Zeeland Seizoenskrachten slapen bij kassen Achtervolging BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 21 Seasun in Kapelle wil buitenlandse werknemers bij het bedrijf laten overnachten Adembenemende capriolen almanak Tip? redactie@pzc.nl Noord-Beveland heeft primeur met Auto slaat twee apart inzamelen van plastic afval keer over kop Steward neemt in de sluiskolk alle zenuwen weg Directeur basisschool De Luyster vertrekt na 35 jaar Dinsdag 21 juli 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl De huisvesting van seizoensarbei ders is voor veel gemeenten en bedrijven een probleem. Seasun in Kapelle wil ze nu bij het be drijf laten overnachten. De ge meente vindt dat prima, maar de provincie is minder happig, door Rob Paardekam KAPELLE - Tomaten- en paprika kweker Seasun in Kapelle wil bui tenlandse seizoensarbeiders in de toekomst op eigen terrein laten overnachten. De gemeente wil daaraan meewerken, maar de pro vincie is minder enthousiast. Volgens de Kapelse wethouder Giel-Jan Burger heeft het kassenbe- drijf in de Willem Annapolder heel veel moeite om geschikte huis vesting te vinden voor zijn buiten landse werknemers. Ze zitten tot in Zeeuws-Vlaanderen, maar moe ten wel elke dag op en neer reizen. Daar komt bij dat er steeds meer maatschappelijke weerstand ont staat tegen het huisvesten van on der meer Polen in woonwijken. Burgemeester en wethouders van Kapelle willen Seasun tegemoetko men en hebben de kwestie bij de provincie aangekaart. Die heeft de nodige reserves bij het huisvesten van seizoensarbeiders op het eigen terrein van bedrijven. „Toch is de provincie bereid in te stemmen met het plan als het een proef wordt", zegt Burger. „Dat betekent dat wij met andere Bevelandse ge meenten een convenant moeten sluiten, waarin staat dat zij voorlo pig geen toestemming verlenen aan dergelijke plannen." Burger moet overigens nog in con tact treden met die andere gemeen ten. „Ik moet dat convenant eerst nog maar eens zien te sluiten. Het zal daarom nog wel een tijdje du ren voor het zover is." De seizoens arbeiders zouden bij Seasun gehuis vest worden in een soort nood- units. Daar komen volgens Burger ook ruimtes voor recreatie bij. De wethouder stelt verder dat de gemeente werk gaat maken van de problematiek op vakantiepark De Oesterbaai in Wemeldinge. Daar klagen- eigenaren van huisjes over het steeds groter wordende aantal Polen. „De Oesterbaai moet recrea tief blijven", vindt Burger. „Wel licht kunnen we een uitsterfcon structie toepassen." BAARLAND - De artiesten van Circus Bongo vermaakten gasten van camping Scheldeoord in Baarland en andere bezoekers gisteravond met de wervelende nieuwe show 'Happy Birth day'. Onder meer duizelingwekkende goo chel-, trapeze- en jongleursacts volgden el kaar in hoog tempo op. De ene nog knapper dan de andere. Circus Bongo, dat inmiddels meer dan dertig jaar bestaat, maakt een mini- toertje langs Zeeuwse campings. Belangstel lenden kunnen vanavond terecht op Camping Pekele in Oostkapelle, morgenavond op cam ping De Duinhoeve in Burgh-Haamstede en vrijdag op camping Olmenveld in Seroosker- ke. De voorstellingen beginnen steeds om 19.00 uur. foto Ronald den Dekker GEERSDIJK - De gemeente Noord- Beveland heeft de primeur op de Bevelanden van het apart inzame len van plastic verpakkingsmateri aal in de Oosterschelderegio. Vanmiddag wordt in Geersdijk het startsein gegeven voor een voor lichtingscampagne: Plastic Heroes. Leerlingen van christelijke basis school De Dubbele Punt doen dat. Zij krijgen assistentie van twee wet houders, Kees van der Weele en Adri van der Maas. In de vijf Noord-Bevelandse dor pen zijn, bij de containers voor glas, ook containers weggezet voor plastic verpakkingsmateriaal. Alle gemeenten in Nederland hebben zich verplicht voor 1 januari 2010 te beginnen met het gescheiden in zamelen van kunststof afval. In 2012 moet 42 procent hergebruikt kunnen worden. Het afval is weer te gebruiken voor onder meer kle ding, vloerbedekking en automate rialen. SINT PHILIPSLAND - Op de Krabben- kreekweg bij Sint Philipsland is een 19-jarige automobilist uit de ge meente Tholen gisterochtend twee keer over de kop geslagen. Door de hevige regenval raakte de auto in de slip en raakte naast de weg, waarna de bestuurder de controle over het stuur verloor en over de kop sloeg. De automobilist is met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hij had last van zijn nek en verklaarde dat hij zonder gordel had gereden. Als ferventfietser en liefhebber van de wielersport heeft de inwoner van Vlissin- gen zich onlangs aangemeld op het nieu we internefenomeen twitter. Want daarop kan de Vlissinger ook nauwge zet volgen wat Lance Armstrong alle maal meemaakt. De Amerikaanse renner, die een van de favorieten is voor de eindzege in de Tour de France, is al lange tijd actief op twitter. Op twitter ontdekte de man uit Vlissin- gen ook zijn nichtje, dat in Amsterdam woont. De familiebanden zijn zo via z'n in de hoofdstad studerende nichtje weer aangehaald. Wat Lance Armstrong in deze Tour de France meemaakt en twittert, weet de Vlissinger inmiddels ïiiet meer. Hij heeft zich afgemeld als vaste volger van de Amerikaan. „Ach man, die stuurt zo veel berichtjes, daar word je niet goed van! Het lijkt wel of hij mij achtervolgt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67