Piket ramp onder druk Recherche doet inval in woning Wissenkerke PZC NIEUWS GETIPT VOOR U 8 12 Zeeuws ambuteam levert pieper in uit protest Koninklijke badgasten in Wassenaar en verder Haal meer uit je haar. met Andrélon Bleriot vloog eeuw geleden als eerste over het Kanaal Partij voor de Dieren blijkt geen lachertje Eerst droog 25° DINSDAG 21 juli 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 169 - los nummer €1,50, zaterdag 2,20 Nieuws, werk en Hyves op vakantie Vogel van onver wachte plaatsen Charmante route via de tunnel WALCHEREN De twee gespecialiseerde ram penteams van de Zeeuwse am bulancediensten worden samen gevoegd. De personele bezet ting wordt gehalveerd. door Marcel Modde MIDDELBURG - Zestien van de twin tig medewerkers van het ambulan ce rampenteam (ambuteam) bo ven de Westerschelde hebben uit protest hun pieper ingeleverd. Ze zijn ontevreden over de lagere ver goeding die Connexxion Ambulan ce Zorg (CAZ) Zeeland wil beta len. Die gaat van 200 naar 50 euro bruto per maand. Dat gebeurt zon der overleg, voeren ze aan. Ook stuit het hen tegen de borst dat de twee huidige Zeeuwse teams (de ander heeft Zeeuws- Vlaanderen als dekkingsgebied) worden samengevoegd en de perso nele omvang wordt gehalveerd. Volgens directeur Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) Frans Captijn en Michiel Wildschut van CAZ is een snelle inzet van geneeskundige teams bij grootschalige incidenten niet in het geding. Het ambulance personeel is ook via de (mobiele) telefoon oproepbaar en in alle ge vallen verplicht bij calamiteiten te komen opdraven, benadrukt Wild schut. Bovendien worden in eerste instantie de standaard parate am bulances ingezet. De speciaal opge leide rampenteams zorgen voor een aanvulling op die basissterkte. De medewerkers betwisten dat de ze noodoplossing afdoende is. Vol gens hen werkt de telefoonpirami de vertragend. Het Zeeuws-Vlaamse ambuteam blijft voorlopig intact. Daarmee vol doet de VRZ aan de wettelijke ver plichting dat iedere regio één team moet hebben binnen de genees kundige combinatie voor medi sche hulpverlening op de ramp plaats. Captijn verwacht derhalve geen nieuwe tik op de vingers door de Inspectie voor de Gezondheids zorg. In 2007 kwam de geneeskun dige tak binnen de VRZ onder ver scherpt toezicht te staan, omdat de piketdienst onvoldoende was gere geld. Een ambuteam bestaat uit twee verpleegkundigen en chauf feurs. Na aankomst op het rampter rein blijven ze daar werkzaam en zorgen voor de eerste opvang van slachtoffers. pagina 3: commentaar slachtc Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 12; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 25 t/m 29; Televisie: 30, 31. Bijlage: Zomerkrant. WASSENAAR - Onder grote belangstelling van de pers poseerden prins Willem-Alexander en prinses Maxima gisteren met hun kroost voor de internationale pers. Als locatie voor de jaarlijks terugkerende fotosessie was dit keer gekozen voor het strand van Wassenaar. foto David van Dam/GPD door Lilian Dominicus WISSENKERKE - De Nationale Re cherche heeft gisterochtend om kwart over zeven in Wissenkerke met dertien man in kogelvrije ves ten een inval gedaan bij de vrien din N.L. (30) van 'vegan streaker' Peter Janssen (24). Janssen zelf is vroeg in de ochtend in de woning van zijn moeder in Vught van zijn bed gelicht Hij zit vast op verdenking van het bera men van een aanslag en vuurwa penbezit. Medio juni was Janssen tijdelijk vrijgelaten. Twee compu ters zijn bij de huiszoekingen in be slag genomen. Dat heeft de recher che gisteravond bevestigd. Vader P. L., die omwille van de privacy van zijn dochter niet met zijn naam in de krant wil, heeft geen goed woord voor de actie over. „Ze is volledig van slag, anders had ze zelf haar verhaal kunnen doen. Als ze niet toevallig wakker was gewor den van het tumult buiten, had den ze met de stormram de deur geforceerd. Ze heeft helemaal niets met de zaak te maken. Het hele huis is op zijn kop gezet: de bank opengeritst, ze hebben achter schil derijen en posters gezocht, dvd's opengemaakt en zelfs de zolder en d^iundering onderzocht." pagina 23: 'wraakexercitie' Ambulancepersoneel mag pieper nooit inleveren reageer op www.pzc.nl reacties: 465 Langs de snelweg een auto kopen is naïef joneens 2% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530" Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 46 miljoen lezers; 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl Andrélon is het meest gekochte merk van Nederland*! Ook voor jou heeft Andrélon de producten die je zoekt. Of je nou een bos wilde krullen of spiegelgladde lokken wilt, voor jou is er een specifieke lijn. met allerlei producten waarmee je je haar optimaal kunt verzorgen en stylen. Met Andrélon haal je meer uitje haar. 'Andrélon is hel meest verkochte retailmerk in dagelijkse haarverzorging (shampoo/conditioners/ styling) in Nederland in de periode week 12 2008 - week 12 2009 iBron. Nielsen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1