'Mevrouw Austra is een echte dame en i8| zeeland 'Deze kip is Bazar voor drie maanden dicht op verdenking van handel in softdrugs MEUBEL- EN CURIOSA VEILING dinsdag 21 juli 2009 1 W Aan haar lellen kun je zien dat ze hoogbejaard is. Mevrouw Austra heeft hier en daar wat ouderdomsvlekken op het helderrood. Wat wil je ook. Bijna twaalf jaar is uniek voor Australorp. Een hen met flair en levenslust. door Annemarie Zevenbergen Een grote, statige en ietwat grijzige kip loopt door de stadstuin van Marianne Menheere in Middelburg. In haar kielzog een evengrote zwar te kip met een fraaie glans over het verendek. Even verderop scharrelt een geel, kleiner exemplaar. Zie daar het pluimvee dat thuis is ach ter de woning van Marianne. Op zich niets bijzonders, ware het niet dat de oudste kip in het gezel schap, Mevrouw Austra, op een haar na twaalf jaar is. Volgens Ma-- rianne is zij de oudste kip van Ne derland. Volgens secretaris Aad Glas van de Australorpclub is zij 'absurd oud'. Hoe het ook zij, de hoogbejaarde kip trekt zich weinig aan van alle aandacht. Ze wandelt statig door de tuin en verdwijnt af en toe ach ter de schelpvormige deksel van de plastic zandbak die tegen de schut ting omhoog staat. Want een da me van stand trekt zich af en toe te rug, even weg van het gepeupel. En de zon is vast niet goed voor haar teint... Marianne was van het begin af aan Mevrouw Austra uit Middelburg, de hoogbejaarde 'dame met flair'. foto's Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen Het ras Australorp komt uit Australië en is ontstaan in de jaren twintig van de vo rige eeuw uit een kruising tussen de Langshaan en de Orpington. En, hoe kan het ook anders, ook dit ras heeft een eigen club in ons land; de Australorpclub. Die club bestaat inmiddels twintig jaar. De Australorp zelf is sinds een jaar of 45, 50 in Nederland. Secretaris Aad Glas van de 'kippen- club' toont zich zeer verbaasd over de hoge leeftijd van mevrouw Au stra. „Dat is absurd oud. Ik weet niet of het de oudste is, maar het «S3-.iRsj; Vrijdag 24 juli 2009 aanvang 13.30 uur KIJKDAGEN: ZEEUWS VEILINOHUIS Donderdag 23 juli van 15.00 - 20.00 uur Vrijdag 24 juli van 10.00 - 12.00 uur Alles moet worden verkocht, GEEN MINIMUMPRIJZEN! Geveild wordt een complete winkelvoorraad, w.o. serviezen, glas, klokken, koperwerk, meubelen, lampen, Delfts blauw, etc. Locatie: Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl door Emile Calon MIDDELBURG - M.O.M. Du Bazar aan de Varkensmarkt in Middel burg is voor drie maanden geslo ten. De gemeente heeft de sanctie opgelegd omdat er in de winkel softdrugs zouden zijn verhandeld. De eigenaar ontkent echter dat hij dat heeft gedaan. Hij vertelde giste ren dat hij alleen wat softdrugs had weggegeven aan enkele beken den. „Maar ik heb beslist niet ge handeld." Volgens de Middelburgse beleids ambtenaar lohan Groenenberg zou de belastingdienst in februari hebben ontdekt dat er vanuit Du Bazar werd gehandeld in softdrugs. Bij een controle werd een hoeveel heid van iets meer dan zestig gram gevonden. Ook stapten ouders naar de politie omdat hun vijftienjarige zoon daar enkele malen voor telkens vijf euro softdrugs had gekocht. De eigenaar ontkent dat laatste en vertelde dat hij die jongen niet kent. De gemeente vindt echter dat er ge noeg bewijs is voor handel. Om die reden moet de zaak tot 9 okto ber dicht blijven. Eind vorig jaar wilde de gemeente Du Bazar ook al eens drie maan den sluiten voor een soortgelijk vergrijp. Toen bleek na tips en bij een inval dat de eigenaar in soft drugs zou handelen. De eigenaar vocht die sluiting toen met succes aan bij de Middelburgse voorzie ningen rechter, waarna de gemeen te die sluiting omzette in een waar schuwing. Ditmaal vecht de eigenaar de slui ting niet aan, zo liet hij gisteren we ten. Hij vindt het onterecht, maar schikt zich in zijn lot omdat hij hoopt dat hij straks, na afloop van de sluiting, in aanmerking kan ko men om een gedoogde coffeeshop te exploiteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20