Zeeland PZC 17 Winkeliers houden het voor gezien WALCHEREN 18 en 19 18 Twee ondernemers aan Vlissingse Bellamypark eisen nieuw onderzoek Aansluiting nieuwe N57 Goesenaar gewond bij bedrijfsongeval Voor 1500 euro aan achterstallige boetes Bezoekers geweigerd op boulevard-avond Achtervolging 'Mevrouw Austra is een echte dame en oermoeder' Bazar drie maanden dicht op verdenking van handel in drugs Dinsdag 21 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl De lijst van afhakende winkeliers in Vlissingen groeit nog altijd. Opnieuw gooien er twee de handdoek in de ring. Zij stellen de gemeente aansprakelijk. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - En weer stoppen twee winkeliers in Vlissingen er mee. Zij kunnen niet anders, om dat de gemeente het Fonteyneleed niet heeft gecompenseerd. •Het gaat om wereldmuziekwinkel DeBard en visspeciaalzaak De Paar- devisser, beiden aan het Bellamy park. Beiden afgewezen voor een schadevergoeding en beiden boos. „Omdat mijn buurman van 25 me ter verderop wél geld heeft gekre gen en ik niet. Terwijl ik mijn klan ten evengoed radeloos aan de lijn had, omdat ze bij God niet wisten hoe ze bij ons moesten komen. En dan wordt het Bellamypark straks óók nog heringericht. Dat trekken we gewoon niet." De bril van Anita Paardekooper kan de tranen in haar ogen nauwe lijks verbloemen. „Drie, vier jaar lang hebben wij een kwart van on ze omzet ingeleverd en wat zeggen ze? Je had het kunnen zien aanko men. Terwijl een bedrijf aan de Spuistraat, die wél geld heeft gekre gen, ook later is overgenomen. Het is gewoon niet eerlijk." Carina Dumais, van DeBard, werd gewezen op haar brutowinst. „Ja, wat wil je, als je niet kunt inkopen! En wat doen ze nu met al die lege etalages? Ze stoppen er gesubsidi eerde kunst in. Mij wordt niets ge- vraagd, terwijl ik toch ook een gale rie heb. Of liever gezegd had, want die stopt nu ook." „Wij eisen een nieuw, onafhanke lijk onderzoek naar de geleden schade in de stad. Van een door ons geselecteerd bureau. Want ie dereen weet, dat Saoz louter voor gemeenten werkt. En wat denk je wat die accountants die ons omzet verlies moesten berekenen, en die advocaten ons tot dusver wel niet hebben gekost? Als de gemeente niet over de brug komt, bezetten we het stadhuis. Met slaapzakken. En we delen folders uit aan toeris ten, op zaterdagmiddag." Ja, de winkeliers hebben eerder ge dreigd. „Maar toen waren we zo naïef te geloven dat ze ons zouden helpen", geeft Dumais grif toe. „Omdat ons dat mondeling werd toegezegd. Sommige ondernemers hebben inderdaad geld gekregen. Zeker als ze een schuld hadden bij de bank. Dan kon het ineens wel, hebben ze ons zelf verteld. De lijst van afhakers is lang. Die komt al ver boven de twintig uit. En daar staan wij nog niet eens tussen." De uitbater van lunchroom Ferry's hoort alles hoofdschuddend aan. „In Breda had je ook zo'n project dat heel de stad plat legde", vertelt Ferry van Dommelen, die daar des tijds nog zat met een zaak. „Maar elke ondernemer heeft zijn omzet verlies vergoed gekregen. Ook ik. De wethouder, zelfs de burgemees ter, kwam continu kijken hoe het ging. Dat is in Vlissingen anders, heb ik al gemerkt. De gemeente was er weliswaar tijdens ons ope ningsfeest, maar dan om te waar schuwen voor een boete. Omdat onze gasten op de stoep stonden. Omdat het zó gezellig was." Wethouder Rob van Dooren is ech ter niet gevoelig voor de dreige menten, laat zijn voorlichter we ten. „De raad heeft opgedragen dit dossier af te ronden en dat doen wij. De winkeliers kunnen beroep aantekenen tegen ons besluit." Dat beloven zij te doen. uümi—» il— li———li'1 in 111 uw ■111 «se* •n&sms&me nm assr ar 7*32*. MIDDELBURG - Tussen de Veerseweg (onder) en het Kanaal veldweg al goed te zien. De Kroonenveldweg loopt straks als nieuwe rotonde ter hoogte van de kruising van de Veerseweg door Walcheren (boven) in Middelburg zijn de contouren van een halve boog die begint bij een rotonde ter hoogte van de en Oude Kleverskerkseweg. de nieuwe N57 en de op- en afritten naar de nieuwe Kroonen- kruising van de Nassaulaan en de Veerseweg en eindigt bij een foto Joop van Houdt/Rijkswaterstaat RITTHEM GOES - Bij een bedrijf aan de Euro- paweg zuid in Ritthem is zondaga vond rond negen uur een werkne mer gewond geraakt. De 54-jarige man uit Goes draaide vermoedelijk een afsluiter open waarin zich fos for bevond. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De arbeidsinspectie is inmiddels in kennis gesteld. VLISSINGEN VLISSINGEN - De politie heeft vori ge week een avond uitgetrokken om achterstallige boetes te innen in Vlissingen. Het totaalbedrag was 1500 euro. Agenten bezochten acht personen, die wonen in de Rooseveltlaan, Ravesteynplein, Bonedijkestraat en Nieuwstraat. Zij hielden acht mensen aan, van wie drie alsnog betaalden. Eén iemand kreeg twaalf dagen hechtenis. VLISSINGEN Voor 30 personen was er plek in het lokaal van de Zeevaartschool, maar op de inloopavond over invul ling van de boulevard kwam giste ren wel het tienvoudige af. Ge meenteambtenaren voelden zich genoodzaakt bezoekers de deur te wijzen. Die reageerden boos en een discussie kwam dan ook niet meer op gang, aldus LPV-raadslid Hirdes, die uit protest ook vertrok. Als fervent fietser en liefhebber van de wielersport heeft de Vlissin- ger zich onlangs aangemeld op het nieuwe interne fenomeen twitter. Want daarop kan hij ook nauwge zet volgen wat Lance Armstrong allemaal meemaakt. De Ameri kaanse renner is al lange tijd actief op twitter. Op twitter ontdekte de Vlissinger ook zijn nichtje, dat in Tip? redactie@pzc.nl Amsterdam woont. De familieban den zijn zo weer aangehaald. Wat Lance Armstrong in deze Tour de France meemaakt en twittert, weet de Vlissinger inmiddels niet meer. Hij heeft zich afgemeld als vaste volger van de Amerikaan. „Ach man, die stuurt zo veel berichtjes, daar word je niet goed van! Het lijkt wel of hij mij achtervolgt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19