I? Veel renners in koers Clinge Grote inbreng van Zeeuwen KNVB positief over gesprek met Blatter Zware EK-poule voor tafeltennissters Korfballers tegen België in eindstrijd Maxime Osse grijpt medailles in Frankrijk Overtuigende zege joannathan Duinkerke Rudy Vqs vijfde in marathon Oostenrijk Trainer gunt 12-jarige zoon profdebuut Klaas-Jan Huntelaar kan terecht in Italië, Engeland en Duitsland IN HET LESROOSTER? dinsdag 21 juli 2009 Er is nog genoeg ruimte voor uw sportfoto's www.pzc.nl/foto s y CLINGE - De belangstelling voor met name de Zeeuws-Vlaamse wie lerkoersen lijkt weer wat aan te trekken. De laatste wedstrijden to nen dit aan met telkens een be hoorlijke voorinschrijving. Boven dien meldt zich op het allerlaatste moment een redelijk aantal ren ners zich aan. Het zijn voorname lijk Belgen die op de wedstrijddag nog besluiten om mee te rijden. Vanavond staat alweer het tiende Jo Verstraeten-criterium in Clinge op het pipgramma. De voorlopige deelnemerslijst telt meer dan vijf tig renners. Voormalig profwielren ner Edwin Enthoven woont sinds enkele jaren in het Oost Zeeuws-Vlaamse dorp. Als lid van het organisatiecomité is hij zeer te vreden over de voorlopige op komst van de renners. „Vorig jaar hadden we nog geen veertig voor inschrijvingen. Ditmaal dus vijfent wintig procent meer. Daar zijn we uiteraard tevreden mee. En als er vandaag nog enkele renners bijko men, hebben we een aantrekkelijk deelnemersveld." Opmerkelijk is-de behoorlijk hoge inbreng van de Zeeuwen. Bijna der tig procent bestaat uit coureurs uit de provincie. Dankzij overwinnin gen in Axel (Johnny van der Kloos ter uit Lewedorp), Sint-Jansteen (Robbert Vleugel uit Wemeldinge) en Philippine (Ferdinand Boog aard uit Vlissingen) zorgden zij in middels voor mooie successen in de criteriums bezuiden de Wester- schelde. Van der Klooster en Vleugel zijn er vandaag in Clinge ook weer bij. Het is de vraag of zij opnieuw aan genaam kunnen verrassen. Daarbij behoren zij terdege rekening te houden met kapers op de kust. Zo als Sander Stiegelis uit Sluiskil. De renner uit Sluiskil moet het vooral hebben van zijn vlijmscherpe spurt. Hij was daarmee al enkele keren dicht bij een overwinning en hij zou in Clinge graag de kroon op het werk zetten. Er zijn uiteraard meer kansheb bers, onder wie Martijn Simons uit Roosendaal (dit jaar winnaar Zuid-Beijerland en Heerle), Ro nald Roos uit Hoogstraten (win naar van Westdorpe), de Belg Koen van de Velde uit Stekene (winst in Zuiddorpe)en voorts Rik van IJzendoorn (Tiel) en Gerwin de Regt (Nispen). De verdere Zeeuwse inbreng komt van ren ners zoals Alex Gresnigt (Kapelle), Dirk van Dam (Arnemuiden), Pie- ter Israël (Kruiningen, Erie Ver- eecken (Hulst) en Ruud Rentmees ter (Goes). De wedstrijd in Clinge begint om 19.00 uur. De afstand be draagt 85 kilometer. BRUSSEL Harry Been, secretaris-generaal van de KNVB, heeft een goed ge voel overgehouden aan de ontmoe ting met Joseph Blatter. De voorzit ter van de Fifa sprak in Brussel ver tegenwoordigers van de Nederland se en Belgische voetbalbond, die het WK van 2018 willen organise ren. Hij noemde de gezamenlijke kandidatuur zelfs 'sympathiek'. STUTTGART De Nederlandse tafeltennissters zijn op het EK in september in Stuttgart in een moeilijke poule be land. Titelverdediger Oranje speelt in de groepsfase tegen Duitsland, Italië en Turkije. Dat bleek gisteren uit de loting. Bondscoach Chen Zhi- bin heeft met Linda Cremers, Li Jiao, Li Jie, Carla Nouwen en Elena Timina geselecteerd. KAOHSIUNG Het Nederlands korfbalteam heeft in Taiwan zonder problemen de fi nale van de World Games bereikt. De ploeg van bondscoach Jan Sjou- ke van den Bos won in de halve eindstrijd met 29-13 van het gast land. Vandaag is - zoals verwacht - België de tegenstander in de finale. De Rode Duivels waren veel te sterk voor Rusland: 24-8. POMPADOUR Maxime Osse was met de ruin Na- varo in de internationale dressuur- wedstrijd voor junioren het Franse Pompadour goed op dreef. De Heinkenszandse eindigde met Navaro de landenwedstrijd met 68.649% derde. Individueel greep Osse met 68.737% het brons. In de kür op muziek eiste Osse met 71.75% het zilver op. CHAAM Joannathan Duinkerke heeft een wielerkoers voor ID-renners in Chaam gewonnen. De Goesenaar reed in de eerste ronde weg en liet zich niet achterhalen. Edwin Maas (Terneuzen) werd 6e, Walter Pollet (Hulst) 7e, Marco Pos (Terneuzen) 8e, Hans Snouwaert (Hulst) 9e. Bij de vrouwen werd Maartje van Schijndel uit Hulst tweede. BAD GOISERN In de twaalfde editie van de Salz- kammergut Throphy in Bad Goi- sern (Oostenrijk) is Rudy Vos uit Grijpskerke als vijfde en beste Ne derlander geëindigd in de eliteklas se. Er waren 4500 mountainbikers. De omstandigheden waren zwaar. De deelnemers kregen met regen, onweer, sneeuw en temperaturen tussen de o en 12 graden te maken. LA PAZ Mauricio Baldivieso is slechts twaalf jaar oud en toch maakte hij zondag (plaatselijke tijd) al zijn de buut in de hoogste voetbalklasse van Bolivia. Hij mocht vlak voor tijd invallen tijdens de wedstrijd van zijn club Aurora Cochabamba tegen La Paz. Baldivieso kon een dreigende ne derlaag niet meer voorkomen (0-1). Oud-international Julio Cesar Baldi vieso is de vader van het talentje. Hij is toevallig ook de hoofdtrainer van Aurora Cochabamba. De oefenmeester zag dat zijn zoon na het eerste balcontact hard tegen de grond werd getrapt. Mauricio, die woensdag zijn dertiende verjaardag viert, barstte in tranen uit maar voetbalde ook weer ver der www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Reprise van vier openingsduels 2. Finishlijn Giro liefst in binnenstad 3. RBC wint oefenduel van Doto STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Kijk voor het laatste sportnieuws op www.pzc.nl/sport AMSTERDAM - AS Roma wil Klaas-Jan Huntelaar een jaar huren van Real Madrid. Volgens de Ita liaanse krant Corriere dello Sport is de financiële situatie van de Gial- lorossi niet dusdanig om te vol doen aan de vraagprijs van Real Madrid. Roma zou wel een seizoen de sala riskosten kunnen overnemen en eventueel volgend jaar, mits de boekhouding op orde is, een po ging wagen Huntelaar definitief in te lijven. In Engelse tabloids werd de Neder landse spits zondag in verband ge bracht met Tottenham Hotspur. De Stuttgarter Nachrichten meld de gisteren echter dat Huntelaar vertrekt naar VfB Stuttgart. Vol gens de krant betalen de Duitsers 18 miljoen voor de Nederlandse in ternational, die overkomt van Real Madrid. Huntelaar zou volgens de berich ten een contract voor vier jaar teke nen bij de Duitse kampioen van 2007. UIT p. BILJARTEN Eindstanden Zeeuws kampioenschap pool, 9-ball: 1. Jan Roskam; 2. Allan Frans. 3 en 4: Ronny Broeken en Martien Neumann; 5 en 6: Johan van Oorschot en Ronny Willems. 7 en 8: Jeroen Damman en Thomas Kleinjan. Vrouwen: 1Ragne Pieterse. p DUIVENSPORT Chateauroux met 4074 oude duiven: Samen spel 1(1478 m/m): 1. A. Dusarduijn, 2. M. de Poorter, 3. E. de Wever, 4. P. de Smet, 5.1. van Grol. Samenspel 2 (1512 m/m): 1,2,4,5. gebr. Scheele, 3. comb. Derycke/Schieman Samen spel 3 (1507 m/m): 1,5. J. van Goethem, 2. W. Vergauwen, 3. gebr. van Beveren, 4. comb. C&H. de Beule. Samenspel 4 (1510 m/m): 1. P. Oele, 2,3. L. Goedegebure, 4. J. Steenhard, 5. D. Wagenaar. Samenspel 5 (1488 m/m): 1. j. Clement, 2. comb. v.d. Dries, 3. M. van Iwaar- den, 4. D. de Voogd, 5. A. van Iwaarden&Dtr. Samenspel 6 (1498 m/m): 1,4,5. JJ. Bolier, 2. A. Havermans, 3. D. Vaders. Samenspel 7 (1504 m/m): 1. L. van Wallenburg, 2,3,4. K. Minderhoud, 5. G. de Nooijer. Provinciaal Cha teauroux: 1,3. gebr. Scheele, 2. P. Oele, 4. J. van Goethem, 5. L. van Wallenburg, 6,8,9. K. Minderhoud, 7. W. Vergauwen, 10. gebr. van Beveren. Breuil Ie Vert met 12034 (1781 invliegers) jonge duiven: Samenspel 1 (1570 m/m): 1. P. de Smet, 2. W. Daansen, 3. D. van Houte, 4. H. Calon, 5. M. Buijsse. Samenspel 2 (1648 m/m): 1PP. de Poorter, 2. B. Asani, 3. comb. Delzenne/Verpoorte, 4. D. Isejni, 5. L. Bentz. Samenspel 3 (1642 m/m): 1,4. E. van Dam me, 2. R. van Hijfte, 3. comb. A. van DaalenSiZn, 5. E. van Acker&Zn. Samenspel 4 (1620 m/m): 1,5. D. Wagenaar, 2,4. H. Koks, 3. Fr. Franse. Samenspel 5 (1637 m/m): 1,4,5. M. Hengsdijk, 2. A. Mieras, 3. C. de Rooy. Sa menspel 6 (1593 m/m): 1,3. F. Bal, 2. D. Men- heere, 4. PC. De Wilde, 5. J. den Hengst. Sa menspel 7 (1574 m/m): 1. K. Minderhoud, 2. comb. Wielemaker, 3. C. Schroevers, 4. Leo de Nooijer, 5. K. Kwekkeboom. WIELRENNEN Philippine, jeugdronde. Uitslagen zrtc Theo Middelkamp. Cat 1: 4. Tristan Timmermans (Yerseke); cat 2: 8. Omri Kleinepier (Vlissin gen); cat 3: 2. Timo de Jong (Goes), 9. Nick de Munnik (Kwadendamme); cat 4: 2. Nick Jans sen (Borssele), 11. Giovanni Burton (Terneu zen), cat 5: 3. Denise Gunst (Yerseke); cat 7: 1 Ivar Moeleker (Yerseke), 10. Davy Gunst (Yer seke). Schaijk, jeugdronde. Cat 5: 6. Denise Gunst (Yerseke). Cat 7: 8. Davy Gunst. Het Nationaal Onderzoek Arbeidsmarkt toont aan: Onze regionale dagbladen zijn het belangrijkste oriëntatiekanaal voor werk zoekenden in het onderwijs. 60% van de middelbaar opgeleiden en 58% van de hoger opgeleiden oriënteert zich via het regionale dagblad. Uw vacature in ons dagblad wordt bovendien gratis door geplaatst naarJobTrack.nl, de grootste vacaturesite voor MBO/HBO WeGeNeR NieuwsMedia PERSONEEL GEZOCHT fflBel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeid: markt (055) 538 80 00 óf kijk op www.wegenernieuwsmedia.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65