Standwerker is artiest Scheldewijdingsfeesten Doel voor de 34e keer 181 Sluis kan best toe met iïl beid StOppCTl Vivian Ruissen minder sportvelden Achtervolging almanak Alzheimercafé op de Welkomboerderij Hof van Eede kan prijs consumptie verhogen Raad Sluis schrapt korting op RPCZ Fietsen en wandelen naar Braakman West Werk aan fietspaden de Knol-Buitenhaven Goud van Oud Party met band op Markt Vivian Ruissen demonstreert haarbrilreinigingsvloeistof. De tegelverharding op de fietspa den tussen de Knol en de Buitenha ven (N252) bij Terneuzen wordt ver vangen door een verharding van as faltbeton. De werkzaamheden wor den uitgevoerd vanaf deze week tot en met 31 juli en van 25 augus tus tot en met 5 september. Tijdens het werk worden de fietser over het andere fietspad geleid en wordt één weghelft afgesloten. Als fervent fietser en liefhebber van de wielersport heeft de Vlissinger zich on langs aangemeld voor het nieuwe inter- netfenomeen twitter. Want daarop kan de Vlissinger ook nauwgezet volgen wat Lance Armstrong meemaakt. De Ameri kaanse renner is al lange tijd actief op twitter. Op twitter ontdekte de man uit Vlissin- gen ook zijn nichtje, die in Amsterdam Coördinatie Management Ter- neuzen en dj Farre organiseren za terdag 1 augustus een Goud van Oud Party op de Markt in Terneu zen. De coverband Thats it! speelt muziek uit de jaren '60 tot en met '90. Medewerking verlenen ook de dj's Farre en David. Het optreden begint om 20.00 uur en duurt tot 1.00 uur. De toegang tot dit muzika le evenement is gratis. Tip? redactie@pzc.nl woont. De familiebanden zijn zo via z'n in de hoofdstad studerende nichtje weer aangehaald. Wat Lance Armstrong in deze Tour de France meemaakt en twit- tert, weet de Vlissinger inmiddels niet meer. Hij heeft zich afgemeld als vaste volger van de Amerikaan. „Ach man, die stuurt zo veel berichtjes, daar word je niet goed van! Het lijkt wel of hij mij achtervolgt." DOEL - Niettegenstaande alle droe vige gebeurtenissen is Doel in het weekend van zaterdag 1 en zondag 2 augustus voor de 34e keer in de ban de de Scheldewijding en de Doelse feesten. Zaterdagmiddag tre den op het binnenplein van ont moetingscentrum de Dooien vijf bands voor het voetlicht bij het fes tival 'Duimen voor doel'. Zondag is er vanaf 10.00 uur in het cen trum een rommelmarkt en feest- markt met tientallen standhouders Verder zijn er demonstraties oude ambachten. Op diverse pdia in het dorp zijn er optredens van fanfares en muziekgroepen. De kinderen komen met animatie eveneens aan hun trekken. Liefhebbers kunnen een kijkje nemen bij exposities kunst, keramiek en foto's Om 14.00 uur maken Beverse reuzen een rondgang. Een uurtje later is pastoor E. Van de Velde in de kerk de voorganger bij de plechtige Scheldewijdingsmis. Na de dienst volgt de aan de Scheldedijk de her denking van de overledenen van water en stroom, de bootwijding en een vlootshow. Het festival 'Dui men voor Doel' krijgt zondagmid dag een vervolg. Zondag wordt het centrum van Doel verkeersvrij ge houden. Vanaf parkeerterreinen buiten de kern is er een pendel dienst met huifkarren. WIELERKOERS IN CLINCE In Clinge klinkt om 19.00 uur het startschot voor de jaarlijkse wieler koers met regionale kanshebbers. MEEST GELEZEN 1. Roekeloze joyrider ramt paal 2. Zomercarnaval in Paal 3. Drankrijder is rijbewijs kwijt Stuur uw tips naar redactie@pzc.nl HET NIEUWS UIT UW OMGEVING www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen dinsdag 21 juli 2009 Z 'Er gebeurt absoluut niets schadelijks met uw bril. We gaan 'm gewoon eens lekker door Frank van Cooten SLUIS - De contributie die sporters betalen aan hun club of vereniging in de gemeente Sluis kan best om hoog. Ook kan de gemeente Sluis met een dalend inwonertal in het voor uitzicht toe met minder sportvel den. Een samenwerking tussen de vere nigingen moet leiden tot een beter gebruik van de aanwezige sport in frastructuur. Overtollig geworden sportaccommodaties kunnen dan worden afgestoten. De meerderheid van de Sluise ge meenteraad draagt het college op met alle sportverenigingen te over leggen over deze maatregelen. De raad vindt immers dat de begro ting van de gemeente nog zeker mogelijkheden biedt voor verdere kostenbesparingen zoals het afsto ten van sportvelden. De oude gemeente Oostburg lan ceerde jaren geleden al een voor stel om een aantal voetbalclubs op hetzelfde terrein te laten spelen. Dit stuitte op fel verzet omdat de meeste clubs te gehecht waren aan hun eigen accommodatie. Door de belabberde financiële si tuatie van de gemeente wil de meerderheid van de raad de discus sie opnieuw aangaan. De raad vindt ook dat de contribu tie die veel verenigingen en instel lingen vragen te laag zijn. Dat geldt niet alleen voor sportclubs maar ook voor bijvoorbeeld de Zeeuwse Muziekschool. Het college krijgt daarom ook de opdracht te overleggen met de part ners in de Zeeuwse Muziekschool om de cursusgelden te verhogen. HULST Het Alzheimercafé Zeeuws-Vlaan- deren brengt maandag 3 augustus een bezoek aan de welkomboerde rij van Anita en Robbie van den Berg aan de Veldstraat 6 in Hulst. Vanaf 19 uur wordt uitleg gegeven over de tuin, de boerderij en kun nen de bezoekers zien hoe de Wel komboerderij haar gasten ont vangt. Er zijn runderen, koeien, kleinvee en een bloementuin. Het dorpshuis De Hof van Eede kan de eigen broek ophouden door de prijzen voor koffie, fris en bier te verhogen. „Als het bestuur be sluit de prijzen te verhogen, kan de beroepskracht makkelijk worden betaald", zegt wethouder Carien Bolijn. Het bestuur vreest de deu ren na dertig jaar te moeten slui ten omdat er geen geld meer is de beheerder te betalen. SLUIS BIERVLIET De scholen in de gemeente Sluis kunnen onverkort gebruik blijven maken van de schoolbegeleidings dienst RPCZ. De Sluise gemeente raad heeft unaniem besloten de be zuiniging op de bijdrage te schrap pen. Meer dan zestig kinderen per jaar, met sterke leer- of complexe ontwikkelingsproblemen, kunnen daarom op de gewone basisschool onderwijs blijven volgen. Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje houdt maandag 27 juli een gratis fiets- en wandeltocht naar Braakman West. Het vertrek is om 19.00 uur vanaf de Markt bij het standbeeld van Willem Beukels- zoon in Biervliet. De tocht voert door de polders langs de nieuwe Braakmankreken naar het Pauli- naschor. Laarzen en verrekijker mee en eventueel een handdoek. TERNEUZEN TERNEUZEN www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48