PZC Nieuwe rol voor haven De Val bepleit Zwemvest 12 en 13 11 14 Gemeente ziet mogelijkheden voor opslag en onderhoud mosselzaadinvanginstallaties Muziek, mosselen en veel volk op visserijdagen Mosselvoorman is tevreden over convenant maar blijft waakzaam Boete wegens bezit harddrugs almanak Oosterland staat aan de vooravond van ingrijpende operatie Puberen in een oversekste samenleving Maandag 20 juli 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl De haven De Val bij Zierikzee wordt mogelijk geschikt ge maakt voor de opslag van mos selzaadinvanginstallaties (MZI's). Voor de haven van Bommenede ziet hef Schouwse college moge- lijkheden voor de oesterteelt. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland gaat samen met de eilandelijke visserijverenigingen op zoek naar locaties waar mosselzaa dinvanginstallaties (MZI's) opgesla gen, onderhouden en verder ont wikkeld kunnen worden. Het colle ge denkt daarbij onder meer aan de haven van De Val, aan de voet van de Zeelandbrug. Dat maakte burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland zaterdag be kend. MZI's zijn cruciaal voor de mossel sector. In 2020 moet volgens het convenant tussen vissers en natuur beschermers afgelopen zijn met de bodemzaadvisserij. Daarom wordt nu nijver gezocht naar plaatsen waar MZI's ingezet kunnen wor den, maar ook locaties waar de in stallaties in de wintermaanden op- geslagën kunnen worden. De vissers hebben de gemeente voorgesteld om in onder meer ha ven De Val en de Vluchthaven bij Bruinisse een aantal meerpalen aan te brengen om daar MZI's aan te kunnen hangen. Voordat deze plannen verder uitgewerkt wor den, wil de gemeente van de mos selvissers weten waaraan precies behoefte is. Wethouder visserij Gil les Houtekamer realiseert zich dat het nog niet zo simpel zal zijn om ruimte voor opslag, onderhoud en ontwikkeling van MZI's te vinden. „Bij haven De Val heb je bijvoor beeld te maken met de regels ver bonden aan de status van de Oos- terschelde als nationaal park." De gemeente ziet ook ontwikkelings mogelijkheden voor de haven van Bommenede, maar dan met betrek king tot de oesterteelt. Houteka mer: „Voorlopig denken wij aan voorzieningen als aanlegplaatsen voor oesterschepen en bijvoor beeld een loswal. Maar dat moet al lemaal nog onderzocht worden." De ideeën voor Bommenede, De Val en de Bruse Vluchthaven zijn vervat in totaal vier projecten. BRUINISSE - De editie 2009 van de Bruse Visse rijdagen leek heel even - letterlijk - in het wa ter te vallen. Maar het viel mee. Zaterdagochtend kwam de regen met bakken naar beneden, maar 's middags klaarde het op en stroomde Bru in no-time vol. „Je snapt niet waar ze ineens vandaan kwamen, maar ze wa ren er", constateert voorzitter Theo Ketting van Stichting Festiviteiten Bruinisse tevreden. Hij schat het aantal bezoekers over drie visse rijdagen gemeten op zo'n 40.000. Door de straffe wind was de traditionele vloot- schouw iets minder in trek. Ketting: „En er werd wat rustiger gevaren. Maar het was wel heerlijk op het water." foto Ronald den Dekker BRUINISSE - Voorzitter Wout van den Berg van Algemeen Vissersbe- lang is tevreden over het conve nant met de natuurbeschermers, maar blijft waakzaam. „Het is lave ren tussen weemoed en hoop", be sloot hij zaterdag tijdens de Bruse visserssreünie zijn toespraak. De vissers gingen vorig jaar het ge vecht aan met natuurbeschermers die werden beticht van 'de groene leugen'. Ondanks de harde toon van beide kanten kwam het uitein delijk tot een convenant. „En de sector maakte de grootste bewe ging in haar geschiedenis met de transitie om los te komen van de bodemvisserij." Van den Berg stak de vissers een hart onder de riem, maar waar schuwde voor teveel optimisme. „Ondanks dat het tij voor de sector lijkt te keren zijn de golven hoog. De stemming bij de collega's is ver deeld. Somberheid en optimisme wisselen elkaar voortdurend af. RENESSE - Een 24-jarige man uit Hoogvliet is is in de nacht van vrij dag op zaterdag in Renesse door de politie op de bon geslingerd we gens het bezit van harddrugs. De man had een halve gram cocaïne en een gram speed bij zich. Hij kreeg een boete van 200 euro. Een 33-jarige man uit Barendrecht mocht een discotheek niet meer in en vond dat kennelijk de schuld van de politie. Hij beledigde agen ten en dat kwam de man op een boete van 400 euro te staan. Tip? redactie@pzc.nl Zeilen was geen sinecure, afgelopen weekeinde op het Veerse meer. Voor de zeventiende keer werd de H.W. van Loon Hardzeildag rond de plas gehou den. Tientallen schippers voeren uit voor een zeilrace van Zierikzee naar Veere. Er waren weer volop (historische) hoog aarzen, hengsten en andere rond- en platbodems te bewonderen. Veiligheid aan boord was, vanwege de hevige wind, van groot belang. Verschillende schepen liepen onderweg averij op, doordat ze verkeerd op de ver raderlijke wind kwamen te liggen. De organisatie wilde lichamelijk letsel zoveel mogelijk voorkomen, dus werd duidelijk gemaakt dat het voor eenieder gewenst was om een zwemvest aan te trekken. Een van de zeilers maakte echter geen enkele aanstalten om een zwemvest te bemachtigen. Toen hem gevraagd werd naar de reden, zei hij bedremmeld: „Ik kan niet zwem men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49