cultuur 113 Allerlaagste prijsgarantie! stipreizen.nl Koor van Bach zingt lof culturele week van Flashback dinsdag 21 juli 2009 door René Hoonhorst AARDENBURG - Het Koor van Bach. Toen voorzitter Jan Pleijte van de Stichting Cultureel Aardenburg de naam voorstelde, was kunstenaar Chris Ferket direct enthousiast. En hij was er ook direct voor te por ren het beeld in de tuin van de Sint Baafs te plaatsen. Ferket overleed anderhalve maand geleden plotseling en de officiële plaatsing van Het Koor van Bach werd daarmee tegelijkertijd een plechtige herdenkingsbijeenkomst. Het beeld van Ferket is een eerbe toon aan het Bachcomité Aarden- burg en luistert tegelijkertijd de vie ring van 1050 jaar Sint Baafs op. De 28 bronzen hoofden (in één waarvan de 'kop' van Ferket is te herkennen) op een granieten muur blijven ook na afloop van de beeldententoonstelling in de tuin van de Sint Baafs zingen. Het koor maakt tot 12 september deel uit van een grote tentoonstelling in de tuin van het godshuis. Van beeld houwers als Marf, Lode Tibos, Leendert Buth, Jorg van Daele; Mo nique Donkers en Frans Kegels zijn grote, mooie en vaak intrige rende beelden te zien. In de Sint Baafs zelf trekken de schilderijen van Michael Franke de aandacht. In onder meer galerieën, ateliers, kerken en het museum zijn tijdens de culturele week, tot en met zon dag 26 juli, meer beelden en ande re kunstwerken te bewonderen. Tij dens de culturele week is er niet al leen aandacht voor de beeldende Jan Pleijte: Het Koor van Bach is een toepasselijke aanwinst voor cultureel Aardenburg. foto Camile Schelstraete kunst. Orgelliefhebbers wandelen vanavond langs de drie Aarden- burgse kerken en de voormalige ge- reformeede Ontmoetingskerk. In de vier gebouwen luisteren de wan delaars, die om 19.30 uur beginnen op het plein Heilige Maria Hemel vaart voor de katholieke kerk, naar vijf historisch en muzikaal interes sante orgels. In de Doopsgezinde Kerk aan de Weststraat wordt mor gen een zomeraiondconcert gehou den voor contrabas en accordeon. Donderdag is benoemd tot Dag van de Poëzie. Die dag begint met een poëziewandeling, die begint (om 11 uur) en eindigt 'In 't Heren huis'. De dichters Luuk Gruwez en Tsaed Bruinja kleuren de Avond van de Poëzie vanaf 20.15 uur in de Sint Baafs. Een half dozijn muzi kanten zorgt voor afwisseling. Een beeldenwandeling op middag, ver trek vier uur vanaf de Markt, en een concert van Saint David's Minstrels 's avonds vanaf 20 uur in de Sint Baafs vormen het cultuur menu op zaterdag. De culturele week wordt traditioneel afgesloten met een culturele kerkdienst vanaf tien uur op zondagmorgen. De offi ciële heropening van de gerecon strueerde Markt is van het pro gramma afgevoerd, vanwege hoog oplopende discussies tussen Aar denburgers. Jan Pleijte snapt overi gens niet dat mensen het plein le lijk kunnen vinden. „De Markt is prachtig geworden. Wat mij betreft had het nog iets luxer gemogen, met echt hardsteen in plaats van beton. Maar het plein straalt echt allure uit, zeker als er nog een groot beeldbepalend kunstwerk en een tweede fontein bijkomen." VLISSINGEN - De Walcherse cover band Flashback heeft haar eerste cd uitgebracht: Let the good time Roll. Twaalf nummers staan erop, voornamelijk rock-'n-roll-klassie- kers uit de jaren zestig, zoals Roll over Beethoven en ]ohnny B Goode. „In de huidige bezetting bestaan we inmiddels een jaar of zeven", zegt zanger/gitarist Joop Meul- meester. „Gemiddeld treden we één of twee keer per maand op." Naast Meulmeester bestaat Flash back uit Jo Meerman (drums), Jos van de Merwe (sologitaar), Wim Slaakweg (basgitaar) en Ronald Kasander (toetsen). De muziek uit de sixties is de grote passie van het vijftal. „Maar we ne men de nummers niet klakkeloos over", zegt Meulmeester. „We pro beren er toch een eigen invulling aan te geven." Een uitzondering daarop is het instrumentale werk van The Shadows, met vier num mers royaal vertegenwoordigd op de cd. „Dat proberen we juist zo puur mogelijk te doen. Ik denk dat de meeste mensen zelfs geen ver schil horen met het origineel." Over de cd, opgenomen in Studio 2 in Ouwerkerk, is de band dik te vreden. „Dit is zoals we echt klin ken. Alle nummers hebben we in één keer opgenomen en er is ver der ook niet meer aan gesleuteld. Alleen de zang hebben we twee weken later gedaan. We hebben al goede reacties op de cd gekregen." Op 27 augustus speelt Flashback tij dens Vlissingen Maritiem. w "voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden boek online of bel 020 - 66 22 222 Win c 500 met uvv vakantiefoto! fotowedstrijd a6 St'P Re'Zen "NtterZelTakkans waarde van tn, Uen '«r eVanfot wel €500;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13