5 Inbraak en diefstal in zomertijd eerder regel dan uitzondering maandag 20 juli 2009 foto AP Vooruit WOENSDAG 22 JULI Veere's Genoegen Concert van het fanfareorkest. Vrouwenpolder, Centrum, 19.00-20.00 uur. DONDERDAG 23 JULI Kermis Vlissingen, Nieuwendijk en omgeving, vanaf 10.00 uur. Om 22.30 kermisvuurwerk vanaf de Westerschel- de. Ringpromotiedag Attracties en kraampjes in het centrum van Haamste de. Burgh-Haamstede, Ring en Noordstraat, 10.00-17.00 uur. Straattheater Schipbreukelingen: wetenschap en goocheltrucs. Renesse, pleintje bij de Watermeter in het centrum, 19.00 uur. Pauzeconcert Wouter van der Wilt speelt op het De Rijckere-orgel. Middelburg, Oostkerk, 12.30-13.00 uur. Lange Jan-project Miniconcert op panfluit door Ankie Kaljouw. Middelburg, Koorkerk, 15.00-15.30 uur. VRIJDAG 24 JULI Orgel Middagpauze-orgelconcert door Susanna Veerman. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Oude Markt 2,12.00 uur. door Marloes Vrolijk MIDDELBURG - Politie Zeeland waarschuwt vakantiegangers voor zichtig te zijn. Blijkbaar gaan va kantiegangers thuis meer zorgvul dig met eigendommen om dan op vakantie, meent Politie Zeeland. Deuren worden makkelijker niet op slot gedraaid en ramen staan va ker open. In vakantiehuisjes op. bungalowparken komt inbraak en diefstal dus ook vaak voor. Toeristen zouden op vakantie net zo zorgvuldig moeten zijn als dat zij thuis zouden handelen. Deuren kunnen het best dicht en op slot worden gedaan en ook ramen die nen gesloten te worden. Ook waarschuwt politie Zeeland voor diefstal uit auto's. In de zo mermaanden wordt er namelijk vaker gestolen uit geparkeerde au to's meldt politie Zeeland. Dit ge beurt vooral als auto's een langere tijd staan te wachten op een terug rit. Het advies is om geen waarde volle spullen in de auto te laten slingeren zoals autoradio's en navi gatiesystemen. Door de verwachtte drukte in Zee land in combinatie met hitte en mogelijk alcoholgebruik waar schuwt de politie ook voor ruzies. Politie Zeeland raadt aan om van waardevolle bezittingen een regis- tratiekaart in te vullen en scherpe foto's van de bezittingen te ma ken. Na diefstal kan aangifte wor den gedaan met het formulier en de foto's. Ook adviseert de politie bezittingen een uniek kenmerk te geven met een graveerpen of on zichtbaar met een UV-pen. Preventietips op een rijtje: Voor meer informatie, preventie tips en het registratieformulier: Q Bron: www.politie.nl/zeeland - Laat bij afwezigheid een bewoon de indruk in de woning achter; zorg 's avonds voor verlichting, zet de radio aan en doe rolluiken open. - Merk waardevolle eigendommen en vul het registratieformulier in. - Neem niet te veel waardevolle spullen mee en berg de waardevol le spullen die je wel mee neemt goed op. - Laat geen sleutels in de binnen kant van de deur zit als deze een raam heeft. - Laat de autosleutels niet in huis slingeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65