41 binnenland ww-pian Fout moment Publieke van Jetta Barak waarin Anne Frank verbleef afgebrand België nog niet akkoord met huur van cellen Obama scoort beter dan Nederlandse politici P/ HOEKMAI© Staatssecretaris Klijnsma wil de WW-premie verhogen om de deeltijd-WW te kunnen betalen. Het kabinet bracht de premie juist naar nul terug om de lasten te verminderen. 1*11J M 5 lil 3 ma lijkt met haar pleidooi Drugstoeristen zijn opgelicht Man doet midden op snelweg dutje Vierde persoon met Q-koorts overleden Beste opening ooit van grootste kermis maandag 20 juli 2009 Kantoorinrichting van hoek tot hoek LrU GOES - YERSEKE showroom T 0113-57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl Meer dan tien verschillende weblogs Kijk op www.pzc.nl/blogs PREMIE WW i/l** Staatssecretaris Jetta Klijns- _.^|X c las* 1*11* om WW-premie weer in te w voeren gebaar van solidari teit met werklozen te willen maken. door Jasper van de Kerkhof w: ie in deze tijden ze ker is van werk, moet bijdragen aan de bestrijding van de crisis. Staatssecretaris Jetta Klijnsma (PvdA) van Sociale Za ken bepleit daarom herinvoering van de nog maar net afgeschafte WW-premie om de deeltijd-WW te kunnen bekostigen. Het pleidooi is slim getimed: minis ter Piet Hein Donner, Klijnsma's baas op Sociale zaken, is op vakan tie en kan haar proefballon dus niet meteen lek prikken. Donner zoekt nog naar geld voor de ver ruimde regeling voor deel tijd-WW, die vanaf morgen weer opengaat. Hij heeft al aangegeven te willen bezuinigen op reïntegra tie, scholing en loonkostensubsi dies. Herinvoering van de WW-premie is door de minister niet als optie genoemd. Klijnsma wil dat werkenden 0,5 procent WW-premie betalen. De verwachte opbrengst van 350 mil joen kan dan worden ingezet voor deeltijd-WW, zodat werknemers bij kwakkelende bedrijven niet op straat komen te staan. Vanwege de enorme toeloop op die regeling is het budget onlangs verhoogd van 375 miljoen naar 950 miljoen. De WW-premie voor werkenden werd juist begin dit jaar afgeschaft, met het argument dat de vele mil jarden in het werkloosheidsfonds voorlopig meer dan toereikend wa ren. Maar in een interview met De Volkskrant voorspelt Klijnsma een grote ontslaggolf in het najaar. „Het zou goed zijn als mensen die met hun baan in relatief veilig vaar BREDA De politie heeft vrijdag in Breda drie Fransen opgepakt wegens drugsbezit. Op het politiebureau bleek dat de mannen door hun dealer zijn opgelicht. Zij hadden 500 euro betaald voor een pakket met 1,2 kilo sla en papier. De poli tie hield de mannen aan omdat twee van hen geen gordel droegen. In de auto hing een hennepgeur. BRUCHEM De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag een 37-jarige man uit Oss aangehouden, nadat die sla pend was aangetroffen in zijn auto op de middelste rijstrook van de Ai, ter hoogte van Bruchem. Ie mand die er langs reed waarschuw de de politie. De politie verplaatste de auto naar de vluchtstrook. De man kwam van een dancefeest en zei drugs te hebben gebruikt. AMSTERDAM De Amerikaanse president Barack Obama is in Nederland veel popu lairder dan de eigen politieke lei ders. De een half jaar geleden aan getreden president krijgt een rap portcijfer van 7,4. Dat is ruim een punt hoger dan de hoogste score die enkele Nederlandse politici be haalden, sinds dit cijfer in 2003 werd gevraagd. Dat bleek gisteren uit de wekelijkse peiling van Mauri ce de Hond. De PW-kiezers zijn het minst en thousiast, maar zij geven de Ameri kaan nog altijd een 6,4. DEN HAAG - De kans dat de Tilburg- se gevangenis vijfhonderd Bel gische gedetineerden opneemt, is erg klein geworden. De Belgische ministerraad heeft geen groen licht gegeven voor het principe-akkoord hierover tussen de Nederlandse en Belgische bewindslieden; De Belgische minister Stefaan De Clerck (Justitie) heeft vrijdag van zijn collega's te horen gekregen dat hij eerst advies moet vragen aan de Belgische Raad van State en over leg moet plegen met de verschillen de gemeenschappen en de vakbon den. Het is bekend is dat vooral de Fran stalige gemeenschap zich verzet te gen de huur van cellen in Tilburg. Die heeft bezwaar tegen de huur kosten van 30 miljoen euro per jaar. Bronnen binnen het Belgische mi nisterie van Justitie meldden giste ren dat de ministerraad vrijdag het plan eigenlijk al heeft afgevoerd. AMSTERDAM Vorige maand is in Nederland een vierde persoon overleden aan Q;koorts. Directeur Roel Coutinho van het Centrum voor Infectieziek ten van het RIVM maakte dat zater dag bekend. Volgens Coutinho gaat het weer om iemand die al een andere aan doening had: „Die kreeg daar een longontsteking bij en volgens de arts was dat Q;koorts." TILBURG De Tilburgse kermis, de grootste van de Benelux, beleefde het beste openingsweekeinde ooit. Vrijdag avond brachten 70.000 mensen er een bezoek aan, zaterdag waren dat er 140.000 en het bezoekersaantal gistermiddag oversteeg naar schat ting ook al de 100.000. Tot gister avond waren er in totaal tien men sen aangehouden, niet meer dan in andere weekeinden. Het is opvallend dat Nederlanders minder strikt denken over het ein de van de missie in Uruzgan. Ruim vier op de tien Nederlanders stelt dat Nederland toch een aantal mili tairen in Afghanistan kan houden voor bepaalde taken. En een op de vijf vindt zelfs dat de rol van Neder land in beperktere vorm kan door gaan. Bijna een derde vindt dat Neder land eind 2010 alle troepen moet te rugtrekken. Volgens De Hond was dat een half jaar geleden nog een meerderheid. Het Nederlandse ministerie van Justitie stelde gisteren de procedu re in België af te wachten en niet te willen reageren op speculaties. België kampt met een groot cellen tekort: tot 2016 moeten er tiendui zend cellen bij komen. Nederland heeft daarentegen veel lege cellen. De overheid wil daarom negen ge vangenissen sluiten. De komst van de Belgische gedetineerden zou een uitkomst zijn voor de Tilburg se gevangenis. Volgens de bond AbvaKabo FNV, die de opvang van Belgische gedeti neerden en in Tilburg steunt om dat dit gunstig is voor de werkgele genheid, mag dit niet het einde be tekenen van het plan. „Dit mag niet alleen mislukken om finan ciële redenen", zei een woordvoer der gisteren namens vakbondsbe stuurder Jan Willem Dieten. „Het zou op de korte termijn juist een voordeel opleveren voor beide lan den." DEN HAAG - Politieke partijen reage ren kritisch op het plan van PvdA-staatssecretaris Jetta Klijns ma (Sociale Zaken) om werkne mers 0,5 tot 1 procent WW-pre mie van hun salaris af te laten dra gen om daarmee extra geld op te halen voor de deeltijd-WW. Klijns ma hield in een zaterdag gepubli ceerd interview in de Volkskrant een pleidooi voor afdracht van de WW-premie. Het kabinet heeft met ingang van dit jaar de WW-premies voor werknemers verlaagd van 3,5 naar 0 procent. Bij het najaarsoverleg van 2008 zegde de vakbeweging in ruil voor deze maatregel loonmati ging toe. Het CDA is verbaasd over haar uit spraken omdat die zouden afwij ken van het kabinetsbeleid. Twee- deKamerlid Eddy van Hijum vindt dat Klijnsma met haar voorstel af wijkt van een kabinetsbesluit om via bezuinigingen op onder meer re-integratie en loonkostensubsi dies extra geld voor de deel tijd-WW vrij te maken. CDA-minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) heeft na de laatste ministerraad voor de zomervakan tie van de regering de bezuinigin gen aangekondigd. „Het is raar dat de staatssecretaris daar dan nu op een zomerdag vanaf wijkt", aldus Van Hijum. Hij vraagt zich af of Klijnsma wel alle gevolgen voor de koopkracht, loonontwikkeling en werkgelegenheid heeft meegewo gen in het voorstel: „Bezuinigen doet pijn, maar is lastenverzwaring dan een makkelijker uitweg?" Vakbond FNV is ongelukkig met de uitspraken van Klijnsma. „Er is voldoende geld, werknemers en werkgevers hebben jaren te veel WW-premie betaald, er zitten vele miljarden in de spaarpot", aldus Femke van Zijst. VEENDAM - De barak in Kamp Wes- terbork waarin Anne Frank en haar zus Margot in 1944 batterijen hebben gedemonteerd, is in de nacht van zaterdag op zondag afge brand. De politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak. Het bouwsel, dat in 1957 naar Veen- dam werd getransporteerd, werd daar opgedeeld in tweeën. De de- Jen werden gebruikt als landbouw- schuren. Er waren afspraken ge maakt om de barak terug te breng en naar Kamp Westerbork. Het kamp diende in de Tweede Wereldoorlog als verzamelplaats voor Joden voor transport naar de concentratiekampen van de nazi's. De barak waar Anne en Margot in werkten, nummer 57, werd in 1957 verkocht, gedemonteerd, per trek ker vervoerd naar Veendam en daar opgebouwd. Op de plaats waar de barak in Westerbork in de oorlog heeft gestaan, hangt een doek met een grote foto van het ge bouw. Het Herinneringscentrum Westerbork was van plan de barak nog voor de herfst af te breken en op te slaan. Het plan was om het gebouw volgend jaar of het jaar er na terug te plaatsen in Westerbork. „Het was een groot belangwek kend 'oorlogserfgoed", aldus direc teur Dirk Mulder van het Herinne ringscentrum. water verkeren, de mensen erdoor heen helpen die hun baan dreigen te verliezen." ,De bonden en werkgevers zien het plan van Klijnsma niet zitten: ver hoging van sociale premies is een lastenverzwaring in crisistijd en dus geen goed idee, betogen zij. Ook coalitiepartner CDA heeft al laten weten niets te voelen voor herinvoering van de WW-premie. HILVERSUM - Rik Felderhof begrijpt niet welke discussie er plaatsvindt over de beloningen van mensen die werken in de (semi-)publieke sector en plaatst 'volstrekt mis plaatste' opmerkingen. Dat zei een woordvoerder van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) zaterdag. De NPO is - zacht uitgedrukt - ont stemd over de presentator van Vil la Felderhof, die zaterdag in NRC Handelsblad praat over de salaris sen in Hilversum. Felderhof beves tigt noch ontkent in NRC dat hij 600.000 euro per jaar verdient. Maar hij voegt er wel aan toe: „En dat voor een parttime baan!" en „Overigens komen bovenop dat be drag nog mijn verdiensten die ik heb als producent van mijn eigen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4