PZC 'Geslaagde Giro is slechte Tour waard' %émbad 26 en 27 25 28 Rabobank-kopman Denis Mentsjov is onvoldoende hersteld na eindzege in Ronde van Italië Alguersuari (19) krijgt stoeltje bij Toro Rosso Figo voetbalt mee in afscheidsduel Cocu Streep door wedstrijd KV Mechelen-NEC Coureur verongelukt op onfortuinlijke wijze Beckham uitgejouwd door fans LA Galaxy Broers Frank en Andy Schleck trekken samen ten strijde Dinsdag 21 juli 2009 Jonge Zeeuwse sporters naar EJOF en Koninkrijksspelen Tip? sport@pzc.nl Rabobank dacht dat Denis Mentsjov na de Ronde van Italië - die hij won - ook een goede Tour zou kunnen rijden. Nu komt de Nederlandse ploeg daarop terug. De leiding heeft ook wel gezien dat de Rus de laatste weken scherpte mist. door Ad Pertijs MARTICNY - Bij Rabobank probeer de men ook gisteren het moreel hoog te houden. Ploegleider Erik Breukink zei zeker te weten dat De- nis Mentsjov het deze week nog een keertje gaat proberen. In 2007* stapte de Rus na het weg sturen van Rasmussen nog egoïs tisch uit koers. Hij vond dat hij niets meer te zoeken had in de Tour. „De situatie is nu anders", zegt Breukink. Hij doelt op de Giro, die de Rus reeds heeft gewonnen. „In zijn hoofd is hij daardoor nog niet verzadigd, maar fysiek is hij nog onvoldoende hersteld van die ron de." Hoewel Rabobank voor de Tour bëzwoor dat Mentsjov geen hin der zou ondervinden van zijn rush naar het roze, klinkt er nu een ander geluid bij de ploeg. Mentsjov is zo diep gegaan om de Giro te kunnen winnen dat hij in deze Tour de scherpte mist om de aanvallen van de toppers te kun nen volgen. „Naar Verbier kon hij het hoge tempo maar twee kilome ter volhouden. Daarna was het over." Vol gaan voor de Giro was ook ach teraf gezien geen blunder, zegt de leiding van de ploeg. „Een geslaag de Giro is een slechte Tour waard", meent teambaas Harold Knebel. „Als je als renner in de positie komt dat je een grote ronde kunt winnen, ga je er gewoon voor", zegt Erik Breukink. Het ijzer sme den als het heet is, ligt volgens hem vastgebakken in de wetten van de sport. „Ook als ploegleider ga je daar in mee, al besef ik ook dat het voor de sponsor veel inte ressanter is dat we hier goed rijden en niet in de Giro." Volgens Breukink is het nog te vroeg om conclusies te trekken. „Dat doe je niet tijdens de Tour. De hele seizoensplanning komt pas later aan bod." De tegenvallende openingstijdrit van Mentsjov werd gevolgd door een hele serie tegenslagen: Cle ment viel tijdens de verkenning van de ploegentijdrit ('En is daar na nooit meer de oude geweest'), Gesink viel uit door een val, Ten Dam viel zwaar ('En had een week nodig om een beetje mens te worden'), Flecha viel en als klap op de vuurpijl werd Freire met een buks beschoten. „Allemaal kleine dingen die samen heel veel effect hebben op het presteren van de ploeg. Het is een bekend feno meen: ploegen die goed beginnen, blijven vaak winnen en wie slecht begint, blijft tegen van alles aanlo pen." denis Mentsjov kan de verwachtingen deze Tour niet waarmaken. De ploegleiding van Rabobank snapt inmiddels wel waarom: de Rus is niet hersteld van de Giro. foto Valerie Kuypers/ANP PARIJS Jaime Alguersuari wordt de jong ste coureur uit de geschiedenis van de Formule De pas negentienjari ge Spanjaard neemt de rest van het seizoen bij Toro Rosso de plek in van de Fransman Sebastien Bour- dais. Hij debuteert deze week bij de Grote Prijs van Hongarije. Bourdais werd vorige week ontsla gen omdat hij dit seizoen niet aan de verwachtingen voldeed. EINDHOVEN Luis Figo speelt zaterdag mee tij dens de afscheidswedstrijd van Phillip Cocu. De Portugees acteer de tussen 1998 en 2000 samen met de Nederlander bij Barcelona. Hij is één van de vele sterren die zater dag in het Philips-Stadion met een gelegenheidsformatie tegen PSV voetbalt. Cocu (38) beëindigde vorig seizoen zijn loopbaan als voetballer. MECHELEN De oefenwedstrijd tussen KV Me- chelen en NEC gaat zaterdag niet door. Deze maatregel is genomen vanwege de ongeregeldheden die zaterdag in de aanloop van het oe fenduel tussen NEC en Germinal Beerschot plaatsvonden. Een groep van zeventig Belgen misdroeg zich toen zo ernstig in Groesbeek dat NEC uit veiligheidsoverwegingen niet meer in actie wilde komen. LONDEN Formule 2-coureur Henry Surtees (18) is zondag overleden na een on geluk op het circuit van Brands Hatch. De zoon van oud-Formule 1- wereldkampioen John Surtees kreeg tijdens een race het wiel van een gecrashte auto tegen zijn helm. De Brit reed bewusteloos door en kwam tegen de vangrails tot stil stand. In een ziekenhuis overleed hij aan zijn verwondingen. LOS ANGELES David Beckham heeft flink aan po pulariteit ingeboet bij de fans van LA Galaxy. In zijn eerste thuiswed strijd sinds zijn terugkeer in Ameri ka werd de Engelse voetballer voortdurend door de toeschouwers uitgejouwd. Hij maakte zijn op wachting in de vriendschappelijke wedstrijd tegen AC Milan, waar hij van januari tot juni op huurbasis speelde. Het duel eindigde in 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27