te proberen Feyenoord weer onder toezicht sport 127 Titelverdediger Sastre is vragen over Contador en Armstrong beu Trieste Freire Vande Velde verder als superknecht Gesink met gebroken pols op hoogtestage Zieke De Jongh is aan beterende hand Nederland kijkt op werk naar Tour dinsdag 21 juli 2009 VERBIER Garmin-renner Christian Vande Velde eindigde vorig jaar nog als vijfde in de Tour de France, maar de Amerikaan heeft het deze editie moeilijk om zijn niveau van vorig jaar te halen. Hij is zondag in het al gemeen klassement gezakt naar de twaalfde plaats. Hij is nu vastbera den om ploeggenoot Bradley Wig gins (derde) te helpen. „Ik zal in het restant, van de Tour de beste ploegmaat zijn die Bradley zich maar kan wensen." SANKT MORITZ Levi Leipheimer (Astana) en Ro bert Gesink (Rabobank) zitten alle bei alweer op de fiets. De twee bra ken tijdens de Tour de France alle bei hun pols, maar herstellen snel en zijn volgens hun Twitter-pagi- na's zelfs alweer aan het trainen. Leipheimer zit thuis op de home trainer, terwijl Gesink in het Zwit serse Sankt Moritz op hoogtestage is. Hij had gisteren al weer drieën half uur getraind. VERBIER Steven de Jongh kan vandaag in de zestiende etappe van de Tour zo goed als zeker aan de start verschij nen. „Hij is aan de betere hand. Morgen kan Steven normaal ge sproken aan de start verschijnen", aldus een woordvoerder van Quick-Step gisteren. De Nederlander kampt sinds zon dag met maagklachten. De Jongh had door zijn fysieke toestand veel moeite om de vijftiende etappe uit te rijden. AMSTERDAM Eén op de vier Nederlandse werk nemers kijkt tijdens het werk naar de Tour. Van hen zegt dertien pro cent toch tijd zat te hebben om het wielerspektakel onder werktijd te volgen. Dat maakten de Nationale- Vacaturebank en Intermediair giste ren bekend naar aanleiding van on derzoek onder 750 mensen. Van de respondenten zei acht pro cent wel te willen kijken, maar dat de baas dit verbiedt. MARTIGNY - Titelverdediger Carlos Sastre stoort zich in de Ronde van Frankrijk aan de. manier waarop journalisten en sommige renners met hem omgaan. De Spaanse wielrenner sprak gister middag op de tweede rustdag in de ronde van een gebrek aan res pect. Hij stoort zich onder meer aan de grote aandacht voor de tweestrijd tussen de Astana-cou- reurs Alberto Contador en Lance Armstrong. Volgens Sastre, die voor Cervélo rijdt, zijn 'bepaalde renners' er bo vendien al de hele Tour op uit om te voorkomen dat hij opnieuw zou winnen. „Vanaf Monaco voel ik een sfeer waarin niemand wil dat ik Tour win, met name bepaalde renners", zei Sastre zonder details te noemen. De renner van Cervélo verweet journalisten gisteren maandenlang een controverse tussen Armstrong en Contador te hebben gevoed. „Nu de koers saai begint te wor den, komen jullie bij mij en ver wachten jullie van mij dat ik ga aanvallen om de Tour te redden. Maar daarvoor leen ik me niet." Sastre had de buik vol van vragen over de twee kopmannen van Asta na. „Ik vind het respectloos om de re gerend kampioen steeds lastig te vallen met vragen over Contador of Armstrong. Dat is niet het enige verhaal in deze Tour." Over zijn eigen kansen was Sastre, die elfde staat op 3.52 van Conta dor, duidelijk. „Mijn voornaamste doel is niet de Tour te winnen, ik zet mijn zinnen op de etappe naar de Mont Ven- toux." Die etappe is zaterdag, op de voorlaatste dag van de Tour de France. vallen in de laatste week van de Tour. beter functioneren. We helpen el kaar in alles." Elkaar helpen de Tour te winnen, was dat ooit hun jongensdroom? Frank reageert en thousiast. „Nee, zoiets hebben we nooit gedroomd. We waren kinde ren die sprintjes trokken in onze straat en onze armen de lucht in staken. Nu we zover zijn, komen wel allerlei dierbare herinneringen foto Jean-Christophe Bott/EPA boven. Toen ik een jaar of dertien was kocht mijn vader drie koersfiet- sen. Mijn moeder wilde op vakan tie gaan, maar mijn vader zei: sor ry schat, ik heb al drie fietsen ge kocht. Ook wij vonden dat niet leuk. We vonden het erg dat we niet op vakantie gingen. Nee, wat we nu samen meemaken, was dus nooit onze droom." ROTTERDAM - Feyenoord is door de KNVB teruggezet in categorie 1. Dit betekent dat de club bij de li centiecommissie van de voetbal bond een plan moet indienen om weer financieel gezond te worden. Dit maakte Feyenoord maandag zelf bekend. In 2006 werd de Rot terdamse club ook al in categorie 1 geplaatst. De algemeen directeur van Feye noord, Eric Gudde, liet weten dat de indeling in categorie 1 eens te meer aangeeft dat er nog een lan ge weg te gaan is voordat Feye noord zich weer financieel gezond mag noemen. De Rotterdamse club, die in het af gelopen seizoen als zeven de ein digde na een zeer moeizaam jaar, had de maatregel van de licen tiecommissie van de KNVB wel zien aankomen. „Het is bekend dat we nog een grote schuld uit het verleden weg moeten werken. Dat er door het sportieve ramp jaar dat achter ons ligt nog extra schade is oplopen, is ook al meer dan een half jaar glashelder door ons gecommuniceerd", aldus Gud de. Hij voegde hieraan toe dat het her stelplan al is gemaakt en zelfs al wordt uitgevoerd. Zo wordt er flink bezuinigd op alle bureau- en personeelskosten, is er een loon stop en worden deze zomer alleen nieuwe spelers gehaald als deze volledig extern werden gefinan cierd. Eric Gudde: „Het is bekend dat we nog een grote schuld uit het verleden weg moeten werken." foto ANP door Mart Smeets Soms krijg ik plaatsvervan gende schaamte die tot diep in mijn ruggenmerg loopt. Dat komt voor als ik bij een Rabobank-persbijeenkomst aanwezig ben. Dat zijn, in de Tour, tweemaal verplichte oefeningen voor bijna iedereen. Die van verleden week begon ruim een half uur te laat waardoor er col lega's wegliepen en bij die van gis teren waren bijna geen journalis ten meer aanwezig. Het is het lot van een ploeg waar slechts valpar tijen, mislukte sprints, tegenvallen de prestaties en ander onheil voor kwamen. Toevallig waren ook de ploegen van Cofidis en Silence in hetzelfde hotel aanwezig en bij die ploegen komt al helemaal geen hond meer kijken of luisteren; daar is het gangreen helemaal voelbaar. Goed, er waren dus nog een paar journalisten die op hun gemak hun werk konden doen en er slo pen ook wat toeristen door het zaaltje; mannen met wielerpetjes op de kop, vrouwen met fototoe stellen en kinderen met handteke ningenboekjes. Ook dat kan tegen woordig. Bij die bijeenkomsten zat ook Os car Freire. Hij is drievoudig wereld kampioen en won verleden jaar de groene trui en ook al een aantal etappes in de Tour. Toch wilde he lemaal niemand iets van hem we ten. Oscar liep verleden week met een weg; hij prefereerde toen een stille middag en had geen zin om te wachten op niets. Gisteren zat hij er weer. De ogen op triest, de handen gevouwen, de gedachten op oneindig. Hij zat en keek wat rond. Hij sloot de ogen en zakte onderuit. Waarom vroeg niemand hem iets? Hij schoof zijn stoel wat naar links en toen weer iets naar rechts. Hij opende zijn ogen en zuchtte lang en hoorbaar. Hij keek op zijn horloge, geeuwde en wachtte. Ja, er werd even een foto van hem genomen (door een ietwat opge wonden toerist), maar niemand vroeg hem wat. Weer dutte hij in; ontsnappen kon ditmaal niet. Wanhopig keek hij naar de mana ger van de ploeg: mocht hij nu als jeblieft opstaan en heel langzaam naar zijn kamer lopen? Oscar Frei re stond op, deed de handen in de broekzakken, knikte heel kort en slofte weg. Niemand, helemaal nie mand had hem iets gevraagd, nie mand wilde iets van hem weten. Niemand had iets tegen hem ge zegd. De middag kwam zwaar op hem af Op de drempel werd hij aangehou den door een tweetal oude, Vlaam- sche toeristen. Of hij met hen op de foto wilde. Oscar Freire knikte, trok uit het diepst van zijn ziel een heel dunne glimlach naar boven en besefte zich heel even dat ie mand wist wie hij was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53