Rellerige sfeer in Vlissingse buurt over Oranje zeeland 13 Overval op taxi bij Souburg Hofleverancier heeft reputatie hoog te houden Goesenaar (19) mishandeld na stapavond Zinkend jacht net op tijd gered maandag 20 juli 2009 dóór Henk Postma VLISSINGEN - Gaslek in de Hercules Segherslaan! De politie zette zater dagmiddag meteen de omgeving af En haastte zich te verklaren dat dit niets te maken had met moord, doodslag of rellen, maar met ont ploffingsgevaar. Dat gevaar was ove rigens snel geweken. De brand weer hoefde alleen maar de ramen open te zetten van een woning die was volgestroomd met gas. Toch is de situatie explosief Vrijdagavond ontstond in de buurt een rellerige sfeer toen de politie het samen scholingsverbod wilde handhaven. Daarbij werden twee arrestaties verricht. De buurt staat nu onder verscherpt toezicht. Ondertussen onderzoeken twintig rechercheurs de dood van de 40-ja- rige Vlissingen die er de avond te voren op straat werd aangetroffen. Dit weekend werd een derde ver dachte aangehouden: een 19-jarige Vlissinger, en werden de eerste twee verdachten op vrije voeten ge steld. De politie zegt al een 'aardig beeld' te hebben van hetgeen zich rond de dood van de man heeft af gespeeld. Duidelijk is dat met he£ slachtoffer is gevochten. Wat zich precies heeft afgespeeld, wil de po litie nog niet kwijt. Eerst moet het onderzoek zijn afgerond. De rellerige sfeer van vrijdagavond ontstond toen surveillerende agen ten optraden tegen een overtre ding van het samenscholingsver bod. Zij hielden een 34-jarige man aan die zich niet kon legimiteren. De agenten riepen versterking op toen omstanders zich tegen hen keerden. Temidden van het geduw en getrek dat daarna ontstond, werd een glazen fles naar de agen ten gegooid. Daarbij werd een ge parkeerd busje beschadigd. De wer per van de fles, een 32-jarige Vlis singer, is later op de avond opge pakt. Daarna bleef het rustig. GOES - De politie is op zoek naar twee mannen die in de nacht van zaterdag op zondag tussen 4.00 en 5.00 uur betrokken zijn geweest bij de mishandeling van een 19-jarige Goesenaar bij de Stenen Brug in Goes. De Goesenaar liep met een vriend vanuit de stad naar huis en kwam de twee mannen, vage be kenden, tegen. Die deden verve lend tegen twee passerende fiet sers. Toen de Goesenaar de zaak wilde sussen, kreeg hij van een van de mannen een kopstoot. De neus van de jongen bleek gebroken. De politie zoekt naar twee blanke jongens van ongeveer 23 jaar. Dege ne die een kopstoot uitdeelde is 1,95 metêr lang, droeg een spijker broek en heeft donkerblond haar. Zijn compaan is circa 1,75 meter, heeft bruin stekelhaar en droeg een blauwe Suzuki-jas. door Henk Postma RITTHEM - Bij een gewelddadige overval op een taxi is de 30-jarige chauffeur uit de gemeente Vlissin gen zwaargewond geraakt. Het mis drijf vond plaats in de nacht van za terdag op zondag, rond twaalf uur. Het slachtoffer stond met zijn taxi op de Kromwegesingel langs de Rijksweg bij Oost-Souburg. De po litie spreekt van zware mishande ling. De man ligt met ernstige ver wondingen in het ziekenhuis. De precieze toedracht is nog niet bekend. Omstanders zeggen dat de daders zijn weggevlucht in de rich ting van de Marie Curieweg. De po litie kon gisteren nog geen details geven. In de nachtelijke uren vond sporenonderzoek plaats. De politie formeerde gisteren een team voor grootschalig onderzoek. Twintig re chercheurs zijn op de zaak gezet. Die werken overigens ook aan an dere zaken, zoals de dood van de 40-jarige Vlissinger die donderdag werd belaagd bij de Hercules Segh erslaan. In verband met de overval op de taxi zoekt de politie getuigen die iets hebben gezien, met name onder en bij het viaduct richting Ritthem en industrieterrein. ZIERIKZEE - Door snel uit te varen kon reddingsstation Neeltje Jans za terdagmiddag nog net op tijd een zinkend motorjacht in veiligheid stellen. Het ging om de elf meter lange Aquarius uit Antwerpen met twee bemanningsleden en acht dui kers aan boord. Het vaartuig kamp te met motorpech bij de Zeeland-- brug en dreef af naar de keien van de havendam bij Zierikzee. Daar brak de Z-drive, en begon het jacht te zinken. Reddingsboot Koop- mansdank bracht de opvarenden in veiligheid en kreeg het jacht weer drijvend door er water uit te pompen. Het werd ter reparatie naar Colijnsplaat gebracht. door Mieke van der Jagt Je Maintiendrai staat er op het schild op de gevel: Ik zal hand haven. Het schild is het bewijs dat Pattisserie Van Opdorp in Goes het predicaat 'hofleverancier' mag voeren want de spreuk is de wapenspreuk van de Oranje-Nas- sau's. Voor Karin en Kees West dorp is ook reden om de kwaliteit te waarborgen. „Want als je slech te spullen levert, kun je het predi caat ook kwijtraken." Kees Westdorp vertelt er bij dat hij als hofleverancier niet elke week met een bestelwagentje taart jes en bonbons naar Den Haag brengt. „Maar als de koninklijke fa milie in Zeeland verblijft, zijn het koekje bij de koffie en het choco laatje bij de thee van ons." „En dan is het van dezelfde kwaliteit als wat er dagelijks in de winkel ligt", voegt Karin toe. „Vers." Want versheid van grondstoffen en eindproducten is sinds 1S70 het credo van Van Opdorp, in 1907 be loond met het schild op de gevel. „We moeten die naam hooghou den, dus alles wat hier maken, moet perfect zijn." foto Willem Mieras Kees en Karin Westdorp van Pattisserie Van Opdorp in Goes. i bron Brandhome Willem Adr u zich verwant j riet het koningshuis? weet niet De Koningin kan het predikaat Hofleverancier toekennen aan ondernemingen die minimaal 100 jaar bestaan. Heeft u al eens gehoord van Hofleveranciers? Kent u bedrijven die zich Hofleverancier mogen noemen? Heeft u al eens een product gekocht van een Hofleverancier?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3