'Gooien en smijten' met O 121 zeeland I? Eensgezinde steun voor facelift Wissenkerke Dorpsraad lanceert eigen website Ruit vrachtwagen op Deltaweg ingegooid Borsele worstelt met huisvesting van arbeidsmigranten op recreatiepark Gratis advies over energiebesparing Mont Kattre in Kattendijke fm VIDEO'S Speed Gein in Goes Kattendiekse dag Taxatiedag in Baarland STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het laatste nieuws uit uw regio www.pzc.nl/bevelanden COLIJNSPLAAT De dorpsraad Colijnsplaat heeft op internet een eigen plek verworven met de website www.dorpsraadco- lijnsplaat.nl. Onlangs is de website officieel in gebruik genomen. Hen drikjan Hoffman, voorzitter van de dorpsraad, kreeg daarbij hulp van burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland. Samen open den ze de site met een muisklikje. Op de site worden onder meer eve nementen aangekondigd en is in formatie te vinden over actuele za ken die Colijnsplaat aangaan. GOES Op de Deltaweg bij Goes is vrijdag middag kort na vijf uur de ruit van een vrachtwagen ingegooid door de inzittende van een personen auto. Het incident gebeurde bij de verkeerslichten bij Goes. Toen de lichten op groen sprongen, kwam een man (20 a 25 jaar, licht getint, beige t-shirt) uit het dakraam van een donkergekleurde, oudere Ford en gooide een voorwerp tegen de ruit van de vrachtwagen. De poli tie roept getuigen op zich te mel den via 0900-8844. maandag 20 juli 2009 Plaats uw zomerfoto op onze site Ca naar het album Zomer 2009 op www.pzc.nl/foto door Harmen van der Werf BAARLAND - De Rotterdammer Ka- rel van Vugt heeft twee jaar geleden een huisje gekocht op bungalow park Scheldeoord bij Baarland. Hij is er graag met zijn vrouw. „Ik zou hier na mijn pensionering wel per manent willen wonen", zegt hij ter wijl hij een steen in de vijver gooit, „maar ik weet dat dat niet mag, ter wijl hier wel in zeker acht huisjes ar beidsmigranten wonen. Hier is spra ke van rechtsongelijkheid. Ik heb daarover bij de gemeente Borsele aan de bel getrokken, maar die wei gert iets te ondernemen." Van Vugt vertelt geen last te heb ben van de vooral Poolse werkne mers. „Maar als ergens regels voor gelden, horen die toegepast te wor den. Voor mij en voor alle andere ei genaren van woningen op dit bun galowpark." Volgens Van Vugt moet het voor een gemeente niet moeilijk zijn de regels te handha ven. Hij werkt bij de douane in Rot terdam. „Wij kunnen echt niks door de vingers zien." Wethouder Mart de Bruijne (wo nen, WD) toont begrip voor Van Vugt. 'Handhaven' kost echter tijd, aldus De Bruijne. „We moeten een dossier opbouwen." Hij wil ook in overleg met de verenigingen van ei genaren in Scheldeoord en Stelle- plas (bij Heinkenszand). „Een aan tal woningen in een afgezonderd deel van de parken kan wellicht be schikbaar blijven voor arbeidsmi granten, want we moeten hen ook veilig huisvesten." Een ander idee waarmee Borsele en de eigenaar van camping Schelde oord spelen, is de bouw van nieuwe wooneenheden voor arbeidsmigran ten. „En", meldt De Bruijne, „we willen praten over huisvesting in de dorpen, ook met het oog op de krimp van de bevolking." Van Vugt laat het er niet bij. „Want het klopt niet wat hier gebeurt." HEINKENSZAND - Inwoners van Bor sele die in een bestaand huis trek ken of willen verbouwen, kunnen binnenkort waarschijnlijk een gra tis energiebesparingsadvies krijgen. SGP/CU-raadslid Piet Dingemanse heeft dit voorgesteld. B en W on derzoeken nog de kosten. Dinge manse wil twee dingen bereiken: energiebesparing én uitkeringsge rechtigden werkervaring laten op doen als adviseur. Op dezelfde ba sis draaide eerder in Borsele met succes het project Energie Sociaal. KATTENDIJKE - De Kattendiekse Dag in Kattendijke hield het zaterdagmid dag droog. De leukste attractie op de markt met kunst, muziek en ambach ten was de Mont Kattre-kraam van Laura de Regt, naar de Parijse wijk Mont Martre. Voor één euro leverde Laura verf, schildersezel, -schort en -doek. Fanatiek gingen liefhebbers aan de slag. foto Willem Mieras door Raymond de Frel WISSENKERKE - De raadsfracties in Noord-Beveland zijn het er una niem over eens dat de structuurvi sie Rondom Wissenkerke een pri ma leidraad is om het dorp de broodnodige oppepper te geven. Alle partijen gaan in de raadsverga dering van 30 juli zo goed als zeker akkoord met de visie. Rondom Wissenkerke (voorheen het project de GroenBlauwe Slin ger) voorziet onder meer in een on derdoorgang bij de Oostwestweg, aanpak van het kruispunt Hoveijn en de aanleg van fiets- en wandel routes. De omvorming van de land schapscamping aan het Bokkegat bij Wilgenoord tot een dagrecrea- tieve voorziening met bungalows, een visvijver, golfbaan en educatief park voor kinderen geeft het pro ject met vijftig tot zestig nieuwe ba nen nog een extra impuls, loop de Nooijer (CDA) uitte kri tiek op dit plan. Hij vindt het te grootschalig voor het gebied. Arie- kees Oudshoorn van Noord-Beve- lands Belang stelde voor de onder doorgang Oostwestweg (waarvoor een miljoen euro is gespaard) van wege de recessie even uit te stellen. Wethouder Piet de Putter (WD) ontraadde dit. „We lopen dan een flinke subsidie mis." SPEED EN GEIN Motorfestijn bij de Zeelandhallen niet te missen in Goes 1 Vrachtwagenshow op het parkeerterrein van de Zeelandhallen, links 'Ome Wout'. Van verre is zaterdagmiddag het geluid van gillende ban- den en piepende remmen bij de Zeelandhallen al te horen. Nog dichterbij ruikt het naar verbrand rubber, dit moet motorfestijn Speed en Gein zijn. door Harmen van der Werf Vier uit de kluiten ge wassen vrachtwagens denderen over het ter rein van de Zeeland hallen. Jan van Hol land uit Ede rijdt de wagen van 'Ome Wout'. Met slippende rem men draait hij rondjes. Overal is rook. Jan trekt weer op. Inktzwarte sporen blijven achter. Jan vindt het machtig voor enkele honderden toeschouwers 'een beet je te spelen' met 800 pk aan motor vermogen, zegt hij na afloop. Het Zeelandhallen-circuit is hem uitste kend bevallen. „Je kunt er lekker 'gooien en smijten'." Gavin Neder- pel (9) uit Pernis moet het met een schamele acht pk doen in zijn Itali aans kartwagentje van het merk Bi- rel. „Maar je kunt er op rechte stuk ken wel tachtig kilometer per uur meehalen", weet zijn vader Leo nard. De kartwagentjes ogen kwetsbaar. Toch ziet Leonard zijn zoon nooit met angst en beven op pad gaan. „Het blijft motorsport, de snelhe den zijn hoog, maar met karten ge beuren zelden ongelukken. En als er iets gebeurt, zit je zo goed inge pakt, met borst- en rugbescher ming, een helm." Gavin flitst langs. Z'n vader glimt van trots. In één van de Zeelandhallen staan er nog meer te glimmen, een zestal stoere Amerikaanse trucks. Peter Holkema uit Oostvoorne poetst de torpedoneus van zijn truck, een Western Star uit 1988. Negen jaar geleden heeft hij het gevaarte ge kocht. De restauratie kostte vijf jaar. Op de teller staat al 1,4 mil joen kilometer. Onvoorstelbaar, de truck ziet er nog uit als nieuw. Peter: „Ik ben er altijd mee bezig." Het levert ook iets op. „Onderweg zie je mensen foto's maken. Of ze steken hun duim op. Mooi is dat." Peter is niet de enige op Speed en Gein die verliefd lijkt. Marjo van den Eerenbeemt bouwt en restau reert in Goes deux chevaux, lelijke eenden. „Verslavend", noemt vriend Jean Jacques de Korte de le lijke eend, „en ze rijden comforta beler dan veel moderne auto's." Een gemotoriseerde wc-pot rijdt voorbij. Komisch en, voor de veran dering, geluidloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42