curiositeit en uniek 3 Een grap en een kunst Standwerkersconcours in Goes op dinsdag 21 juli Historisch Noord-Beveland SI ^r, maandag 20 juli 2009 Johan van de Velde (rechts) en Gert de Keijser in Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema Zeeuwse wijngaarden De Druivengaerde Eigenaar: Niek en Lidy Reijnen Adres: Dorpsdijk 2a, Wissenkerke Tel: 0113-371665 Internet: www.druivengaerde.nl Domein van Hellemond Eigenaar: Frank van Hellemond Adres: Azaleaweg 2, Nieuw Haam stede Tel: 0111-652332 Wijngaard De Oorsprong Eigenaar: Dick Moelker Adres: Zwinweg 6, Oudelande Tel: 0113-548373 06-50565276 Internet: www.wijngaarddeoor- sprong.nl Wijngaard op de Bute Eigenaar: J. Roumen e.a. Adres: Lange Achterweg 4, 's-Heer Arendskerke Tel: 0113-247746 't Vierendeel Eigenaar: C. van Opstal Adres: Vrouwenpolderseweg 44, Vrouwenpolder Tel: 0118-591376 Internet: www.vierendeel.nl Wijngaard Westerhoeve Eigenaar: Simon van Keulen Adres: Westhovenseweg 4, Oostka- pelle Tel: 0118-582096 Internetwww.westerhoeve4.nl i De Druiverank Eigenaar: Familie van Sabben Adres: Kokerheulweg 1, Seroosker- ke Tel: 0118-594563 Internet: www.druiverank.nl De Kleine Schorre Eigenaar: Johan van de Velde Adres: Zuiddijk 4, Dreischor Tel: 0111 -401550 06-10524845 Internetwww.dekleineschorre.nl Bron: www.dewijnhoek.nl het nou mogelijk is dat het kleine kikkerlandje Nederland ook wijn produceert." Sommige wijnliefheb bers zullen zich afvragen of deze moeilijkheidsfactoren de kwaliteit van de wijn niet verminderen. Als Van Velzen de Zeeuwse wijn met Franse wijn vergelijkt zegt hij 'van Franse wijn heb je ook goede en slechte'. Het grootste verschil is volgens Van Velzen de prijs kwali teit balans van de wijnen. Hij legt uit dat door de kleinschalige wijn productie in Nederland de prijs van Zeeuwse wijnen vrij hoog is. Alhoewel dit prijskaartje rechtvaar- digd is volgens hem, is er hierdoor geen eerlijke concurrentie met Frankrijk. Aangezien de wijnpro ductie daar zo grootschalig is kan vergelijkbare wijn goedkoper ge produceerd worden. „Aan de kwa liteit kunnen ze zeker tippen." Van Velzen kiest zelf regelmatig voor een Zeeuws wijntje en is zeer te spreken over de kwaliteit van de Zeeuwse wijn van Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor en Wijngaard De Oorsprong in Oude lande. Hij vindt het knap dat er in Zeeland wijn gemaakt wordt. „Zeeuwse wijn is een streekpro duct, curiositeit én uniek." KAMPERLAND - De omgeving leren kennen, oude historische punten ontdekken en mooie natuur bele ven. Dat kan iedere dinsdag en woensdag in juli, augustus en sep tember tijdens fietsexcursies op Noord-Beveland. Noord-Beveland is het kleinste ei land van de provincie Zeeland. Op het relatief onbekende eiland is desondanks veel te zien. De centra le ligging en snelle bereikbaarheid maken Noord-Beveland een boeiende plek. Tijdens 'Verhalen in het land' neemt een gids u mee langs bijzon dere plekken. Her en der verspreid op het eiland staan informatieborden die iets vertellen over de geschiedenis van de desbetreffende locatie. De gids geeft daar een uitgebreide uitleg bij. Cultuur, historie ep. leuke we tenswaardigheden staan daarbij voorop. Recreanten kunnen ook zelfstandig langs de borden fiet sen, hoewel er geen route op pa pier is. Zo krijgt de individuele fietser in formatie over de omgeving en komt men meer te weten over de omgeving. Deze borden zijn voor zien van korte teksten en een at tractieve tekening. Wie liever een verhaal hoort van de gids en benieuwd is naar leuke weetjes en interessante tips, kan op dinsdag of woensdag meerij den van 13.30 - 16.00 uur (in juli, augustus en september). Opgeven kan bij het VW-kantoor in Kam perland, Veerweg 40a via telefoon nummer 0113-371595. De kosten bedragen 5 euro per deelnemer. Kinderen t/m 12 jaar mogen gratis meerijden. www.pzc.nl/zomerkrant K T ohan van de Velde (26), eigenaar van Wijnhoeve De Kleine Schor re in Dreischor, meent dat het 'bij zonder is dat het mogelijk fs om een goede kwaliteit wijn te maken in Nederland'. Voor hem is dit aan de ene kant 'de grap' en aan de an dere kant 'de kunst' van het werk. De Kleine Schorre is een wijnhoe ve waar bewezen wordt dat het mogelijk is om een wijn te maken in Nederland welke succesvol en populair is bij wijnliefhebbers. De wijnhoeve, van zo'n 8,5 hectare, is de grootste wijngaard in Neder land en is één van de leveranciers van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij. Het échte seizoen moet nog begin nen maar 'nu is het best al lekker druk' volgens Van de Velde. Hij legt uit dat er weer klanten bij ge komen zijn en dat er genoeg wijn wordt verkocht. „Er dreigt nu zelfs bijna een tekort aan wijn", voegt hij toe. Toen het slecht ging met de land bouw en Van de Velde zijn vader zat te borrelen was het idee ont staan. In 2001 begon het planten en in 2005 kon de verkoop van de eerste wijnen beginnen. Dat het nu zo goed gaat met de Wijnhoe ve had Van de Velde zijn vader 'niet durven dromen' volgens zijn zoon. Naast het verkopen van wijn kan de wijnhoeven van alles verzorgen vertelt Van de Velde enthousiast. Zo is het mogelijk om een rondlei ding over de wijngaard of door de wijnkelder te krijgen. Ook worden er wijnproeverijen verzorgd en kan er zelfs een dagar rangement worden gepland. De be zoeker kan zelf bepalen wat er op een dag zoal uitgegeven wordt. Een rondleiding en één glas wijn kost namelijk 5,50 euro. Tot 15 sep tember is iedere woensdag om 15.00 uur een wijnproeverij op de Wijnhoeve. Aanmelden kan via info@dekleineschorre.nl, VW Oud dorp (0187-681789) of VW Schou- wen-Duiveland (0900-2020233). EXPOSITIES Ontdek de rijke cultuur van Zeeland OP PAD In Op Pad vind u wat er buiten de deur gebeurt Mail tips of wetenswaardigheden naar zomer@pzc.nl Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto en kies voor het album Zomer 2009 Dinsdag 21 juli om 09.00 uur start het stand werkersconcours op de Grote Markt in Goes. Een goede standwerker demonstreert zijn pro duct zo overtuigend mogelijk. Toeschouwers die eigenlijk niet van plan zijn het product te kopen, laten zich vaak door de standwerker verLeiden. Er zijn weer vele bekende standwer kers aanwezig zoals mevrouw Polder met haar sprekende poppen, de hëer De Regt met zijn groentenschaaf, en ook zijn er portemonnees, het kaasmes, een zeem, een messenslijper, pannen, een blokzeem, een blikopener, de Suddenpil en een wikkelrok. Om 16.00 uur reikt wethouder Van 't Westeinde de prijzen uit in de trouwzaal van het Stadhuis aan de Grote Markt in Goes. qemee UOGS Stadskantoor M.A. de Ruijterlaan 2 4461 GE Goes Postbus 2118 4460 MC Goes Tel.: (0113) 24 96 00 Fax: (0113) 23 08 76 E-mail: stadskantoor@goes.nl Internet: www.goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63