buitenland j 9 Onkreukbare anchorman wist alles Bezwaren tegen boetes in België zijn zinloos KRAS.NL In Memoriam 1916 - 2009 Berlusconi pelgrim om leven te beteren Belgische fiscus speurt Facebook af Vondeling gevonden in babyschuif Non is rijbewijs kwijt door toedoen paus Homopinguïn in San Francisco wordt hetero BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 20 juli 2009 Walter Cronkite legde als nieuwspresentator decennia lang uit hoe de wereld in el kaar zat. Het tijdperk van de onkreukbare 'anchor' is defi nitief voorbij. door onze correspondent Frank Hendrickx nd that's the Way it is." A Met die zin sloot nieuws presentator Walter Cron kite iedere dag het jour naal af op de Amerikaan se televisiezender CBS. Negentien jaar lang, tussen 1962 en 1981, nam 'Oom Walter' Amerika bij de hand in roerige tijden. Niemand leek ooit aan hem te twijfelen. In de terugblikken op het leven Walter Cronkite van 'de meest vertrouwde man in Amerika' klonk vooral bij genera tiegenoten van Cronkite nostalgie ROME Silvio Berlusconi (72) wil zijn leven beteren en op pelgrimstocht gaan. Dit zeggen vrienden van de pre mier van Italië. Berlusconi is al maanden in opspraak door berich ten over seksfeestjes. In september wil hij ter bedevaart naar de kerk van de Italiaanse heilige Padre Pio. BRUSSEL De Belgische fiscus speurt sociale netwerksites als Facebook af om te controleren of de aangiften over eenkomen met de levensstijl van belastingplichtigen. Dat berichtte de Belgische krant Het Laatste Nieuws zaterdag. Daarvoor wordt ook gekeken naar de veilingsite eBay, aldus een woordvoerder. ANTWERPEN In Antwerpen is een vondeling aan getroffen in een lade van Moeders voor Moeders, meldde de organisa tie gisteren. Het jongetje is naar schatting twee dagen oud. De schuif is bestemd voor moeders die hun baby's anoniem willen af staan. Dat is nu twee keer gebeurd. ROME Een Italiaanse non moet een forse boete betalen en is haar rijbewijs voor een maand kwijt. Zij reed vijf tig kilometer per uur te hard, om dat zij na het nieuws over de slip partij van de paus, de kerkleider wilde bezoeken. De politie was niet onder de indruk van het mo tief voor haar gedrag. door. De overleden 'anchor' werd algemeen geroemd als 'de gouden standaard in televisiejournalistiek'. „Hij was serieus, maar goedgehu meurd, een gewone man, maar niet populistisch, onbevooroor deeld, maar niet afstandelijk", al dus de Los Angeles Times. Cronkite stond met zijn raspende stemgeluid symbool voor het ge zonde verstand in Amerika. Toen de anchor zijn twijfels uitsprak over de oorlog in Vietnam, wist president Lyndon B. Johnson vol doende. „Als ik Cronkite heb verlo ren, heb ik doorsnee Amerika ver loren." Cronkite studeerde aan de universi teit van Texas, maar stopte al in zijn derde jaar, omdat hij ging wer ken bij het dagblad Houston Press. In 1939 kreeg hij een baan bij het Amerikaanse persbureau UPI, waar hij een van de centrale ver SAN FRANCISCO - Pinguïn Harry in de dierentuin van San Francisco heeft een eind gemaakt aan zijn re latie met mannetjespinguïn Pep per. Hij leeft samen met Linda, die onlangs weduwe werd. Dit bevestigt sommige Amerika nen in hun overtuiging dat „de na tuur de voorkeur geeft aan hetero seksuele relaties", zoals een tegen stander van het homohuwelijk het stelde in de Los Angeles Times. Op talrijke weblogs waarop Amerika nen hun mening over de relatie tussen de twee mannelijke pin guïns konden uiten, krijgt Linda er van langs. Zij wordt een gewetenlo ze heks genoemd die het geluk van andere dieren verwoest. Ook Har ry moet het ontgelden. Hij wordt een sukkel en verrader genoemd. slaggevers tijdens de Tweede We reldoorlog werd. Cronkite kwam op D-Day in 1944 samen met de Amerikaanse troe pen aan op het strand in Norman- dië. Hij vloog mee met een bom menwerper en maakte tijdens zijn verblijf in Nederland de Slag om Arnhem mee. Na de oorlog deed hij verslag van de processen tegen de nazi-top in Neurenberg. Daarna was hij hoofd van de vestiging van UPI in Moskou. Toen Cronkite in 1950 naar de VS terugkeerde, kreeg hij een baan bij CBS, een van de grootste Amerikaanse tv-stations. Dat was een tijd dat de nieuws voorziening op televisie nog be perkt was tot een paar zenders. Het journaal van Cronkite trok da gelijks twintig miljoen kijkers, evenveel als de drie nieuwsuitzen dingen van de grote kanalen ABC, NBC en CBS nu bij elkaar. En dat terwijl er destijds honderd miljoen mensen minder in de VS leefden. De concurrentie is moordend ge worden sinds Cronkite 28 jaar gele den afzwaaide. Vier 24-uurs nieuwszenders storten zich op ie dere gebeurtenis. Iedere regio heeft zijn eigen kanaal voor non-stop lo kaal nieuws en drie zenders volgen de financiële wereld op de voet. De teloorgang van de journaals deed Cronkite verdriet. „De net werkbazen beschouwen nieuws niet meer als een maatschappelijke verantwoordelijkheid", zei Cronki te na zijn pensioen. Met Walter Cronkite is de alweten de televisiepresentator gestorven. „Er zal nooit meer een nieuwe Cronkite komen", schreef Howard Kurtz, mediacriticus van The Was hington Post. „Amerikanen zullen nooit meer een journalist vertrou wen zoals ze hem vertrouwden." BRUSSEL - Tienduizenden automo bilisten die in België via een flitsca- mera zijn betrapt op het overschrij den van de maximumsnelheid of andere verkeersovertredingen be gaan, blijken al jaren volslagen zin loos een antwoordformulier in te vullen. Op dat formulier kunnen verkeerszondaars verzachtende om standigheden aanvoeren, bijvoor beeld dat iemand anders achter het stuur zat toe de overtreding werd begaan. De politie bekijkt de klachtenfor mulieren echter nimmer. Ze gaan ongelezen de kast in, zo ontdekte het Belgische Kamerlid Gerald Kin dermans (CD8tV). In de Vlaamse krant Het Belang van Limburg ver klaarde hij zaterdag dat de plichts getrouwe burgers „voor de zot wor den gehouden." Alleen in gevallen waarbij mensen na aanmaningen niet betalen, be kijkt justitie wel eens in de dos siers. De politie zit er allemaal niet zo mee en noemt de werkwijze een behoorlijke verlichting van de ad ministratieve lasten. Kindermans vindt het echter onge hoord: „Tienduizenden mensen vullen jaarlijks het antwoordformu lier in en die worden zelfs niet be keken." Het Kamerlid vindt het ook zeer af keurenswaardig dat ook in gevallen van zeer gegronde bezwaren de klachtenformulieren ter zijde wor den gelegd. VAKANTIECOMPLEX DEI FIORI MASLINCA*** v.a. 179 Ligging: aan de baai van Rabac op het schiereiland Istrië Faciliteiten: o.a. 2 restaurants, zwembaden en supermarktje •Tips: maak een mooie wandeling, ga luieren op het strand en bezoek het eiland Krk Aankomstdata: zaterdag van 1/8 t/m 17/10. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26038 HOTEL LAGUNA MATERADA* v.a. 185 Ligging: aan een kiezelstrand, op ca. 3 km van Porec Faciliteiten: o.a. een tuin, restaurant, bar en zwembad •Tips: ga slenteren over de boulevard van Porec en ontdek het schitterende achterland van Kroatië Aankomstdata: zaterdag van 1/8 t/m 3/10. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26078 HOTEL MEDITERAN* v.a. 189 Ligging: in een bosrijke omgeving, op ca. 1,5 km van Porec Faciliteiten: o.a. een lift, restaurant, zwembad en speeltuin •Tips: ga wandelen in Nationaal Park Brijuni en bezoek het oude stadje Pazin Aankomstdata: zaterdag van 1/8 t/m 3/10. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50067 waarom zou je meer betalen 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9