'Ik ben één geworden met Sint Philipsland' opruiming ^ao zeeland 121 Actieplan Reimerswaal tegen energieverspilling DE VISSER FRUIT Jan Plekkenpol vertrekt bij openbare basisschool De Luyster College: verbod op venten bij Bergse Diepsluis Nieuw nummer van Anita en Ed is 'te Zeeuws' met heel veel keus Bazar in Middelburg moet dicht vanwege vermeende drugshandel Oproep aan Aardenburgers: let op vandalen DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND 1,00 1,00 1,00 dinsdag 21 juli 2009 Na 35 jaar neemt Jan Plek kenpol afscheid van basis school De Luyster in Sint Philipsland. „Ik ging elke dag fluitend naar het werk." door Rob Paardekam ™W" an Plekkenpol (62) is altijd di- I recteur geweest op de Flip- I landse school. Vóór hij daar I op 1 maart 1974 kwam wer- Jsn, verdiende hij zijn geld op een zogeheten LOM-school (voor kin deren met leer- en opvoedingspro blemen) in Schiedam. „Maar Zee land bleef trekken", zegt de gebo ren Oostburger. „In Schiedam woonde ik twaalf hoog op een flat. Dan verlang je wel eens terug naar de ruimte." Die vond hij in Sint Philipsland, al was het helemaal niet Plekkenpols bedoeling om daar de rest van zijn leven te blijven. Hij zag het als een opstapje om ooit directeur van een LOM-school te worden. „Maar ik ben één geworden met het dorp", vertelt Plekkenpol. „Zo ben ik on der meer voorzitter van de Oranje vereniging geweest en mede-op- richter van de peuterspeelzalen en de tennisclub." Op school zal hij onder meer herin nerd worden als de leraar achter de piano. Toen hij op school kwam, stelde hij een boekje samen met tientallen nummers, die de kinde ren onder zijn begeleiding zingen. 'Het land van Maas en Waal', 'Kort jakje', maar ook liedjes van Bob Dylan, ze staan er allemaal in. Plekkenpol voerde ook de populai re werkweek in. Voor veel leerlin gen is dat het hoogtepunt van het schooljaar. Elk jaar gaan de vier hoogste groepen naar Burgh-Haam- stede. „Het is belangrijk dat de kin deren zich ook buiten de school- bankjes kunnen ontplooien", vindt de vertrekkend directeur. „Daarom vind ik het ook zo jam mer dat de klasseleerkracht straks de gymlessen niet meer mag doen. Juist kinderen die wat minder zijn in rekenen en taal, maar wel goed kunnen sporten, willen dat aan hun eigen leraar laten zien." En zo heeft Plekkenpol wel meer kritiek. Op het feit dat scholieren in groep één al aan een cito-toets worden onderworpen, bijvoor beeld. Veel te snel, vindt hij. „Je moet kinderen zo vroeg nog geen stempel geven. Laat ze zichzelf toch gewoon ontwikkelen." Desondanks zegt Plekkenpol 35 mooie jaren te hebben gehad op De Luyster. „Het is vreemd om na de vakantie niet meer terug te hoe ven. Het voelt als een stukje van mezelf" Het is een fijne gedachte dat de nieuwe directeur, Frits Wete- rings, heeft beloofd de werkweek in stand te houden. „Maar hij speelt geen piano, dat is dan weer jammer", grapt Plekkenpol. Jan Plekkenpol achter de piano met de kinderen uit groep zeven. THOLEN - IJscomannen of frietver kopers die bij de Bergse Diepsluis iets denken te kunnen verdienen, komen binnenkort bedrogen uit. De gemeente Tholen stelt in het ge bied een ventverbod in. Begin dit jaar is het ventverbod voor heel de gemeente opgeheven. Naar aanleiding daarvan is een aan tal mensen gaan venten bij de Berg se Diepsluis, waar bij warm weer tientallen zonaanbidders vertoe ven. In samenspraak met Rijkswa terstaat heeft de gemeente beslo ten dat dat niet gewenst is. Met na me op de parallelweg, waar ook au to's over rijden, zou venten gevaar lijke situaties opleveren. De vaste standplaatsen mogen wel blijven. THOLEN - De nieuwste hit van het Thoolse zangduo Anita en Ed, De boeren van de zee, wordt geboycot door RadioNL. De reden: het num mer is te Zeeuws. „We zijn erg teleurgesteld", vertelt Anita. „De eigenaar van de zender heeft gezegd dat hij het lied hele maal niet slecht vindt. Het gaat puur om dat Zeeuwse. Wij vinden dat kolder." Het nummer, dat over de mosselvisserij gaat, kan zonder de airplay van RadioNL niet in de NL Top 30 komen. „En dan komen we ook niet op televisie", weet Ani ta. „Dat is heel erg jammer. Daar voor maak je gëen nieuw num mer." Omroep Zeeland draait De boeren van de zee overigens wel. 3 vorststraat goes door Luc Oggel KRUININGEN - Computers die dag en nacht aan staan, lampen die branden in ruimten waar niemand is; het kost ongemerkt bakken met geld én het is slecht voor het mi lieu. De gemeente Reimerswaal werkt daarom aan een actieplan om het (sluimer)energieverbruik binnen de eigen organisatie terug te dringen. Dat moet er uiteinde lijk toe leiden dat het verbruik met anderhalf procent per jaar af neemt. Als onderdeel van de cursus Duur zaam Ondernemen, die de gemeen te in samenwerking met de provin cie aanbiedt en waar zij zelf ook aan deelneemt, heeft Reimerswaal het sluimerverbruik in het gemeen tehuis in kaart gebracht. Daaruit is gebleken dat er maar liefst 46.000 kilowattuur aan elektriciteit onno dig wordt verbruikt. Dat kost de ge meente per jaar een kleine vierdui zend euro exclusief btw. Computers die blijven draaien zijn veruit de grootste energieslurpers, gevolgd door water- en koffieauto- maten, printers en verlichting. Het plaatsen van 'standby-killers', be wegingsmelders en tijdschakelaars zou een besparing van zestien pro cent op het totaalverbruik kunnen opleveren. Behalve op elektriciteit (en aard gas) wil Reimerswaal ook op ande re gebieden kosten besparen. Zo wil de gemeente twee onder houdsvrije bedrijfsfietsen aanschaf fen en moet dubbelzijdig printen op recyclepapier de norm worden. Om het actieplan te laten slagen, wordt een interne werkgroep opge zet. Reimerswaal betaalde in 2008 in to taal 322.126 euro voor de primaire energiestromen, dat zijn de stro men waarvoor maandelijks of jaar lijks een rekening op de mat valt. Sportaccommodaties, brandweer, peuterspeelzalen, havens en open bare verlichting vallen daar ook on der. Die laatste groep verbruikt bijna de helft van het totaal, het ge meentehuis is met bijna vijftien procent een goede tweede. foto Leo Adriaansen AARDENBURG - Wethouder Maria le Roy roept de Aardenburgse be volking op in actie te komen tegen 'zinloos geweld'. Het gaat in dit ge val niet om geweld tegen perso nen, maar om het vernielen van beelden. Vorige maand deed de ge meente aangifte van de vernieling van twee beelden. Bruun de Beer, die deel uitmaakte van een Reynaertkwartet bij het Castellum, en Cantecleer, die met Reynaert op de hoek Wandeldreef- Hennequinstraat prijkt, zijn ver nield. Bruun is helemaal in gruzele menten en Cantecleer is zijn kop kwijt. Wethouder Le Roy roept de bevolking op niet onverschillig te zijn en op te letten. MIDDELBURG - M.O.M. Du Bazar aan de Varkensmarkt in Middel burg is voor drie maanden geslo ten. De gemeente heeft de sanctie opgelegd omdat er in de winkel softdrugs zouden zijn verhandeld. De eigenaar ontkent echter dat hij dat heeft gedaan. Hij vertelde giste ren dat hij alleen wat softdrugs had weggegeven aan enkele beken den. „Maar ik heb beslist niet ge handeld." Volgens Middelburgse beleidsamb tenaar Johan Groenenberg zou de belastingdienst in februari hebben ontdekt dat er vanuit Du Bazar werd gehandeld in softdrugs. Bij een controle werd een hoeveelheid van iets meer dan zestig gram ge vonden. Ook stapten ouders naar de politie omdat hun vijftienjarige zoon daar enkele malen softdrugs had gekocht. De eigenaar ontkent dat laatste. De gemeente vindt echter dat er ge noeg bewijs is voor handel. Om die reden moet de zaak tot 9 okto ber dicht blijven. Eind vorig jaar wilde de gemeente Du Bazar ook al eens drie maanden sluiten voor een soortgelijk vergrijp. Toen bleek na tips en bij een inval dat de eige naar in softdrugs zou handelen. De eigenaar vocht die sluiting toen met succes aan bij de Middelburg se voorzieningenrechter. DEZE WEEK: Aardbeien per doos Meloenen grote Trostomaten 1 kilo Bananen 1 kilo Ananassen (gold) per stuk Sperziebonen O O (Hollandse) 1 kilo Pitloze druiven O O (blauw of wit) per doos Paprika's L O O Bloemkool L O O per stuk Witlof _L O O U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 VROUWENPOLDER Woensdag 12.00-20.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71