Traject rond zwangerschap op schop PZCI17 Alert! vraagt om plannen tegen geluidhinder 18 en 19 18 Schouwen-Duivelandse huisartsen en Verloskundige Praktijk Lena gaan samenwerking aan Bijzondere aanwinst voor Brilmuseum Hardrijder levert zijn rijbewijs in almanak Achtervolging Steward neemt in de sluiskolk alle zenuwen weg Dinsdag 21 juli 2009 Rampmuseum krijgt een Appel in bruikleen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Gezonde zwangere vrouwen worden voortaan tijdens en rond de bevalling begeleid door hun huisarts en verloskundigen van praktijk Lena. Met deze sa menwerking wordt voorkomen dat vrouwen onnodig aanspraak maken op de gynaecoloog. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Gezonde zwangere vrouwen op Schouwen-Duiveland komen voortaan niet meer in aan raking met de gynaecologen in Goes of Dirksland. Bevalling, voor- en nazorg worden volledig een zaak van huisarts en verloskundi gen van de Zierikzeese Verloskun dige Praktijk Lena. De Huisartsen vereniging Schouwen-Duiveland en Lena zijn daartoe een samen werking aangegaan. Naar verwach ting nog dit jaar gaat de nieuwe werkwijze van start. De eerste 20 weken van de zwangerschap ko men vrouwen bij de verloskundi gen van Lena terecht. De huisart sen nemen het middendeel van de zwangerschap (week 20 tot en met 36) voor hun rekening. De laatste paar weken en de bevalling zelf zijn weer het pakkie an van Lena. De nazorg wordt vervolgens door beide partijen gedeeld. De samen werking komt voort uit de wens van zorgverzekeraar CZ om geen aanspraak meer te maken op - duurdere - tweedelijnszorg (gynae cologie) als dat niet noodzakelijk is. Is er sprake van een medische in dicatie wordt alsnog bij de maat schappen gynaecologie in Goes en Dirksland aangeklopt. Deze werkwijze wordt door voor zitter Arie Speelman van de Huis artsenvereniging Schouwen-Duive land 'op dit moment de meest ac ceptabele vorm van samenwer king' genoemd. Liever zagen de huisartsen de situatie van voor 1999 terug, toen de huisartsen nog alles zelf deden. Ook de verloskun digen van Lena hadden de touw tjes het liefst volledig zelf in han den gehad, maar Sanne Meerdink toont zich eveneens tevreden. „Ik denk dat dit tot betere zorg voor cliënten leidt." De Stichting Thuisbevalling Neder land heeft de gesprekken geleid. Provincie en gemeente geven een malig subsidie. BURGH-HAAMSTEDE - Naast brillen van prinses bril van Pim Fortuyn. De bril heeft een schild- juni. Daar werden onder meer twaalf brillen te hoog op geboden." Bergmans bood 110 eu- Juliana (ingelijst op achtergrond) en andere padkleurig montuur en er hoort een vergulde van de vermoorde politicus geveild. Het liefst ro voor de bril. Met 26 procent opgeld en 8 bekende en onbekende Nederlanders, heeft metalen koker bij. Museumeigenaar Henk had Bergmans de 'taartbril' gehad: het exem- euro verzendkosten kostte de bril hem 146 het Brilmuseum 'Ogen Tekort' in Burgh-Haam- Bergmans bemachtigde het stuk tijdens de plaar dat Fortuyn droeg tijdens het 'taartinci- euro en 60 cent. foto Ronald den Dekker stede er een bijzonder exemplaar bij: een lees- veiling van de inboedel van Fortuyn op 27 dent' van maart 2002. „Maar daar werd veel www.brilmuseumogentekort.nl ZONNEMAIRE - De fractie van Alert! wil dat wethouder Gilles Houteka mer gaat praten met Rijkswater staat en de provincie Zeeland om de geluidsoverlast en luchtvervui ling bij woningen langs Rijks- en provinciale wegen te verminderen. Alleen moet de wethouder dan wél geld in de achterzak meene men, want anders heeft een ge sprek volgens raadslid Jos Hoeij ma kers geen zin. „Het maakt nogal wat uit als je kunt zeggen dat we iets samen willen doen." Geld hier voor hoopt Hoeij makers te krijgen uit een subsidiepot voor stedelijke vernieuwing. „Maar daarvoor moe ten we eerst goede plannen ma ken." Op Schouwen-Duiveland hebben 600 woningen in meer of mindere mate overlast van het wegverkeer. OUDDORP - Een 42-jarige man uit Hellevoetsluis heeft in de nacht van zondag op maandag zijn rijbe wijs in moeten leveren omdat hij in zijn Range Rover fors te hard over de rijksweg N57 bij Ouddorp reed. De man kwam uit de richting Zee land gereden met een vaartje van 191 kilometer per uur. De maxi mumsnelheid bedraagt op die plek 80 kilometer. Hij werd staande ge houden bij het benzinestation aan de Broekweg in Ouddorp. Als fervent fietser en liefhebber van de wielersport heeft de inwoner van Vlissin- gen zich onlangs aangemeld op het nieu we internetfenomeen twitter. Want daarop kan de Vlissinger ook nauwge zet volgen watLance Armstrong alle maal meemaakt. De Amerikaanse renner, die een van de favorieten is voor de eindzege in de Tour de France, is al lange tijd actief op twitter. Op twitter ontdekte de man uit Vlissin- Tip? redactie@pzc.nl gen ook zijn nichtje, dat in Amsterdam woont. De familiebanden zijn zo via z'n in de hoofdstad studerende nichtje weer aangehaald. Wat Lance Armstrong in deze Tour de France meemaakt en twittert, weet de Vlissinger inmiddels niet meer. Hij heeft zich afgemeld als vaste volger van de Amerikaan. „Ach man, die stuurt zo veel berichtjes, daar word je niet goed-van! Het lijkt wel of hij mij achtervolgt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57