Zwemmers trotseren de harde 301 sport op Ruud Havermans door Lucien Roelandt ZWEMMEN Judith Stap troeft Carmen de Ridder bij wedstrijd Langs de Loskaai af c Sandy den Exter eist hoofdrol op ET Stcldl §6611 maat bij springwedstrijd in Nieuwland Rietjens assistent van Hiensch bij Terneuzen Piet Koek opnieuw sterkste driebander Lesley Huyzen wint tennistoernooi Boulahrouz meer dan maand aan de kant Huub Stevens begint goed met Salzburg maandag 20 juli 2009 TERNEUZEN De nieuwe trainer Diederik Hiensch zal komend seizoen bij Terneuzen geassisteerd worden door Dennis Rietjens. De oud-spe ler van Koewacht, HVY'24 en Ter neuzen was al geruime tijd actief als jeugdtrainer bij de zondag-twee deklasser. Hij voetbalde daarnaast ook nog steeds in een lager elftal. Voor Rietjens wordt het de eerste keer dat hij bij een eerste elftal werkzaam is. Terneuzen werkt op maandag 3 augustus om 19.15 uur de eerste training onder leiding van Hiensch en Rietjens af. GOES Piet Koek won zaterdag voor de vijftiende keer het Baarends drie- bandentoemooi. De B-groep kwam op naam van Rob Jacobs en de zege in de C-groep ging naar Rienes Hijman. De eindstrijd leek een spannende aabgelegenheid te worden want Jan Goense (Ovezan- de) ging met evenveel punten maar een iets beter moyenne de slotronde in. Koek was echter tot in zijn vingertoppen geconcen treerd en liep Goense met 25-12 on der de voet gelopen in slechts 22 beurten. BOSSCHENHOOFD Lesley Huyzen heeft gisteren de fi nale in de enkelspele 5 van het TCB tennistoernooi in Bosschenhoofd gewonnen. De tennisster uit Goes versloeg in de finale Sanne van Kuijck uit Zun- dert. De setstanden waren 6-1 en 6-4. Huyzen was in Bosschenhoofd als eerste geplaatst. Eerder in het toernooi versloeg Huyzen ook Maaike Valkenburg. Dat duel werd eveneens in twee sets beslist: 7-6,6-1. STUTTGART Khalid Boulahrouz kan vier tot zes weken niet in actie komen. De ver dediger van VfB Stuttgart raakte za terdag tijdens een gewonnen oefen wedstrijd tegen Schalke 04 (1-0) ge blesseerd. De recherarm van de Ne derlandse international schoot uit de kom. Hij moet waarschijnlijk binnenkort worden geopereerd. Boulahrouz, die na een duel met Farfan verkeerd terechtkwam, mist over drie weken de' competitiestart met VfB Stuttgart. Hij ontbreekt op 12 augustus ook als het Nederlands elftal tegen Engeland oefent. SALZBURG FC Red Bull Salzburg is goed begon nen aan het nieuwe Oostenrijkse voetbalseizoen. Het elftal van trai ner Huub Stevens won gisteren tij dens de eerste speeldag de thuis wedstrijd tegen Austria Wien met 2-1. Bij rust keek Salzburg nog te gen een achterstand van 0-1 aan. Zlatko Juzunovic scoorde na een half uur spelen. Alexander Zickler maakte twintig minuten voor tijd gelijk. De winnende treffer kwam in blessuretijd op naam van Somen Tchoyi. LEWEDORP - Wie is er in staat om Ruud Havermans af te stoppen. De coureur uit Nieuw-Vossemeer rijdt de laatste weken zeer goed en be haalt aan de lopende band ereplaat sen. Afgelopen woensdag was Ha vermans de sterkste in Westkapel- le en zaterdag deed hij het dunne tjes over. In Lewedorp maakte de Brabander deel uit van een kop groep van vier waarbij hij in de slotronde wegreed en opnieuw de zegebloemen in ontvangst mocht nemen. Vorig jaar kon de Ronde van Lewe dorp geen doorgang vinden. Werk zaamheden aan één van de wegen in het parkoers maakten het toen onmogelijk om een wedstrijd te houden. Inmiddels behoren deze werkzaamheden tot het verleden en dus kon er zaterdag lustig op los worden gekoerst op een omloop van 2500 meter, die renners gedeel telijk door de polders rond het dorp voerde. Hierdoor werd een straffe en strakke wind een belang rijke tegenstander. Het gevolg was dat de groep verschillende malen uiteenbrak. Er waren verschillende uitlooppogingen maar die reikten nimmer verder tot een paar hon derd meter. Pas toen het kwartet Havermans, Richard Slabbekoorn, Michel Stroosnijder en Christian Kik een gaatje wist te slan, was de rest geklopt. In de slotronde koos Havermans het juiste moment. Slabbekoorn probeerde Haver mans nog te achterhalen maar de Brabander. Bij de amateurs B won Remy Potappel uit Sint-Maartens dijk ook al voor de tweede maal binnen enkele dagen, Jack van der Horst behaalde zijn derde overwin ning binnen een week terwijl Jor- dy Leenknegt uit Hulst de sterkste was in de S/P-klasse. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Tijdens een springwedstrijd in de piste van Stal de Kroo eiste Sandy den Exter de overwinning op. Ze zegevierde in de in de klasse Z, die met ZZ in handicap werd verreden. Krista van Oers was in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse M de beste. Bram Wattel had een selectief par koers uit de hoge hoed getoverd en kreeg daarmee in alle klassen het gewenste aantal combinaties in de barrage. Veertien dagen geleden was Caro- lein van de Plasse met Delta Mos- sel's So Lovely de verrassende win naar van de Grote Prijs Zeeland Outdoor. De combinatie uit Yerse- ke was zaterdag daarom de grote fa voriet in de klasse Z/ZZ, maar ze werd de verrassende verliezer. Als eerste starter in de barrage stuurde Sandy den Exter de merrie Capitali- ce VM in 36.92 seconden foutloos rond. Laatste starter Carolein van de Plasse kwam met So Lovely niet in de buurt van het hout, maar de amazone kwam met de Heart- breaker-dochter ruim vier tellen te kort om Den Exter te verslaan. Als er een pechprijs was beschik baar gesteld, had Anouk Kort deze verdiend. In de klasse M stuurde de Lewedorpse de ruin Ventje in de barrage in 35.71 rond. De combi natie was hiermee ruim zeven tel len sneller dan de "aan de leiding gaande Marlies Bek uit IToedekens- kerke met Uniek. Het leek voor Kort kat in het bakkie, maar Krista van Oers bedierf alsnog de pret. De international uit Heerle was met Vanilla Ice een fractie sneller. Ook in de klasse L waren voor Kort de druiven zuur. Als voor laatste combinatie ging ze met Wincentino in 33.43 foutloos naar de finish. Ze stond op dat momen- te eerste, maar vervolgens deed El len Briquet haar naam van snel heidsduivel eer aan. Ze behaalde met Mazzel in 32.78 de zege. De start van de 2500 meter vrije slag in het Kanaal door Walcheren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54