Zwemmers trotseren de harde op Ruud Havermans 30|s ZWEMMEN Judith Stap troeft Carmen de Ridder bij wedstrijd Langs de Loskaai af Fr «taat onon maat Speelsters tennisclub Souburg tr Siaai geen maai beheersen finales bij MLTC Piet Koek opnieuw sterkste driebander Rietjens assistent van Hiensch bij Terneuzen Voulez-Vous imponeert maandag 20 juli 2009 GOES Piet Koek won zaterdag voor de vijftiende keer het Baarends drie- bandentoernooi. De B-groep kwam op naam van Rob Jacobs en de zege in de C-groep ging naar Rienes Hijman. De eindstrijd leek een spannende aabgelegenheid te worden want Jan Goense (Ovezan- de) ging met evenveel punten maar een iets beter moyenne de slotronde in. Koek was echter tot in zijn vingertoppen geconcen treerd en liep Goense met 25-12 on der de voet gelopen in slechts 22 beurten. TERNEUZEN De nieuwe trainer Diederik Hiensch zal komend voetbalsei zoen bij Terneuzen geassisteerd worden door Dennis Rietjens. De oud-speler van Koewacht, HW'24 en Terneuzen was al geruime tijd actief als jeugdtrainer bij de zon dag-tweedeklasser. Hij voetbalde daarnaast ook nog steeds in een la ger elftal. Voor Rietjens wordt het de eerste keer dat hij bij een eerste elftal werkzaam is. Terneuzen werkt maandag 3 augustus om 19.15 uur de eerste training onder leiding van Hiensch en Rietjens af. VROUWENPOLDER - In Vrouwenpol der was het gisteren in de klasse Z2 genieten van de merrie Vou- lez-Vous. Evelien de Kesel behaal de met het paard de overwinning. Ze kwam aan een score van 214 punten. Maxime Lefeber uit Koudekerke reed de Goubelet-zoon Embleme Du Defey met 212 punten naar de tweede stek. In de tweede proef vormde de De Kesel met zwarte merrie een schitterend plaatje. Ze liep met de ontketende Vou lez-Vous met een totaal van 222 punten naar een afgetekende over winning. Iris Schunselaar eiste met Ruby's Tequila met 209 punten de tweede plaats op. Jessica Nijpjes was in de klasse Zi met de ruin William een maatje te groot voor de rest. In de eerste proef stuurde de Middelburgse de mooi in balans door de baan lopen de ruin met 226 punten met een straatlengte naar de zege. Zij bleef Barbara Timmermans met Sharon 25 punten voor. Ook in de tweede proef gaf Jessica Nijpjes de concur rentie geen kans. Ze reed de Rubi- quil-zoon met 221 punten naar een overtuigende overwinning. Haar plaatsgenote Jolanda van Dijke eis te met Nick met 206 punten het zil ver op. Heeft Jessica Nijpjes met de ruin Vigo ook een belangrijke troef voor de Zeeuwse titel onder het za del lopen? Het heeft er alle schijn van, maar de vorm van de dag en de regelmaat zal een belangrijke rol spelen. In de eerste proef reed Jessi ca Nijpjes de Flemming-zoon met 200 punten naar een overwinning. In de herkansing liet de combina tie echter nog al wat steekjes val len. Nijpjes eindigde wel op de tweede stek, maar de 179 punten waren niet voldoende voor een bo- nuspunt. Het oranje erelint werd een prooi voor Inger van Boven uit Wolphaartsdijk, die Zigbey Black naar 188 punten reed. LEWEDORP - Wie is er in staat om Ruud Havermans af te stoppen. De coureur uit Nieuw-Vossemeer rijdt de laatste weken zeer goed en be haalt aan de lopende band ereplaat sen. Afgelopen woensdag was Ha vermans de sterkste in Westkapel- le en zaterdag deed hij het dunne tjes over. In Lewedorp maakte de Brabander deel uit van een kop groep van vier waarbij hij in de slotronde wegreed en opnieuw de zegebloemen in ontvangst mocht nemen. Vorig jaar kon de Ronde van Lewe dorp geen doorgang vinden. Werk zaamheden aan één van de wegen in het parkoers maakten het toen onmogelijk om een wedstrijd te houden. Inmiddels behoren deze werkzaamheden tot het verleden en dus kon er zaterdag lustig op los worden gekoerst op een omloop van 2500 meter, die renners gedeel telijk door de polders rond het dorp voerde. Hierdoor werd een straffe en strakke wind een belang rijke tegenstander. Het gevolg was dat de groep verschillende malen uiteenbrak. Er waren verschillende uitlooppogingen maar die reikten nimmer verder tot een paar hon derd meter. Pas toen het kwartet Havermans, Richard Slabbekoorn, Michel Stroosnijder en Christian Kik een gaatje wist te slan, was de rest geklopt. In de slotronde koos Havermans het juiste moment. Slabbekoorn probeerde Haver mans nog te achterhalen maar de Brabander. Bij de amateurs B won Remy Potappel uit Sint-Maartens dijk ook al voor de tweede maal binnen enkele dagen, Jack van der Horst behaalde zijn derde overwin ning binnen een week terwijl Jor- dy Leenknegt uit Hulst de sterkste was in de S/P-klasse. MIDDELBURG - De speelsters van tennisclub Souburg domineerden gisteren de meisjesfinales bij het open jeugdtoernooi van MLTC in Middelburg. In de leeftijdscatego rie tot en met 14 jaar was de 13-jari- ge Vlissingse Iris Droogers de beste door in de finale met 6-3 6-0 van Saya de Jager te winnen. De Jager was later op de dag ook verliezend finaliste tot en met 18 jaar. Yasmi- na Tran was' met 6-2 6-4 te sterk. Zowel Droogers, De Jager als Tran is lid van tennisclub Souburg. In de categorie tot en met 12 jaar won Pippi Erentreich in de finale met 6-0 7-6 van Loes Siderius. Bij de jongens 12 pakte Robin van der Heijden de titel (6-0 6-4 tegen Joost Hendrikse) en Michiel de Kroo won tot en met 14 jaar de eindstrijd van Max van der Meer (6-3 7-5). Kees van den Engel bekroonde zijn optreden bij 37e veteranentoernooi (40+) in Kruiningen met één titel. Dat hadden echter ook twee titels kunnen zijn. Ware het niet dat Van den Engel en zijn partner Dick de Koek op het nippertje ver loren van Rens de Klerk en Chris Versteeg (6-4 6-7 en 6-10 in de su pertiebreak), die zodoende als eer ste in de poule eindigden van het mannendubbelspel 5. Van den En gel en De Koek wonnen nog wel hun afsluitende partij tegen Bart Dorssers en Sjaco Nieuwenhuyze: 4-6 6-2 10-5. Het gemengddubbel 5 werd door Van den Engel samen met Etteke Wypkema wel gewon nen. Met tweemaal 6-4 werden An nie Eckhardt en Dick van de Velde geklopt. Eckhardt had eerder sa men met Joke Ganseman het vrou wendubbelspel 5 gewonnen. Zij eindigden via een zege op Carla Da gevos en Edith Weststrate (6-0 6-3) bovenaan in de poule. Ellen van Ederen en Ria Veerhoek wer den tweede. Edward Bank en Edwin Liefbroer wonnen het man- nendubbel 6 met 7-5 6-4 van Peter van den Dries en Cees Vleugel. De start van de 2500 meter vrije slag in het Kanaal door Walcheren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32