PZC111 R&B Wonen blijft volop investeren 12 en 13 14 Woningstichting presenteert in jaarverslag waslijst aan nieuwe projecten Buiten klinkt hondengeblaf Fietsersbond in actie voor bewaakte fietsenstalling op Grote Markt Goes almanak Tip? redactie@pzc.nl Zwemvest Zes keer te veel gedronken Gooien en smijten met 800 pk aan motorvermogen Maandag 20 juli 2009 Puberen in een oversekste samenleving Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl De in Reimerswaal en Borsele ac tieve woningstichting R&B Wo nen heeft een financieel minder goed jaar achter de rug, maar de rem gaat zeker niet op investe ringen in nieuwbouw. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - R&B Wonen zet het investeringstempo door dat de woningstichting vorig jaar heeft ge volgd. De investeringen bedroegen in 2008 al met al 28 miljoen euro, waarvan- de helft in nieuwe sociale huurwoningen. „We willen", draagt directeur Peter Bevers zijn missie uit,op onze be scheiden Zeeuwse schaal een posi tieve impuls geven aan de haperen de economie." R&B Wonen voelt zelf ook dat de economie minder goed draait. Huurwoningen zijn meer in trek en de verkoop van 'ei gen' koopwoningen stokt. Volgens het jaarverslag 2008 zijn bijvoor beeld in Yerseke nog slechts twee van de twaalf seniorenappartemen ten in woonzorgcomplex (wozoco) Hof van Reymerswaal verkocht. Het is in 's-Heerenhoek met wozo co Theresiahof niet veel beter ge steld. Van de negen flats zijn er daar drie verkocht. De financiële resultaten van R&B Wonen staan tegelijkertijd onder druk, omdat Den Haag de huurstij- ging beperkt heeft, de (nog vrij rij ke) woningstichting iets moet mee betalen aan het opknappen van wijken in de grote steden en meer vennootschapsbelasting is verschul digd. In 2008 leidde dit per saldo tot een negatief resultaat van 4,3 miljoen euro tegenover 36 miljoen euro positiefin 2007. R&B Wonen presenteert deson danks een waslijst aan nieuwe pro jecten. In Hansweert is de woning stichting bezig met een grootschali ge vernieuwing in de Sloestraat en omgeving. Die wordt in rap tempo voortgezet. In Rilland staat voor 2011 de bouw op de rol van twintig seniorenflats en en twaalf verpleeg huisplaatsen. In Ovezande is R&B Wonen ook bezig met zo'n pro ject. In 2010 zou dat opgeleverd moeten worden, inclusief koophui zen deels op de locatie van de be staande school. Hetzelfde jaar ko men aan de Dorpsstraat in Hein- kenszand (eindelijk) acht jongeren- appartementen. Nieuwdorp lijkt nog even geduld te moeten heb ben. Achter de bouwlocatie trans portbedrijf Boot Buteijn staat nog geen jaartal. WISSENKERKE - De schuur van de Wilhelmina- hoeve van Marco en Martine Geelhoed bij Wissenkerke zit zondagavond vol. Extra stoe len zijn nodig. Een vrijwilliger ziet dat ze stof fig zijn. „Ach, weten ze gelijk dat ze op een boerderij zijn." Ruim driehonderd mensen wo nen de derde boerderij-dienst van de Noord-Bevelandse kerken en landbouworgani satie ZLTO bij. Een record. Het thema is 'wa ter dat leven geeft'. Twee waterschapsmede werkers vertellen over hun reis naar Niger om pompen te repareren voor rijstboeren. Voor het ZLTO-project wordt gecollecteerd. Jonge renkoor De Vlissingers zet in. De zaal zingt uit volle borst mee. Buiten klinkt hondengeblaf. foto Ronald den Dekker GOES - Op de Grote Markt in Goes moet een bewaakte fietsenstalling komen. De gemeente Goes heeft dit in het Masterplan Binnenstad toegezegd en moet die belofte na komen, vindt de Fietsersbond, af deling De Bevelanden. Om de oproep kracht bij te zetten wil de Fietsersbond zaterdag 19 sep tember, in het kader van de Week van de Vooruitgang, een deel van de Grote Markt afzetten voor een tijdelijke stalling. De Fietsersbond is nog op zoek naar vrijwilligers die de stalling van 10.00 tot 16.00 uur willen bemensen. Aanmelden via chrisreijerse@zeelandnet.nl. CDA-wethouder Rinus Dieleman liet in 2007 het idee van een stal ling op de Grote Markt los. Een ge bouwtje zou er misstaan. Alleen GroenLinks hield eraan vast, om dat de Grote Markt de beste plek zou zijn. In de nieuwe parkeergara ge bij theater De Mythe is een be waakte stalling gepland. HEINKENSZAND - Langs de Drieweg bij Heinkenszand trof de politie za terdagnacht om tien over half twee een stilstaande auto aan, half in de berm, half op de weg. De verlich ting was gedoofd. Eén van de vel gen was kapot. In de auto bleek een 28-jarige inwoner van Hein kenszand te zitten. De agenten die hem aantroffen, hebben de be stuurder laten blazen. Hij bleek zes keer te veel te hebben gedronken. De auto is weggesleept en de man moest zijn rijbewijs inleveren. Zeilen was geen sinecureafgelopen weekeinde op het Veerse meer. Voor de zeventiende keer werd de H.W. van Loon Hardzeildag rond de plas gehou den. Tientallen schippers voeren uit voor een zeilrace van Zierikzee naar Veere. Er waren weer volop (historische) hoog aarzen, hengsten en andere rond- en platbodems te bewonderen. Veiligheid aan boord was, vanwege de hevige wind, van groot belang. Verschillende schepen liepen onderiueg averij op, doordat ze verkeerd op de ver raderlijke wind kwamen te liggen. De organisatie wilde lichamelijk letsel zoveel mogelijk voorkomen, dus werd duidelijk gemaakt dat het voor eenieder gewenst was om een zwemvest aan te trekken. Een van de zeilers maakte echter geen enkele aanstalten om een zwemvest te bemachtigen. Toen hem gevraagd werd naar de reden, zei hij bedremmeld: „Ik kan niet zwem men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41