minuten voor tijd. De Wolfsburgse middenvelder Daniel Baier kreeg vlak voor het slotsignaal rood wegens opzettelijk hands. Torsten Frings kreeg de bij behorende strafschop echter niet voorbij VfL-doelman Marwin Hitz. door Marco Puik MIDDELBURG - Drie jonge Zeeuwse sporters storten zich deze maand in een internationaal avontuur. De Vlissingse Tess van 't Westende neemt deze week deel aan het Euro pees Jeugd Olympisch Festival (EJOF) in het Finse Tampère, ter wijl Niek den Exter uit Terneuzen en Middelburger Mahboeb Rahimi Nederland zullen vertegenwoordi gen tijdens de Koninkrijksspelen op Aruba (25 tot en met 31 juli). Het EJOF is een sportevenement voor jonge Europese sporters in de leeftijd tussen 12 en 17 jaar, de Ko ninkrijksspelen worden georgani seerd voor sporters in dezelfde leef tijdscategorie uit het Koninkrijk der Nederlanden. Tess van 't Westende Voortraject: „Op basis van mijn prestaties in zes wedstrijden ben ik geselecteerd voor het EJOF. Daar za ten twee meetmomenten in het BILJARTEN Eindstanden Zeeuws kampioenschap pool, 9-ball: 1. Jan Roskam; 2. Allan Frans. 3 en 4: Ronny Broeken en Martien Neumann; 5 en 6: Johan van Oorschot en Ronny Willems. 7 en 8: Jeroen Damman en Thomas Kleinjan. Vrouwen: 1Ragne Pieterse. DUIVENSPORT Chateauroux met 4074 oude duiven: Samen spel 1(1478 m/m): 1. A. Dusarduijn, 2. M. de Poorter, 3. E. de Wever, 4. P. de Smet, 5.1. van Grol. Samenspel 2 (1512 m/m): 1,2,4,5. gebr. Scheele, 3. comb. Derycke/Schieman. Samen spel 3 (1507 m/m): 1,5. J. van Goethem, 2. W. Vergauwen, 3. gebr. van Beveren, 4. comb. C&H. de Beule. Samenspel 4 (1510 m/m): 1. P. Oele, 2,3. L. Goedegebure, 4. J. Steenhard, 5. D. Wagenaar. Samenspel 5 (1488 m/m): 1. j. Clement, 2. comb. v.d. Dries, 3. M. van Iwaar- den, 4. D. de Voogd, 5. A. van Iwaarden&Dtr. Samenspel 6 (1498 m/m): 1,4,5. JJ. Bolier, 2. A. Havermans, 3. D. Vaders. Samenspel 7 (1504 m/m): 1. L. van Wallenburg, 2,3,4. K. Minderhoud, 5. G. de Nooijer. Provinciaal Cha teauroux: 1,3. gebr. Scheele, 2. P. Oele, 4. J. van Goethem, 5. L. van Wallenburg, 6,8,9. K. Minderhoud, 7. W. Vergauwen, 10. gebr. van Beveren. buitenland bij: Erfurt en Berlijn. In Erfurt eindigde ik op de eerste plaats en daar was ik ontzettend blij mee. Als je tijdens dit soort wedstrijden goed presteert, is de kans groot dat het tijdens het EJOF ook goed gaat." Verwachtingen: „Ik ga het van wedstrijd tot wedstrijd bekijken. Ik doe gewoon m'n best en hoop na tuurlijk dat ik win. Het is leuk om met veel andere sporters samen te zijn. Een paar weken geleden heb ik samen met m'n coach een trai ningsplan gemaakt, zodat ik tijdens hét EJOF goed kan presteren." Toekomst: „Als ik bij het ÊJOF bij de eerste zeven eindig, dan mag ik twee weken later naar het WK in Hongarije. Dat zou erg leuk zijn. Het zou natuurlijk mooi zijn om in de toekomst aan de Olympische Spelen mee te doen, maar daar ben ik nu nog niet mee bezig." Niek den Exter Voortraject: „Vorig jaar heb ik in Breuil le Vert met 12034 (1781 invliegers) jonge duiven: Samenspel 1 (1570 m/m): 1. P. de Smet, 2. W. Daansen, 3. D. van Houte, 4. H. Calon, 5. M. Buijsse. Samenspel 2 (1648 m/m): 1. PP. de Poorter, 2. B. Asani, 3. comb. Delzenne/Verpoorte, 4. D. Isejni, 5. L. Bentz. Samenspel 3 (1642 m/m): 1,4. E. van Dam me, 2. R. van Hijfte, 3. comb. A. van Daalen&Zn, 5, E. van Acker&Zn. Samenspel 4 (1620 m/m): 1,5. D. Wagenaar, 2,4. H. Koks, 3: Fr. Franse. Samenspel 5 (1637 m/m): 1,4,5. M. Hengsdijk, 2. A. Mieras, 3. C. de Rooy. Sa menspel 6 (1593 m/m): 1,3. F. Bal, 2. D. Men- heere, 4. PC. De Wilde, 5. J. den Hengst. Sa menspel 7 (1574 m/m): 1. K. Minderhoud, 2. comb. Wielemaker, 3. C.^Schroevers, 4. Leo de Nooijer, 5. K. Kwekkeboom. WIELRENNEN Philippine, jeugdronde. Uitslagen zrtc Theo Middelkamp. Cat 1: 4. Tristan Timmermans (Yerseke); cat 2: 8. Omri Kleinepier (Vlissin gen); cat 3: 2. Timo de Jong (Goes), 9. Nick de Munnik (Kwadendamme); cat 4: 2. Nick Jans sen (Borssele), 11. Giovanni Burton (Terneu zen), cat 5: 3. Denise Gunst (Yerseke); cat 7: 1. Ivar Moeleker (Yerseke), 10. Davy Gunst (Yer seke). Schaijk, jeugdronde. Cat 5: 6. Denise Gunst (Yerseke). Cat 7: 8. Davy Gunst. Herentals een snelle 800 meter gelo pen en dit jaar heb ik in Sint-Ni- klaas een goede tijd neergezet op de 1500 meter. Op basis van deze twee wedstrijden, in het kader van de Flanders Cup, heb ik me gekwali ficeerd. Door mijn prestaties ben ik daarnaast al enige tijd bekend bij de atletiekunie." Verwachtingen: „Het wordt voor mij een grote ervaring op sportge bied en ik wil natuurlijk zo hard mogelijk lopen. Ik hoop dat Neder land wint en wil daar op mijn ma nier aan bijdragen. Ik ben beter in vorm dan een paar weken terug en alles gaat volgens planning. Als je naar Aruba gaat, moet je daar van genieten en dat zal zeker lukken." Toekomst: „Het is mijn bedoeling om 'heel' te blijven en geleidelijk te komen. Ik moet er pas op mijn 22e echt staan. Als je dit soort wedstrij den al mee kunt pikken, is dat lek ker. Bij het NKvoor junioren wil ik op de 1500 meter proberen om voor een medaille te gaan." door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Jan Roskam van de Roadhouse Blues pakte in poolcafé The Roadhouse de titel in het twee de Zeeuwse kampioenschap pool, 9-ball. Hij versloeg Allan Frans uit Terneuzen. Ronny Broeken en Mar tien Neumann werden gedeelde derde en vierde. Met zijn 40 jaar is Roskam al een oudje maar nog altijd een gevreesd tegenstander. Op het ZK klopte hij in de finale de nummer negen van het NK (8-ball) Allan Frans uit Ter neuzen met 11-6. Daarmee volgde hij team- en clubgenoot Jeroen Damman op. Damman sneuvelde al in de kwartfinales tegen Martien Neumann. De Middelburger verras- Tampere Finland C/QP Het Europese Jeugd Olympisch Festival vindt zijn oorsprong in 1990. Toen startte het Europees Olympisch Comitee de Jeugd Olympische Dagen. Het Festival wordt elk oneven jaar gehouden en kent een winter- en een zomereditie. 1991 Brussel (België); 1993 Aosta (Italië) en Valkenswaard 1995 Andorra-La Vella (Andorra) en Bath (Groot-Brittannië) 1997 Sundsvall (Zweden) en Lissabon (Portugal) 1999 Poprad Tatry (Slowakije) en Esbjerg (Denemarken) 2001 Vuokatti (Finland) en Murcia (Spanje). 2003 Bied (Slovenië) en Parijs (Frankrijk). 2005 Monthey (Zwitserland) en Lignano Sabbiadoro (Italië) 2007 Jaca (Spanje) en Belgrado (Servië) 2009 Slask Beskidy (Polen) en Tampere (Finland) Mahboeb Rahimi Voortraject: „Met het districtsteam Zuid onder 16 jaar speelde ik mee tijdens het NK. Van alle deelne mers werden 35 spelers geselecteerd die kansmaakten op. een selectie voor het Nederlands amateurelftal. Na enkele selecties zijn er uiteinde lijk achttien voetballers overgeble ven. Dat ik er daar één van ben, had ik nooit verwacht." Verwachtingen: „Het wordt heel interessant, want ik ben nog nooit op Aruba geweest. Het is leuk om het shirt van het Nederlands elftal te dragen, want dat is niet voor ie dereen weggelegd. Het wordt op Aruba geen vakantie, maar ik ga er wel van genieten." Toekomst: „Deze zomer heb ik de overstap van JVOZ/Cortgene naar NAC gemaakt. Ik ga daar in de Bi voetballen. Ik verwacht dat de trai ningen zwaarder worden en de wedstrijden van een hoger niveau zullen zijn. Het is mijn droom om profvoetballer te worden." te de ene na de andere speler. Hij begon met winst op Bas Berg (6-2), pakte vervolgens Vlissinger Sean Dennis in met 6-1, worstelde zich na barrage (7-6) voorbij club genoot Dennis van Belzen en her haalde dat nog eens tegen Dam man. Toen was het ook met hem gedaan want Roskam won met 9-7. De kwartfinales werden een strijd tussen Zeeuws-Vlaanderen (Ron ny Willems, Ronny Broeken en Al lan Frans) en Walcheren (Roskam, Neumann, Johan van Oorschot, Thomas Kleinjan en Damman). Walcheren hield de eer in eigen huis. Roskam had tegen Frans de langste adem. Voor de Middelbur ger was het de eerste grote triomf in zijn poolcarrière. UIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74