301 sport Haverbeke krijgt zijn revanche Niek de Ridder krijgt gaatje niet dicht in woelig Middelburgs water Rietjens assistent van Hiensch bij Terneuzen Tweede plaats voor coureur Verbraeken Briquet snelt met Mazzel naar zege Opnieuw overwinning voor Ruud Havermans Huub Stevens begint goed met Salzburg TENNIS West-Zeeuws-Vlaming wint Ciooo Vechthanentoernooi in Breskens Beach Soccer Zeeland bereikt de laatste vier maandag 20 juli 2009 TERNEUZEN De nieuwe trainer Diederik Hiensch zal komend seizoen bij Terneuzen geassisteerd worden door Dennis Rietjens. De oud-spe ler van Koewacht, HVV24 en Ter neuzen was al geruime tijd actief als jeugdtrainer bij de zondag-twee deklasser. Hij voetbalde daarnaast ook nog steeds in een lager elftal. Voor Rietjens wordt het de eerste keer dat hij bij een eerste elftal werkzaam is. Terneuzen werkt op maandag 3 augustus om 19.15 uur de eerste training onder leiding van Hiensch en Rietjens af. NÜRBURG Lars Verbraeken moest afgelopen weekeinde bij een wedstrijd om het Duits kampioenschap drifting genoegen nemen met de tweede plaats. Op het circuit van de Nürburgring, waar vorige week nog de Grand Prix van Duitsland werd verreden, verloor de autocou reur uit Hulst de finale met één punt verschil. Ondanks zijn twee de plaats voert Verbraeken nog wel steeds het algemeen klassement aan. Met nog twee wedstrijden te gaan, bedraagt zijn voorsprong ech ter nog slechts twee punten. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Tijdens een springwedstrijd in de "piste van Stal de Kroo eiste Sandy den Exter de overwinning op in de klasse Z, die met ZZ in handicap werd verreden. Krista van Oers was in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse M de beste. Ellen Briquet deed in de barrage van de klasse L haar naam van snel heidsduivel weer eens eer aan. De inwoonster van Zaamslag behaalde met de Holland's Golden Boy-zoon Mazzel in 32.78 de zege. LEWEDORP Ruud Havermans schreef zaterdag de Ronde van Lewedorp op zijn naam. De wielrenner uit Nieuw- Vossemeer, die woensdag ook al de sterkste was in Westkapelle, maak te deel uit Van een kopgroep van vier met Richard Slabbekoorn, Mi- rchel Stroosnijder en Christian Kik. In de slotronde reed Havermans weg van dat drietal en mocht ver volgens opnieuw de zegebloemen in ontvangst nemen. Jordy Leenknegt uit Hulst was in Lewedorp de sterkste renner in de S/P-klasse. SALZBURG FC Red Bull Salzburg is goed begon nen aan het nieuwe Oostenrijkse voetbalseizoen. Het elftal van trai ner Huub Stevens won gisteren tij dens de eerste speeldag de thuis wedstrijd tegen Austria Wien met 2-1. Bij rust keek Salzburg nog te gen een achterstand van 0-1 aan. Zlatko Juzunovic scoorde na een half uur spelen. Alexander Zickler maakte twintig minuten voor tijd gelijk. De winnende treffer kwam in blessuretijd op naam van Somen TchoyL door Ron de Waal MIDDELBURG - De weersomstandig heden deden zaterdagmorgen even het ergste vrezen, maar bij Luctor Langs de Loskaai waren uiteinde lijk toch ruim vijfhonderd zwem mers aanwezig. Daarmee kende de tweede langebaanzwemwedstrijd voor de Zeelandbeker opnieuw een groter deelnemersveld dan voorgaande edities. Ook Thierry Potin van het organi serende Luctor et Emergo kon niet ontkennen dat de weersomstandig heden een belangrijke rol speelden bij het evenement aan de Middel burgse Loskaai, maar het tekende ook meteen de charme van het lan- gebaanzwemmen. „Natuurlijk zijn de wind en de daarmee gepaard gaande golfslag van invloed, maar deze omstandigheden zijn toch mooi", zei Potin. Ondanks de moeilijke omstandig heden kwamen ook bij de tweede wedstrijd om de Zeelandbeker de beste zwemmers bovendrijven. Bij de 2000 meter schoolslag zorgde Eline Nijskens voor Zeeuws succes. De zwemster van Koewacht be machtigde de derde plaats, net voor clubgenote Anouk Meesen en Ryan Verplanke van Schelde- stroom, die de vierde en vijfde plaats bezetten. Nadat hij al een derde plaats had bemachtigd op de 1000 meter vrije slag, moest Niek de Ridder later op de middag weer vol aan de bak op de 2500 meter. De zwemmer van Luctor kwam na de eerste door komst als achtste door, kort achter een kopgroep van zeven zwem mers. „Maar dat kleine gaatje kreeg ik niet dicht gezwommen en toen heb ik de moed opgegeven. Het was veel verstandiger om in mijn eigen tempo de race te vervolgen", verklaarde De Ridder na afloop. Uiteindelijk tikte hij als negende aan, hetgeen een vijfde plaats in de seniorencategorie betekende. Even later kwam tweelingzus Car men allesbehalve tevreden uit het water na de 2500 meter vrije slag. Achter het tweetal Bianca de Bruijn (De Devel) en Leonie van Noort (De Zijl/LGB), had Carmen de Ridder (Bruinvis) lange tijd de achtervolging geleid. De achter stand liep dan wel gestaag op naar ruim vijftig seconden, maar het zag er de hele race naar uit dat De Ridder een derde plaats ging beha len. Judith Stap van De Stormvo gel, die steeds in de slipstream van De Ridder meezwom, dacht daar anders over. Net voor de eind streep verwees Stap met een korte versnelling Carmen de Ridder naar de vierde plaats. SCHEVENINGEN - Beach Soccer Zee land speelt komend weekeinde om de Nederlandse titel. Het Zeeuws-Vlaamse team won zater dag één wedstrijd op het strand in Scheveningen en voegde daar giste- gr ren nog twee zeges aan toe. De for matie eindigde daardoor als eerste in de poule. -,ner- De eerste twee teams plaats!!*) zich voor de halve finales, die aal? ||j staande zaterdag gespeeld worden Beach Soccer Zeeland won met 9-6 van Beacholona en kreeg gisteren de twee zwaarste opponenten uit de poule van zes. Augustien, de kampioen van 2008, werd met 7-4 verslagen. Het hectische duel met Posthouwer United eindigde na verlenging in 5-5. Beach Soccer Zee land won vervolgens de strafschop- penserie. Daryl Rawidjan was tops corer van het weekeinde bij het Zeeuwse team. De international scoorde in drie duels acht keer. Ruben Haverbeke in actie tijdens zijn finalepartij tegen Kirsten Deij. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58