Oosterland aan vooravond ingrijpende Voetangels en klemmen, plannen en cijfers 121 zeeland Zand en sfeervolle muziek op Beachparty Big 'S' Metamorfose entree en woningbouw in dorpshart gevolg van lang verbeide bedrijfsverplaatsing Leuken Schouws kampioen forelvissen maandag 20 juli 2009 Plaats uw zomerfoto op onze site Ca naar het album Zomer 2009 op www.pzc.nl/foto ten dan weer aan op de bebou wing van senioren-wooncomplex De Saele. Daar komen zes starters- woningen en acht seniorenwonin gen. Tel daar de plannen van wo ningbouwcorporatie Zeeuwland voor zeven seniorenwoningen bij op en het positieve saldo van de nieuwe -Sint Joostdijk komt op 21 woningen. Alles bij elkaar levert de verplaatsing van het Oosterlandse bouwbedrijf op korte termijn ruim te voor 44 woningen en op langere termijn voor nog zo'n 60 huizen. Boogert wil verder. Liefst zo snel mogelijk. „Iedereen is enthousiast en er is al veel in geïnvesteerd. Ik hoop dat we heel snel aan de slag kunnen." Boogert gaat voor wat be treft de bouw van zijn nieuwe be- herinrichting van de nlijke meerwaarde' drijfspand in Oosterland uit van een bouwtijd van ongeveer een jaar. „Ik hoop eigenlijk volgend jaar in mijn nieuwe spulletje te zit ten." De gemeente wil ook verder. Het geen nog wel enige stedebouwkun- dige exercities vereist. Alle onderde len van het Masterplan worden ge regeld in één bestemmingsplan. Dat wordt zo gedaan om er een in tegraal geheel van te kunnen ma ken. Voor aankoop van gronden en opstallen - nodig voor de aan leg van een ontsluitingsweg - en het opstellen van het bestemmings plan is 722.280 europ nodig. Boo gert neemt 683.800 voor zijn reke ning. De gemeente legt - mits de raad akkoord gaat - de resterende 38.480 op tafel. '1 door Piet Kleemans Tussen droom en daad ligt tijd. Veel tijd in het geval van de verplaatsing van bouwbedrijf Boogert. Een kort overzicht. Maart 2002. De Oosterlandse bouwondernemer presenteert zijn plannen. Dorpsraad en onderne mersfederatie zijn meteen enthou siast. De gemeente niet. Want, zo KERKWERVE - Marid Leuken uit Hel mond mag zich sinds afgelopen za terdag Schouws kampioen forelvis sen noemen. Leuken viste bij re creatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve - waar het open Schouws kampioenschap werd ge houden - meer dan 4 kilo forel bij elkaar. Bas Leenvaart uit Papend- recht werd tweede met 2.3 kilo. Piet Visser - eveneens uit Papen- drecht - legde beslag op de derde plaats. Beste Zeeuw werd Hans de Visser uit Kamperland. Cor Hart uit Kerkwerve werd tiende. De vijftien deelnemers vingen in totaal 53 forellen. De wedstrijd in Kerkwerve telt mee voor het Ópen Zeeuws kampioenschap. Onderdelen masterplan verplaatsing bouwbedrijf De entree van Oosterland gaat volledig op de schop, een ge vaarlijke kruising wordt rotonde en op meerdere plekken in het dorpshart worden nieuwe wonin-1 gen gebouwd. 'Bijwerkingen' van een bedrijfsverplaatsing. 1a Entree Oosterland 1 b Oostkenshil 2e fase 2 Sint Joosdijk 3 Lange Achterweg bron gemeente Schouwen-Duiveland Aan de Lange Achterweg komt ruimte voor huizen, foto Ronald den Dekker at hem betreft had de bouw gis teren al mogen beginnen. Direc teur Hans Boo gert van het Oosterlandse bouwbe drijf Boogert staat te trappelen van ongeduld om met zijn bedrijf te verhuizen van het hart van het dorp naar de rand van het dorp.. Maar zet - wijs geworden - de champagne nog niet koud. Al kan hij zich eigenlijk nauwelijks voor stellen dat er nu nog een kink in de kabel komt. Erwin Schaalje van de afdeling ruimte en milieu van de gemeente Schouwen-Duiveland eigenlijk ook niet. De gemeente heeft het plan omarmd, de Oosterlandse dorps raad is enthousiast, de eilandelijke politiek ziet vooralsnog geen leeu wen en beren en - last but not least - de provincie ziet er ook het nut van in. Er staat nogal wat te gebeuren in het Duivelandse dorp nu er na ze ven jaar praten, tekenen, nog eens praten en opnieuw tekenen over eenstemming is over de bedrijfsver plaatsing. Meest zichtbaar wordt de nieuwe entree van het dorp. Het Oosterlandse bouwbedrijf - nu verspreid over meerdere lokaties in het dorp - verhuist naar een stek aan de rand van het dorp, vlakbij uitvalsweg N59. En - en daar zit Oosterland al heel lang op te wach ten - Rijkswaterstaat studeert op mogelijkheden voor aanleg van een rotonde ter vervanging van het gevaarlijke kruispunt van N59 met de Molenweg. 'De rotonde geeft het plan voor herinrichting van de entree van Oosterland een aanzien lijke meerwaarde', aldus het Mas terplan verplaatsing Bouwbedrijf Boogert. Grenzend aan de nieuwe entree is nieuwbouwwijk Oostkenshil II. Daar worden 18 nieuwe woningen gebouwd. Om een ontsluitingsweg naar de nieuwe wijk aan te kun nen leggen, worden een loods en 'Rotonde geeft het plan voor entree van Oosterland aanzie een (bedrijfswoning) verplaatst. Aan de Lange Achterweg heeft het bouwbedrijf nu nog twee vestigin gen. Als die daar eenmaal weg zijn, komen er vijf woningen voor in de plaats, maar op de langere termijn is daar nog veel meer mogelijk vol gens Boogert. Hij stelt dat er ruim te vrijkomt voor naar schatting zes tig woningen. Dus Oosterland kan wat dat betreft voorlopig even voor uit. Aan de Sint Joostdijk wordt alles anders. Het bedrijfspand van Boo gert daar gaat tegen de vlakte. De huidige schaatsbaan wordt in wes telijke richting verplaatst. Schaalje: „We klappen de ijsbaan als het wa re om." Aan de oostzijde van de ijs baan komen, na de verplaatsing van de ijsbaan, woningen. Die slui- wordt gesteld, verplaatsing houdt in dit geval in dat er een nieuw be drijventerrein in Oosterland aange legd zou moeten worden. En dat strookt niet met de Structuurvisie Schouwen-Duiveland en het Streekplan Zeeland. Boogert moet maar naar een bedrijventerrein in Zierikzee verkassen. Plek zat daar. Boogert weigert resoluut. Het bouwbedrijf zit, betoogt hij, al 112 jaar in Oosterland. Maart 2003. Boogert doet opnieuw een poging en weet nu de politiek te overtuigen. De verhuizing wordt een strijdpunt tussen de raadsfrac ties en toenmalig wethouder Ger van de Velde. November 2004. Er lijkt schot in de zaak te zitten. Het college van burgemeester en wethouders meldt 'constructief overleg'. En een positieve grondhouding. De gemeente lijkt om en gaat wer ken aan een structuurschets voor de rand van Oosterland waar bouwbedrijf Boogert naartoe wil. Augustus 2005. De provincie ligt dwars. Boogert moet - nu met steun van de gemeente - opnieuw aan de bak. Maart 2006. De provincie staakt haar verzet tegen de plannen van de bouwondernemer. Oktober 2006. De plannen worden verder uitgewerkt, het overleg met omwonenden is begonnen. Achter de schermen wordt hard gewerkt. Februari 2009. Groen licht voor de bedrijfsverplaatsing. Juni 2009. Een aangepast plan wordt gepresenteerd aan de Dorps raad Oosterland. Die is positief Het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland ook. September 2009. Het Masterplan wordt ter goedkeuring aan de ge meenteraad voorgelegd. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Zand op de vloer, bestuursleden in hawaï-shirts en sfeervolle muziek. Dat waren de ingrediënten voor een beachparty zaterdagavond in jongerencentrum Big 'S' in Burgh-Haamstede. Er kwamen zo wel jongeren uit het dorp als jonge toeristen op af en dat is - leggen Lëon Landman en Alex van Mou- rik van Big 'S' uit - precies de be doeling. Landman: „Vroeger mik ten we qua publiek alleen op jonge ren uit het dorp, maar die tijd is voorbij. We proberen nu ook toe risten binnen te halen." Van Mourik: „We delen bijvoor beeld op de nachtmarkt en als het mooi weer is op het strand flyers uit over wat er te doen is in het jongerencentra nl. Big 'S' doet ver der aan speurtochten en droppings en houdt een - doorgaans drukbe zette - kindersoos draaiende op de bovenverdieping van de vroegere landbouwschool, al sinds jaar en dag het onderkomen van Big 'S'. Van Mourik: „We hebben een hele breed programma en we merken dat we toch steeds nieuwe gezich ten binnen krijgen, dus wat dat be treft werkt het wel." Volgende week staat een schuimparty op het programma. De stemming zat er goed in, zaterdagavond in jongerencentrum Big 'S'. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50