p steeds vaker rode cijfers start zeeland 13 'We waren nu eenmaal geen zakenmensen' Reddingsactie steenuil en kamsalamander de kijkkamer de kijkkamer commentaar Piepers Geen hoger beroep vechtpartij AZC Nieuws in beeld en geluid? dinsdag 21 juli 2009 www.pzc.nl/video Steeds meer mensen zien geen kans meer de eindjes aan elkaar te knopen. foto Cees Zorn/CPD door David Duijnmayer Een schamel AOW-pensioen en een schuld van rond de 10.000 euro. Dat was de situatie waarin een 73-jarige Zierikzee- se weduwe zich bevond, toen ze enkele maan den geleden via de gemeente Schouwen-Duive- land bij de kredietbank in Breda terechtkwam. Om privacyredenen wil zij liever anoniem blij ven. Haar man, die in 2008 overleed, was een ar tiest. „Hij had geen recht op pensioen, en toen hij ziek werd, kwamen we in de problemen. Als hij niet werkte, had hij geen inkomen. We hadden dat allemaal niet geregeld, we waren nu eenmaal geen zakenmensen." Het stel kon aller lei rekeningen niet meer betalen, bouwde een belastingschuld op en zat ook nog met een le ning bij de bank. „Op een gegeven moment wa ren we het ene gat met het andere aan het vul len." Nu helpt de kredietbank in Breda de vrouw met het aflossen van haar schulden, en kan zij een keer in de week bij de voedselbank terecht. „Na mijn vaste lasten en de maandelijkse schuldaflossing, houd ik ongeveer tweehonderd euro per maand over van mijn pensioen. Veel is het niet, maar ik kan in ieder geval weer ge woon leven. De kredietbank regelt en bespreekt alles voor roe. Dat voelt alsof een enorme last van mijn schouders is gehaald." Zo schijnt de zon niet in m'n nek. Verder moet je zorgen voor genoeg water. Vlak voor de laatste lange dijk zorg ik dat mijn flesje goed bij gevuld is. Hopelijk staat er op die dijk een beetje-wind." Piet en zijn drie wandelgenotes kre gen gisteren een domper te verwer ken. „Eén van de vrouwen met wie ik zou lopen, kan niet mee doen, omdat haar broer net overle den is. Daar hebben we behoorlijk de pee over in. Maar we gaan er toch van genieten hoor. Het is echt hutje mutje hier in de stad. Hart stikke gezellig! De wandelaars wil len er allemaal tegenaan. Van avond eten we pasta. Met koolhy draten en vitamientjes proberen we morgen zo fit mogelijk te zijn." ongeëvenaard ZEISS i.Scription' brillenglazen Segeersstraat Middelburg 0118-674004 door René Schrier GOES - De stichting landschapsbe heer in Goes en de provincie Zee land zetten zich in voor een red dingsactie voor de kamsalaman- ders en steenuilen. Ze roepen bewoners van het bui tengebied die steenuilen of kamsa- lamanders bij huis hebben op om zich te melden. Dan kan worden bekeken of het zinvol is met het projectgeld nestkasten te maken en op te hangen en eventueel de in richting van erven te betalen. Het lijkt erop dat steenuilen graag bij mensen vertoeven. Het liefst hebben ze meerdere verblijfplaat sen zoals een knotwilg, holle boom, rommelschuurtje of nest kast. Als jachtgebied een kort be graasd weitje voor wormen en ke vers en wat ruigte om muizen te vangen. De kamsalamander komt in Zee land alleen voor in Zeeuws-Vlaan- deren, maar het dier leeft vooral in drinkputten die erg van elkaar ver spreid en geïsoleerd zijn. De steen uil komt behalve in Zeeuws-Vlaan- deren ook voor in Zuid-Beveland en hier en daar in Walcheren en op Schouwen-Duiveland. De popu latie is in Zeeuws-Vlaanderen het grootst. Volgens de stichting gaat het langzaam maar zeker beter met de uilen. JËEISS i.Scription' Segeersstraat Middelburg 0118-674004 Waar er twee vech ten, hebben er twee schuld. Dat gezegde lijkt van toepassing op de partijen in het conflict over de vergoeding voor een pieperdienst. Zestien van de twintig medewerkers van het ambulance rampen team leverden hun pieper in, omdat ze het niet eens zijn met de verlaging van de vergoeding. De medewerkers hadden beter naar een ander middel kunnen grijpen, want dit gaat ten koste van hun bereikbaarheid. Connexxion Ambulance Zorg (CAZ) valt ook wat te verwij ten. Het is ongepast om zonder overleg een vergoeding te schrappen. De constatering dat snelle inzet verzekerd blijft om dat het ambulancepersoneel via de (mobiele) telefoon oproep baar is, klinkt niet overtuigend. Wellicht is CAZ van mening dat het rampenteam boven de Westerschelde geen bestaans recht heeft. Maar zelfs als CAZ dat veronderstelt, is dit een risi covolle wijze om de overbodig heid aan te tonen. Beide par tijen doen er goed aan om open kaart te spelen en heel snel op een volwassen manier de dia loog te hervatten. MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie gaat niet in hoger beroep te gen de uitspraken van de politie rechter. Hij sprak vorige week een aantal van de verdachten van de massale vechtpartij bij het Middel burgse Asielzoekerscentrum vrij en gaf de andere verdachten een lage re straf dan gevraagd. Volgens een woordvoerder is het OM het niet in alle gevallen eens met de uitspraken, maar kan het zich in z'n algemeenheid wel vin den in de beslissingen van de poli tierechter. Vorige week woensdag en donder dag verschenen zeventien verdach ten voor de politierechter. Volgens het OM waren allen betrokken bij de vechtpartijen van vrijdag 17 en zaterdag 18 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3