261 sport sktfnog Schleck-broers beloven Iets' Smalle top fnuikend voor Nederlandse atletiek niet klaar Coureurs Saxo Bank zijn vastberaden de strijd met gele-truidrager Alberto Contador aan te binden dinsdag 21 juli 2009 Andy en Frank Schleck maken zich op voor een trainingsritje op de tweede rustdag. De twee zijn vastberaden aan te broers uit het Luxemburgse Mon- dorf Jaten dat in het midden. „Ze zijn realistisch", zegt teambaas Bjar- ne Riis. En strijdbaar. Een podium plek zou mooi zijn, maar als ze sa men met de ploeg kans zien om Contador te isoleren, sluiten ze een zege evenmin uit. „We gaan er gewoon het maximale uithalen", belooft Andy. „We gaan niet naar Parijs zonder iets geprobeerd te hebben. Na twee weken waarin we niets te doen hadden, is de strijd voor het klassement nu pas begon nen." Frank staat hem daarin zoals altijd bij. „Allez, let's go. Er is nog niets verloren. Ik zeg niet dat Andy de Tour gaat winnen, maar we zullen onze voetafdrukken achterlaten in deze ronde. We gaan koersen met emotie. Iedereen zal weten dat de Schleck-brothers mee hebben ge daan." De jongste kan nog niet zonder zijn oudere broer? „Nee, hij heeft me niet meer nodig", zegt de oudste. „Hooguit om 's morgens op tijd bij het ontbijt te zijn. Het is wel zo dat we in de koers samen Alberto Contador mag dan een voorsprong hebben van ruim an derhalve minuut, de broers Frank en Andy Schleck geven zich geenszins gewonnen. De twee coureurs van Saxo Bank trekken de komende dagen sa men ten strijde. door Ad Pertijs VERBIER - In het volgepakte zaaltje van hotel Garbo in Verbier werpt Andy Schleck een alleszeggende blik naar links. Naar zijn oudere broer Frank. „Samen zijn we sterk. Samen kan het misschien lukken", zegt de 24-jarige benjamin van de familie over zijn kansen in deze Tour en vooral over de band die hij heeft met zijn vijf jaar oudere broer. Sinds de 'Schleckies' op speelse wijze begonnen met wielrennen zijn ze onafscheidelijk. Ze delen ie dere hotelkamer die ze tegenko men en ze hebben al laten weten dat ze nooit voor verschillende ploegen zullen rijden. „Omdat we ons niet kunnen voorstellen dat we tegen elkaar koersen", zegt Frank Schleck. Met hun ploeg Saxo Bank binden ze liever gezamenlijk de strijd aan met gele-truidrager Alberto Conta dor. „Ik zeg niet dat we hem kun nen verslaan, maar we gaan het hem wel lastig maken", laat Andy de dag na zijn tweede plaats in Ver bier weten. „Als Frank zondag bij me was geweest, was het verlies vast kleiner geweest. Het punt is dat die etappe ook voor ons bei den een eerste serieuze test zou zijn. Frank viel als eerste aan. Ik reageerde op de aanval van Conta dor. We weten nu dat de vele be klimmingen die deze week nog vol gen alleen maar in ons voordeel zijn." Wat dat voordeel brengt? De twee VERBIER - Op de tweede rustdag in de Tour de France maakt de twee de Nederlandse wielerploeg, Skil- Shimano, alvast een balans op. „We zijn heel tevreden, maar we moe ten nog niet denken dat we hier klaar zijn", aldus teammanager Iwan Spekenbrink. Skil verwacht volgend jaar weer van de partij te zijn. Er staan nog zes etappes op het programma in deze Tour de France, maar gezien de renners die Skil herbergt, zijn er niet veel kansen meer om een etap- - pe te winnen. „Qua profiel zijn de ritten niet op ons lijf geschreven, maar vrijdag is wellicht een etappe voor ons", dacht Spekenbrink. „Maar we zijn al blij verrast met het niveau van de ploeg, blij met wat we in de breedte kunnen. We doen hier mee in de koers, we kleu ren de koers zelfs." Albert Timmer was twee keer mee in een ontsnapping en ook Koen de Kort en Thierry Hupond toon den zich. Cyril Lemoine (3e) en Kenny van Hummel (7e) sprintten enkele keren goed mee. Tour de France 16e etappe 21 juli -159km FRANKRIJK 10km Pré-Saint- 11 Didier 106km Bourg-St- Maurice 159km ANP bron- afp a.s.o Na 43 jaar maakt de Col du Grand- Saint-Bernard weer eens deel uit van het routeschema. Vrijwel vanuit de start beginnen de renners met het klimmen naar het dak van de Tour. De top van de pas ligt op 2473 meter. Martigny door Wilko Voordouw DEN HAAG - De Nederlandse atle tiek heeft op weg naar de wereld kampioenschappen die op 15 augus tus in Berlijn beginnen, te kampen met een blessuregolf Steepleloop- ster Miranda Boonstra moest zich zondag afmelden vanwege een ge broken middenvoetsbeentje, 800-meterloper Robert Lathou wers kampt met een stresshaard en moet met rust erger voorkomen. Ook twee geheide medaillekandida ten hebben al afgezegd: discuswer- per en kogelstoter Rutger Smith en meerkampster Jolanda Keizer. In de breedte is er weinig aan de hand, want de lijst.met gekwalifi ceerde atleten is ongeveer net zo lang als andere jaren. Op dit mo ment zijn er veertien atleten zeker van een retourtje Berlijn en de kwa lificatieperiode duurt nog bijna twee weken. Het Nederlands kam pioenschap in Amsterdam (1 en 2 augustus) is de laatste mogelijkheid om een ticket voor het WK af te dwingen. Kanshebbers zijn onder anderen Karin Ruckstuhl (versprin gen), Marcel van der Westen (110 meter horden), Robbert-Jan Jansen (polsstokhoogspringen) en Arnoud Okken (800 meter). Om diverse re denen hebben Lornah Kiplagat, Hil da Kibet (beide 10.000 meter) en Hugo van den Broek (marathon) af- gezegd. Wat lijkt te ontbreken in de nu be kende Nederlandse ploeg, is de at leet die in staat is om een medaille te halen. Finaleplaatsen (top acht) zijn wel mogelijk met atleten als Bram Som (800 meter), Gregory Se- doc (110 horden), en de altijd be trouwbaar scorende tienkamper Eugène Martineau. Ook Susan Kuij- ken (1500 meter) zou gezien haar grootse vorm voor een verrassing kunnen zorgen, en de 4x100 meter estafette (Sedoc, Caimin Douglas, Guus Hoogmoed, Patrick van Luijk en reserve Virgil Spier) kan de fina le halen - op voorwaarde dat het oranje team geen fout maakt met de estafettestok. Om hoge ogen te kunnen gooien moet discuswerper Eric Cadée zijn vorm van het voor jaar hervinden. Patrick van Luijk (200 meter), Martijn Nuijens (hoogspringen), de jonge meerkam- per Eelco Sintnicolaas (tienkamp, sinds vrijdag Europees kampioen bij de neosenioren), tienkamper In- gmar Vos, 1500-meterloopster Adrienne Herzog, en zevenkamp ster Yvonne Wisse (afkomstig uit Vlissingen) zijn de andere atleten die zeker naar Berlijn afreizen. Maar voor hen lijkt een rol in de marge weggelegd. Het grote aantal blessures komt me de omdat 2009 een naolympisch jaar is. Dan zijn atleten sneller ge neigd om naar hun lichaam te luis teren. Waar ze in de aanloop naar de spelen eerder risico's nemen, voelen ze vlak na de Spelen de ge volgen van de overbelasting, die een olympisch jaar met zich mee brengen. Zo zei Rutger Smith zater dag in De Volkskrant over zijn ei gen rugproblemen: „Als de Spelen voorbij zijn, valt er iets van je af. Als er dan een moment van rust komt, hoe gek dat misschien ook klinkt, steken blessures de kop op." Smith heeft een streep door het he le seizoen 2009 gezet. Overigens is niet alleen in Neder land het gevolg van het hebben van zo'n smalle atletiektop pijnlijk zichtbaar geworden, op ruim drie weken van het WK. Het eveneens kleine atletiekland Zweden zal zich ook tevreden moeten stellen met een weinig glorieus WK, vanwege het afzeggen van onder anderen Ca rolina Kliift (verspringen) en Suzan- na Kallur (hordesprint).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28