zeeland 121 opruiming te Veiligheid Sluis is in het geding Feest in de haven van 'de Paal' Echtpaar Cappendijk: 'Een Echtpaar Kornelis: 'We leven lang hard werken' hebben 70 jaar genoten' Langs beeldenroute op zondagmiddag Versterken brandweer met ambtenaren Sluis met heel veel keus - lange vorststraat - goes Hulstenaar raakt rijbewijs kwijt dinsdag 21 juli 2009 Zestig jaar getrouwd: het echtpaar Cappendijk in Kloosterzande. Het echtpaar Kornelis was maandag zeventig jaar getrouwd. 'Toch zeld- foto Camile Scheistraete zaam...\ foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Alois Cappen dijk (90) en Roza Cappendijk-Rom- baut (85) vierden hun zestigjarig huwelijk gisteren thuis in Klooster zande in de familiekring. Het echt paar leerde elkaar kennen op de dansles in café De Ster in Hulst en woonde na hun huwelijk een tijd lang op Lamswaarde, de geboorte plaats van Roza. Inmiddels wonen ze vijftig jaar in Kloosterzande. Aloïs werkte lang in de landbouw maar toen daar een periode van minder werk aanbrak, werd hij aagenomen op kunstmestfabriek de L'Azöte in Sluiskil, het tegen woordige Yara. Daar werkte hij ver volgens 23 jaar in de ploegen. „Ik* heb mijn leven lang hard gewerkt. door Frank van Cooten SLUIS - Burgemeester Jaap Sala van de gemeente Sluis gebruikte in de raadsvergadering zware woorden om de raad te overtuigen van de noodzakelijke investering in een nieuwe brandweerkazerne en hoogwerker. De raadsleden blinkten echter zelfs niet met de ogen toen Sala het vei ligheidsaspect erbij haalde. De be langrijkste taak van de overheid is zorgen voor de veiligheid van de in woners en bezoekers. „En op dat Voor sommige mannen is een zak van vijfentwintig kilo dragen tegen woordig al te zwaar, maar ik heb nog met zakken van honderd kilo gesjouwd", vertelt hij. Ook Roza was eraan gewend om de mouwen uit de handen te steken. Ze werkte als dienstmeid bij verschillende boeren en maakte daarna de over stap naar de textielnijverheid. Hele dagen zat ze thuis achter de naai machine om tafelkleedjes af te wer ken voor de NV Vera uit Sint Jan steen. Later stapte ze over naar het bedrijf van Frits Rademakers, voor wie ze gordijnen maakte. De beide echtelieden blaken nog van gezondheid. Ze wonen nog ge heel zelfstandig. Het echtpaar heeft een dochter. Er zijn geen kleinkin deren. punt presteert uw gemeentebe stuur niet voldoende", oordeelt Sa la. Hij noemt een concreet voorbeeld. Het college wilde de brandweer in 2004 bijna drie ton geven om alle publiekstoegankelijke gebouwen voor 31 december 2005 over een ge bruiksvergunning te laten beschik ken. De raad schrapte deze bijdra ge echter. Gevolg is dat het nog wel acht jaar kan duren tot de inhaal slag gereed is. Dat is dus twaalf jaar later dan de geformuleerde ambitie van de raad in 2003. „Als er mor- door Wilma Valk IJZENDIJKE - De verkering van Ar- jaan Kornelis (90) en Saar Klaey- sen (90) begon eigenlijk vanzelf. Ze kenden elkaar al 'hun hele le ven', toen ze op 20 juli 1939 trouw den. „Zeventig jaar is toch zeld zaam", lacht Arjaan. „Nu houden ze het nog geen zeven jaar vol." Beiden zijn geboren in Driewegen (Biervliet) en hebben er met ple zier 85 jaar gewoond. „We gingen samen naar de klompenschool hier," vertelt Saar. „Iedereen droeg klompen" Het was in de tijd, vult Arjaan aan, dat er in Driewegen niet alleen een klompenmaker was, maar ook een bakker, slager, metselaar, timmerman en zeven ca fés. Gewerkt heeft hij overal „Ik be- gen iets gebeurt in onze gemeente, met ernstige gevolgen en veel leed, dan komt professor Van Vollenho ven langs en dan hoef ik u niet te vertellen wat de conclusie zal zijn", vertelde Sala tegen de raadsleden. Sala taxeert dat de minister heel snel zal ingrijpen als ze hoort dat Sluis nog zeven jaar nodig zal heb ben om de gebruiksvergunningen op orde te hebben. Sala deed een beroep op de verantwoordelijk heid van de raad door het al uitge klede brandweerbeleidsplan niet verder uit te hollen. TERNEUZEN De rondleidingen langs de Beelden route op de Scheldeboulevard in Terneuzen zijn op koopzondagen niet in de avonduren, maar 's mid dags tussen 14.00 en 15.00 uur. De eerste rondleiding start zondag 26 juli bij de tent aan de veerhaven. De andere wandelingen zijn op 30 augustus en 27 september. Aanmel ding bij Coördinatie Manage ment in de Noordstraat 62, tele foon 0115-630272 of via cmterneuzen@plante.nl gon in een kolenmijn in Limburg, daarna in Rotterdam in de havens. Later heb ik met een drosmachine gewerkt, ik was pakkendrager. De slechtste baan én de bestbetaalde. Er moest brood op de plank ko men!" Dat brood was nodig voor de acht kinderen van het echtpaar: „Zes jongens en als laatste een tweeling, meisjes." De kinderen waren er allemaal, op de oudste zoon na. „Hij is overleden toen hij tien was, maar zit in ons hart." Saar was huisvrouw. „Er was ge noeg te doen. Alles moest op de hand." Toch hebben ze vooral ge noten: „We hebben goede jaren ge had. We hadden gespaard en heb ben tien jaar gereisd." Sinds vijf jaar woont het paar in woonzorg centrum Emmaus in IJzendijke. Het merendeel van de raad was echter niet onder de indruk. Ook niet toen Sala vertelde dat de brandweer de afgelopen zes jaar al tijd binnen de beschibaar gestelde budgetten is gebleven en dat die brandweer dus best een tegenpresr- tatie mag verwachten van het ge meentebestuur. Daarnaast heeft de Sluise burgemeester wat uit te leg gen tegen zijn collega's van de an dere Zeeuwse gemeenten binnen de veiligheidsregio. Die hebben af spraken gemaakt over een betere brandweerorganisatie. OOSTBURG Het gemeentebestuur van Sluis pro beert medewerkers die na de afron ding van de reorganisatie overbo dig zijn geworden, om te scholen voor de brandweer. Het Sluise korps kampt met te weinig brand weermensen. Als alles volgens de planning verloopt, krijgt de ge meente in de tweede helft van het jaar meer zicht op de mogelijkhe den. Binnen de veiligheidsregio zijn afspraken gemaakt over de ver sterking van de brandweer. VANDAAG IN DE REGIO AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 Jokeren, biljart De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 Kaarten, biljart, sjoelen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 Biljart 13.30: Koersbal; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; Negotieplein, 21.15 uur: ClingtBekend; Centrum, 18.45 uur: Wielerkoers; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: jokeren; Café Van Grol, 19.00 wandelvierdaagse; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Ouderenkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym nastiek; 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 9.00 uur: biljarten; 13.00ur: Bil jarten; 13.30 uur: Kaarten; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken;, Internetcafé, bakken; 14.00 bingo; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Welfare, biljarten, sjoelen; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 Biljart, jeu de boules SLUISKIL 't Meulengat, 13.30 uur: Bingo; TERNEUZEN De Veste, 13.00 uur: Biljarten, soos; 19.00 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljart VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE Zaal Concordia, 13.30 uur: koersbal; PAAL - Het pittoreske havantje van Paal staat in het weekend van zater dag-22 - en zondag 23 augustus in het teken van de jaarlijkse Saefting- he feesten. De organiserende water sportvereniging Saeftinghe heeft een aantrekkelijk programma sa mengesteld voor jong en oud. Tra ditioneel zijn er gratis rondvaarten. Zaterdag is er vanaf 10.00 uur een rommelmarkt kinderanimatie en de spectaculaire zeilwedstrijd 'De vliegende mijl van Saeftinghe'. 's Avonds treed in de loods om 22.00 uur de van X -factor bekende Lau rens voor het- voetlicht. Het feestje krijgt een vervolg met de aprés ski party van Dirk -Jan en muziek van een disjockey. Zondagmorgen be gint om 11.00 uur een H.mis vie ring. Verder is er een brocant markt, toetert een dweilband en betreedt Just 4 You het podium. Voor het versterken van de inwen dige mens zijn er mosselen en ge rookte paling verkrijgbaar. Café In 't Zicht der Schelde speelt onder aan de dijk met onder meer schie tingen, op zaterdag en maandag, en dagelijks optredens op het fes tijn in. HULST - Een 45-jarige man uit agenten van de politie. Hij moest Hulst zag zijn vakantie met de au- een blaastest ondergaan waaruit to in rook opgaan. De man reed bleek dat hij vier keer teveel had ge- over de Gentsevaart in Kapellebrug dronken. Hij kon direct zijn rijbe- toen hij gecontroleerd werd door wijs inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51