binnenland 15 voor lastenverzwaring omroep hekelt Felderhof Simon Vinkenoog in stijl begraven Makkelijk van je dure internet- contract af! m A 95 m Met de Directe Overstaphuip Gewoon. Het Net? hetnet.nl 0900-1990 Jetta Klijnsma Eddy van Hijum maandag 20 juli 2009 AMSTERDAM - Onder grote belang stelling is zaterdag Simon Vinken oog begraven. Enkele honderden mensen, onder wie familie, vrien den en bewonderaars, namen daar voor afscheid van de dichter die vo rige week zondag op 8o-jarige leef tijd overleed. Onder hen waren Remco Campert, Jules Deelder en Spinvis. De uitvaart op begraafplaats Sint Barbara in Amsterdam-West ver liep in stijl van de flamboyante Vin kenoog. Mensen konden iets ach terlaten in de open kist, er iets op tekenen of schrijven, er klonken vo gelgeluiden en bevriende muzikan ten traden op. Vinkenoog zou zaterdag 8i jaar oud zijn geworden. „Een fantas tisch verjaardagsfeest, zei dichteres en vriendin Diana Ozon. „Hij hield niet van droeve gebeurtenis sen en huilende mensen. Simon was een rasoptimist. Toen zijn drie zonen en drie goede vrienden de kist het graf in lieten zakken, klonk applaus en bravogeroep. Tussen de bloemen stonden wiet- plantjes, aangezien Vinkenoog een groot liefhebber was van deze soft drug. Ook in zijn kist lagen behal ve tekeningen, foto's en kranten knipsels ook enkele joints. Voorafgaand aan de begrafenis droegen familie en vrienden hem nog een keer langs zijn tuinhuis in volkstuinencomplex Buitenzorg in Amsterdam-Noord. Na de uitvaart werd in kunstenaarsdorp Ruigoord een vreugdevuur ontstoken. De dichter heeft ooit aangegeven dat hij op deze plek na zijn dood het liefste op de brandstapel van de we reld wilde verdwijnen. Vinkenoog werd vooral bekend als dichter en prozaschrijver. Zijn eer ste dichtbundel Wondkoorts ver scheen in 1950. Sindsdien schreef hij meer dan dertig boeken. 1 Financieel is er ook geen nood zaak. Vooralsnog lukt het Donner binnen zijn begroting geld te vin den voor de deeltijd-WW. Eind 2008 zat er bovendien 8,6 miljard euro in de WW-pot. Hoewel dat bedrag snel terugloopt omdat de uitgaven toenemen en de inkom sten dalen, is de bodem nog lang niet in zicht. Waarom er dan toch 350 miljoen euro extra moet wor den opgehaald bij werknemers, maakt Klijnsma niet duidelijk. Het lijkt erop dat de staatssecreta ris met haar pleidooi vooral een ge baar van solidariteit wil maken: sa men eensgezind tegen de crisis. Klijnsma wil dat we 'een beetje meer met elkaar meeleven'. Maar een lastenverzwaring, juist op het moment dat de economie voorzich tig tekenen van herstel vertoont, is geen goed instrument om die soli dariteit gestalte te geven. programma's." Felderhof laat zich verder laatdunkend uit over de kan sen dat de salariscode die de NPO gaat hanteren, succes zal hebben. Minister Ronald Plasterk (Media) legde de code op, die per 1 septem ber van kracht is voor nieuwe ar beidscontracten. De NPO-woordvoerder: „Wij zijn er buitengewoon serieus mee bezig en zaten in een niet al te gemakke lijke discussie met de minister en de Tweede Kamer. Daar zijn we goed uitgekomen en dan is het schrijnend te zien wat Felderhof hierover in zijn arrogantie heeft te zeggen, het staat haaks op wat we willen bereiken. Ik begrijp dat Fel derhof zich in Zanzibar ophoudt. Hij snapt niet hoe er over dit soort zaken in Nederland en dus ook in Hilversum gedacht wordt." De NCRV wil bij monde van woordvoerder Jan Hilbers weinig zeggen over de uitspraken van Fel derhof „Die zijn voor'zijn reke ning. Wij nemen gewoon een kant-en-klaarproduct van hem af. Dat is alles." Televisiepresentatoren kunnen de salariscode overigens ontlopen. Vol gens NRC Handelsblad, dat onder zoek deed naar zestig presentato ren, heeft driekwart een eigen be drijf. Sommigen zijn in loondienst bij een omroep, maar declareren via hun eigen bedrijf ook nog bij de omroep. Daardoor is het niet mogelijk zicht te krijgen op hun to tale verdiensten. Het Net zegt je Internet vanaf huidige contract op Je zit geen dag p/mnd zonder internet Maandcontract Overstaphuip is afhankelijk van de looptijd van uw huidige contract. U kunt gebruik maken van de overstaphuip als u nu internet heeft bij Ziggo. UPC,Tele2 o Het zou goed zijn als mensen die met hun baan in veilig vaar water verkeren, de mensen die hun baan dreigen te verliezen er doorheen helpen." Bezuinigen doet pijn, maar is las tenverzwaring dan een makkelij ker uitweg?" Het Apeldoornse bedrijf Heering heeft deeltijd-WW aangevraagd voor werknemers. De vraag is nu hoe dat betaald moet worden. foto Cees Baars Rik Felderhof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5