Aanvalslust Boogaard beloond sport 133 Roy Gijsel opnieuw succesvol in WK WIELRENNEN Renner uit Vlissingen boekt in Ronde van Philippine zijn eerste amateurzege Ramses Bekkink zesde bij NK mountainbike Birgit Lavrijssen twee keer in de toptien Didi de Vries pakt de gouden medaille Van der Meet gaat onderuit in de finale Nick van der Lijke de sterkste in Zemst Tweede plaats voor Daniël Paardekooper In de Ronde van Philippine is een vroege ontsnapping beslis send. Ferdinand Boogaard gaat op avontuur met Australiër Chris Beeck en Belg Didier De- lannoy. Ze krijgen gezelschap van vijf renners, waarna het aan komt op een eindsprint. Boog aard is daarin de sterkste. door René van Stee PHILIPPINE - Ferdinand Boogaard weet van zichzelf dat hij in de koers veel met zijn krachten smijt en daardoor regelmatig voortijdig zijn kruit verschiet. Zaterdag werd de niet te temmen aanvalslust van de twintigjarige wielrenner be loond. In Philippine won hij de eindsprint van een kopgroep van acht man. Het betekende zijn eerste amateur zege. „Hè, hè", klonk het vlak na af- door Herman Heuvink MLADINA - Motorcrosser Roy Gijsel uit Heikant is als twaalfde geëin digd in de Grote Prijs van Kroatië. De wedstrijd telde mee voor het WK in de MX 3 klasse. Gijsel legde in de manches beslag op de elfde en veertiende plaats. De zege ging naar de Sloveen Irt. Hij won beide reeksen. In de tus senstand stand rukte de Zeeuw op loop enigszins opgelucht. „Twee jaar hard werken wordt eindelijk eens een keertje beloond." Boogaard, die als junior met wiel rennen begon, beseft dat zijn ma nier van koersen hem nog regelma tig mooie klasseringen zal kosten. Het zit echter niet in zijn aard om daar veel verandering in te breng en. „Het komt niet eens door een gebrek aan koersinzicht, maar voor al door mijn ongeduld. Als ik een maal bezig ben, ga ik er voor. Dat is bij het trainen ook altijd zo", al dus Boogaard, die vermoedt dat hij in de loop der jaren toch wel 'zuini ger' zal gaan koersen. „Je kunt niet blijven woekeren met je krachten. Dat zie ik tenminste bij de jongens die al wat ouder zijn. Die wachten geduldig hun kansen af." Boogaard treedt met zijn zege in Philippine in de voetsporen van renners zoals Johnny Hoogerland (2004 en 2008), Kenny van Hum mel (2005) en in een grijs verleden Hennie Kuiper (1972). Hoewel naar de vijftiende plaats. Het weer was bar en boos in Mladina-Jastre- barsko, 25 km zuidwestelijk van Za greb. Het circuit werd geteisterd door zware regenbuien met daarbij een stormachtige wind. De jury be sloot hierop de kwalificatie af te blazen en uit te stellen naar de wedstrijddag. Gisteren werd al vroeg met de kwalificatie begon nen, later op de dag volgden eerste en tweede manche. hem dat streelt, blijft de nuchtere Vlissinger met beide benen op de grond staan. „De illusie om net als hen prof te worden, heb ik hele maal niet. Ik vind fietsen heel leuk, maar zoals het nu gaat vind ik het prima", aldus Boogaard, die zijn sport combineert met zijn werk in de mosselsector. Daardoor is hij van januari tot mei vrij en kon hij zelfs op trainings kamp naar het Canarische eiland Fuerteventura. „In de zomer is het volle bak met werkweken van min stens zestig uur. Maar ik vind het heerlijk zo. Eigenlijk kan ik precies doen en laten wat ik wil." De koers in Philippine kenmerkte zich door een vroege ontsnapping van Boogaard, de Australiër Chris Beeck en de Belg Didier Delannoy. Het drietal kreeg even later gezel schap van vijf andere renners, on der wie Jacob Wijnstra, Boogaards ploeggenoot uit Heinkenszand. Het achttal pakte al gauw een mi nuut op een achtervolgend groepje De kwalificatie verliep niet goed. Gijsel kwam niet in zijn ritme en werd 19e. Tijdens de eerste man che ging het heel wat beter en kwam hij in de toptien terecht. Lange tijd had de 18-jarige student uitzicht op een negende plaats. In de laatste ronde maakte hij echter een fout en bereikte als elfde de fi nish. In de tweede manche raakte Gijsel bij de start in de problemen. Hij be- van zes man waar ook Pieter Israel (Kruiningen) in zat. Doordat de koplopers eendrachtig bleven sa menwerken, consolideerden zij hun voorsprong. Boogaard sprintte voor de Australiër Bradley Hall en Bob Rasenberg (Terheijden) naar de zege. Wijnstra eindigde als vijf de, terwijl Israel beslag legde op de veertiende plaats. De jeugdwedstrijden in Philippine trokken dik 140 deelnemers. In ca tegorie 4 was het podium met win naar Jarno Mobach (Philippine) en achter hem Nick Janssen (Borsse- le) en Martijn de Brouwer (Koe wacht) volledig Zeeuws. Ivar Moeleker uit Yerseke won in categorie 7, zijn plaatsgenote Deni- se Gunst werd derde in categorie 5. Timo de Jonge uit Goes eindigde op de derde plaats in categorie 3. Bij de nieuwelingen was er een vierde plaats voor Dante de Ruijs- scher uit Oostburg, terwijl George van Koeveringe (Kapelle) als vijfde eindigde. gon als laatste aan het karwei. In de resterende tijd wist hij nog veel plaatsen goed te maken. Hij eindig de als veertiende. In de WK-stand bezet de Zeeuws-Vlaming met 89 punten de vijftiende plaats. De ranglijst wordt aangevoerd door de Franse Suzuki-rijder Pierre Renet met 373 punten. De volgende wedstrijd is over veertien dagen in het Duitse Schwedt. maandag 20 juli 2009 NOORBEEK Ramses Bekkink, afkomstig uit Zierkzee, is zesde geworden op het NK mountainbike voor elites in Noorbeek. Hij finishte op ruim vijf minuten van winnaar Thijs Al. Marco Minnaard (Wemeldinge) werd vierde bij de beloften, Mat- thijs Eversdijk (Wilhelminadorp) achtste bij de junioren. Marquerite de Neve (Middelburg) werd tiende bij de nieuwelingen meisjes. KAPELLE Birgit Lavrijssen behaalde dit week einde tijdens wielerkoersen twee toptienklasseringen. De Kapelse ju- niore werd zaterdag negende in de 36e wielerronde van Schaijk voor elite-vrouwen. Een dag later eindig de ze als zesde in de Omloop van Maarkedal (België) voor vrou wen-junioren. Beide wedstrijden werden over een afstand van 60 km verreden. Noorbeek Didi de Vries uit Wilhelminadorp heeft zaterdag goud behaald bij het NK mountainbike in het Limburg se Noorbeek. Ze werd eerste bij de 11/12 jarigen. Haar broer Joppe eindigde ook op het podium. In de categorie 8-10 jaar werd hij tweede. Erik Boer (Wolfaartsdijk) liep het podium net mis bij de 11/12 jarigen. Hij finishte als vierde. LEIDEN Angelique van der Meet is er niet in geslaagd het nationale ranglijst- toernooi in Leiden te winnen. De tennisster uit 's Heer Abtskerke ver loor gisteren in de finale van Olga Kalyuzhnaya: 6-2,6-2. De partij was in ruim een uur be slist Kalyuzhnaya was als eerste ge plaatst in Leiden. Van der Meet stond als zesde op de plaatsings lijst. ZEMST Nick van der Lijke heeft zaterdag in België de Omloop van Zemst op zijn naam geschreven. De junior- renner uit Middelburg kwam al leen aan en had op de streep een voorsprong van 1.30 minuten op de Belg Jef van Meirhaeghe. Een dag la ter werd Van der Lijke bij een koers in Aarsele vierde. De Middel burger maakte deel uit van een kop groep, die 80 km voorop reed. MALMEDY Daniël Paardekooper is zaterdag op de tweede plaats geëindigd bij het open Belgisch kampioenschap mountainbike in Malmedy. Hij kwam uit in de funklasse B. Paarde kooper moest in de laatste ronde zijn meerdere erkennen in de Belg Micha van den Eynde. Nehemia Paardekooper werd twaalfde, Alexander Paardekooper viel uit met pech. Ferdinand Boogaard geniet van zijn overwinning in Philippine. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35