JL. en hyves op vakantie 3 'We gebruiken het toch wel een paar uur per dag 'De vakantie wordt alleen maar leuker Standwerkersconcours in Goes op dinsdag 21 juli Landschapstuin Avondconcert weer open in Oostkapelle dinsdag 21 juli 2009 www.pzc.nl/zomerkrant Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto en kies voor het album Zomer 2009 grote brand vlak bij vrienden van ons in de buurt" vertelt hij. „Toen we hen opbelden bleek dat wij het eerder wisten dan zij." Jan werkt voor de FNV en houdt op vakantie ook contact met de zaak. Via het internet kijkt hij re gelmatig zijn e-mail na, maar hij denkt niet dat dit zijn vakantiege voel aantast. „Je ben niet echt aan het werk", legt hij uit. „Natuurlijk beantwoord ik belangrijke e-mails wel, maar ik sorteer vooral mijn in- box. Volgens mij is het zo juist een stuk rustiger als ik dadelijk weer echt begin." Waarschijnlijk neemt Jan volgend jaar ook weer internet op de cam ping. „We gebruiken het toch wel een paar uur per dag", vertelt Jan. „Maar dat komt natuurlijk ook door het weer. Als het dadelijk drie weken lang 25 graden is, ge bruik je het natuurlijk opeens een stuk minder. door Thomas Kleinveld T an Lutje komt al 25 jaar naar I camping 'Ons Buiten' in Oostka- pelle. Dit jaar heeft hij voor het eerst een internetverbinding op va kantie. Hij is namelijk op reis met zijn vrouw en hun tien jaar oude kleinzoon. „We hebben het inter net eigenlijk vooral omwille van hem genomen", legt Jan uit. Zijn kleinzoon gebruikt de computer namelijk om op de hoogte te blij ven van het laatste voetbalnieuws. Toch maakt Jan ook dankbaar ge bruik van de verbinding. Op deze manier kan hij namelijk de familie op de hoogte houden van hun doen en laten. Ook stuurt hij af en toe wat vakantiefoto's door. Jan en zijn vrouw komen uit Dren the en gebruiken het internet ook om het regionale nieuws in de ga ten te houden. „Laatst was er een door Thomas Kleinveld Marieke (17) en Jetske (15) Vi- veen komen ondertussen al weer elf jaar naar Zeeland. Samen met hun vriendin Marlou Bessel- sen (15) hebben ze net verbinding gemaakt met het wifi-netwerk op de camping. Het is de eerste keer dat ze inter net op vakantie hebben genomen. Hoewel het erg makkelijk was om in te loggen zijn ze niet helemaal tevreden. „Het gaat namelijk nogal traag", zegt Marieke. De meiden denken dat ze het in ternet vooral gaan gebruiken voor sociale netwerken zoals MSN en Hyves. Op deze manier kunnen ze makkelijk contact houden met ie dereen die niet mee is naar de cam ping. Natuurlijk hebben zowel de zusjes als Marlou een mobiele telefoon mee waarmee ze kunnen bellen en sms'en. Maar een computer met internet is toch een stuk han diger. „Het is iets heel anders", leg gen de zusjes uit. „Het is veel makkelijker en sneller om lekker met je computer in de zon te zitten." Bovendien kun je met een tele foon contact houden met één per soon tegelijk. Door gebruik te ma ken van een site zoals Hyves kun nen ze met een druk op de knop al hun vrienden laten weten hoe het met ze gaat. De meiden zijn niet bang dat ze door het internet minder genieten van de vakantie. Voor school heb ben ze het zeker niet nodig. „We spelen wel allebei tennis en gebrui ken het internet voor informatie over lotingen en zo", vertelt Jetske. Voor de meiden doet het internet niks af aan het zomergevoel „De vakantie wordt alleen maar leu ker", lacht Marlou. Dinsdag 21 juli om 09.00 uur start het stand werkersconcours op de Grote Markt in Goes. Een goede standwerker demonstreert zijn pro duct zo overtuigend mogelijk. Toeschouwers die eigenlijk niet van plan zijn het product te kopen, laten zich vaak door de standwerker verleiden. Er zijn weer vele bekende standwer kers aanwezig zoals mevrouw Polder met haar sprekende poppen, de heer De Regt met zijn groenteschaaf, en ook zijn er portemonnees, het kaasmes, een zeem, een messenslijper, pannen, een blokzeem, een blikopener, de Suddenpil en een wikkelrok. Om 16.00 uur reikt Burgemeester Van der Zaag de prijzen uit in de trouwzaal van het Stadhuis aan de Grote Markt in Goes. Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes Tel.: (0113) 24 96 00 Fax: (0113) 23 08 76 E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl Marieke, Jetske en Marlou: makkelijk contact houden. foto's Ruben Oreel mes bij aan het feit dat mensen graag overal online willen kunnen zijn. Van Damme verkoopt kaartjes voor een cfag (7 euro), week (17,50 euro) of maand (27,50 euro). Hij voegt daar aan toe dat naar de dag abonnementen het minste vraag is. „In de toekomst zullen we er naartoe gaan dat het gebruik van internet bij de kampeerprijs is in begrepen." Igor Diepstraten geeft aan dat som mige recreatieondernemers naast het bieden van service voor hun gasten, nog een andere reden heb ben om een wifi-hotspot te laten installeren. „Er zijn ondernemers die er zelf geld aan willen verdie nen door hoge tarieven te vragen." Ondernemers die besluiten een wifi-hotspot op hun terrein te la ten installeren, moeten over het al gemeen rekenen op een eenmalige investering van een paar duizend euro. Hoe kleiner het terrein, hoe minder antennemasten er nodig zijn om het hele terrein te kunnen voorzien van draadloos internet. „Dat is meteen ook een van de re denen dat relatief veel minicam- pings over een wifi-hotspot be schikken. Daar is één antennemast vaak voldoende om het hele ter rein van draadloos internet te kun nen voorzien. Eigenaren van mini- campings zijn dan voor ongeveer 1000 euro klaar. Grote recreatiepar ken moeten echter rekenen op een investering van 20.000 tot 25.000 euro. Deze parken hebben al gauw zo'n 14 antennemasten nodig." Per antennemast kunnen gemid deld zo'n vijftig mensen tegelijk online zijn. „Dat hangt echter sa men met de internetverbinding en het aantal mensen dat gelijktij dig zware bestanden aan het downloaden is", voegt Diepstraten er aan toe. Aan dat laatste kunnen voor de gebruikers beperkingen worden opgelegd. De kans is groot dat we binnen af- afzienbare tijd op steeds meer plaatsen kunnen internetten. Diepstraten: „De markt groeit nog steeds gestaag." SEROOSKERKE - De landschapstuin van Hester en Peter Praet in Seroos- kerke (Schouwen-Duiveland) is vanaf deze week weer te bezichti gen. De nog jonge tuin is 1,25 hectare groot, omsingeld door hoge bo men en heeft verschillende ni veaus. Er is een varen- en hosta- tuin, een bamboetuin met zes ver schillende bamboes, en een krui den- en een grassenheuvel. Door de hele tuin staan rozen en zijn meer dan 40 verschillende hydran gea's geplant. De tuin ligt aan de Oude Zandweg 11 in Serooskerke. Openingstijden: 15 juli tot en met 19 augustus, iede re woensdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Toegang: 3,50 euro. Voor meer informatie: 0111-671530. OOSTKAPELLE - Mezzosopraan Ber- nadette ter Heyne en Rien Balken ende (piano) geven woensdag 22 juli een zomeravondconcert in de dorpskerk van Oostkapelle. Bernadette ter Heyne is geen onbe kende. Eén van haar eerste rollen in Wenen was Cleopatra in Julius Ceasar van Handel. Bij de Neder landse Opera zong ze in opera's van Mozart, Wagner en Zemlins- ky. Ze werkte onder andere met de dirigenten Edo de Waart en Hart- mut Haenchen. Aan de Duitse theaters zong ze voornamelijk ope rette partijen. Tegenwoordig wordt ze gevraagd voor rollen in eigentijd se muziekstukken. Rien Balkenen de begeleidt haar op piano. Aan vang van het concert: 20:00 uur. Toegang: vrijwillige bijdrage. O In 'alle activiteiten op een rij' ziet u wat er allemaal in de provincie te doen is. Uit eten? Lees op de site recensies van Zeeuw se restaurants. MAIL TIPS ZOMER@PZC.NL Er even tussenuit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39