281 sport Ronald Koeman weer wa Afellay sleurt scheidsrechter Kevj 1 Feyenoord wint in Lissabon en geniet van rentree De Guzman Beerschot pakt hooligans aan Bayern wil Real Madrid aanklagen OEFENDUEL AZ gaat onderuit tegen het Club Brugge van Adrie Koster FC Twente onderuit bij Swansea City Adebayor naar Manchester City maandag 20 juli 2009 door Barry van der Hooft DEN HAAG - Jonathan De Guzman maakte zaterdagavond een opval lende rentree bij Feyenoord. De middenvelder stond na rust aan de aftrap voor de tweede helft van het oefenduel met Sporting Portu gal. Met zijn tweede balcontact zet te hij de gelijkmaker op het score bord, om drie minuten later ook aan de basis te staan van de 1-2 van Roy Makaay. De Guzman speelde zijn eerste wedstrijd in het shirt van Feye noord sinds oktober 2008. Na het verloren duel bij Willem II raakte de tot Nederlander genaturaliseer de Canadees geblesseerd aan de knie. Na een lange revalidatie is hij negen maanden later weer fit en geeft hij Mario Been meer moge lijkheden. De Guzman speelde als 'nummer 10', een positie waar ook Jon Dahl Tomasson en Luigi Bruins uit de voeten kunnen. Tomasson ontbrak tegen Sporting Portugal vanwege een blessure, Bruins speelde alleen de eerste helft. Hij maakte deel uit van een elftal waarin Aleksandr Ignjatovic centraal achterin zijn debuut maak te. De jonge Serviër maakte een nog wat onwennige indruk. Na rust speelde Ron Vlaar op zijn posi tie en loste Karim El Ahmadi op het middenveld Denny Landzaat af Feyenoord, met voorin Georgi- nio Wijnaldum, Makaay en Sekou Cissé, liet vanaf dat moment zien niet onder te hoeven doen voor de nummer twee van Portugal. De Guzman maakte na een prachti ge actie van Wijnaldum gelijk en mikte daarna een corner op het hoofd van Cissé. De Ivoriaan ver lengde de bal met het hoofd, waar na Makaay afrondde (1-2). Voor 30.000 toeschouwers slaagde Spor ting er daarna niet meer in de ge lijkmaker te produceren. Dat kwam ook door het optreden van Darley, de negentienjarige doel man van Feyenoord die zich na rust onderscheidde met enkele goe de reddingen. „Dat we van zo'n gerenommeerde tegenstander winnen, geeft veel vertrouwen", zei Mario Been na af loop. „Voor de moraal en team geest is dat fijn, zeker na het inci dent van vrijdag." Tijdens de och tendtraining stuurde Been vrijdag aanvaller Andwele Slory weg, na dat deze El Ahmadi een klap had gegeven. Slory mocht tegen Spor ting nog wel een kwartiertje mee doen, als vervanger van de gebles seerde Wijnaldum. Het talent liep een gekneusd kuitbeen op. Het duel in Lissabon werd aandach tig bekeken door Cees Lok. De technisch manager van FC Twente was vooral geïnteresseerd in de ver richtingen van de thuisploeg, want FC Twente neemt het in de derde voorronde van de Champions Lea gue op tegen Sporting Portugal. Sporting begon in de sterkste op stelling en was voor rust de boven liggende partij. Na een half uur kwam het op voorsprong door een trefFer van Helder Postiga. Dat doel punt werd na rust weggepoetst door de sterk spelende De Guz man en Makaay. GROESBEEK De Belgische voetbalclub Germinal Beerschot wil de politie helpen bij het identificeren van de hooligans die zaterdag een oefenwedstrijd te gen NEC onmogelijk maakten. Cir ca zeventig tot tachtig 'supporters' van Germinal Beerschot misdroe gen zich voor aanvang van het duel in Groesbeek. Het geweld was in eerste instantie niet gericht tegen de NEC-aanhang. Toch raakten drie fans van NEC en twee Nijmeegse stewards gewond. De oefenwed strijd ging vanwege de rellen op het terrein van amateurvereniging De Treffers niet door. MJJNCHEN Bayern München overweegt om bij de wereldvoetbalbond Fifa een klacht in te dienen tegen Real Ma drid. De Spaanse voetbalclub heeft zich volgens Bayern niet netjes op gesteld in de transfersoap rondom Franck Ribéry. „Real gedraagt zich al weken in strijd met de Fifa-reglementen door zonder onze toestemming met Franck en zijn zaakwaarne mers te praten", zei voorzitter Karl-Heinz Rummenige gisteren. „Als dit niet snel ophoudt, gaan we Real Madrid bij de FIFA aankla gen." Ronald Koeman (rechts), hier samen met zijn assistent Shota Arveladze, is tevreden over de trainingsweek in Zeeland. SWANSEA FC Twente heeft zaterdag in aan loop naar het nieuwe voetbalsei zoen een vriendschappelijke wed strijd tegen Swansea City verloren. In Wales won de thuisclub, die uit komt in de op een na hoogste divi sie in Engeland, met 3-1. Bij rust was de stand nog 0-0. Gor- ka Pintado bracht Swansea aan de leiding. Nikita Rukavytsya maakte gelijk. Casey Thomas en Pintado bezorgen Swansea met twee doel punten alsnog de zege. Bij Swansea verdedigde de Neder lander Dorus de Vries een groot ge deelte van het duel het doel. MANCHESTER Emmanuel Adebayor verlaat Ar senal voor Manchester City. De 25-jarige spits uit Togo tekent een vijfjarig contract bij de club van de steenrijke eigenaar Sulaiman Al-Fa- him. De Arabier bereikte eerder al een overeenkomst met aanvaller Carlos Tevez van Manchester Uni ted. Trainer Arsène Wenger be treurt het vertrek van Adebayor. De Fransman weet echter nog niet of hij een opvolger voor de Afri kaan gaat aantrekken. Hij kan na melijk weer beschikken over Eduar- do, die vorig seizoen met een been breuk aan de kant bleef. Ronald Koeman zei het met een serieuze ondertoon in zijn stem. „Een nederlaag is af en toe niet zo erg." De trainer van AZ zag zijn ploeg gisteravond met 1-0 onderuitgaan tegen Club Brug ge, maar dat kwam hem niet eens zo heel slecht uit. door Barry van der Hooft BRUGGE - Ronald Koeman kon in het Jan Breydelstadion niet over de lichtgeblesseerden Mounir El Ham- daoui en Moussa Dembélé beschik ken. Het was interessant om te zien hoe AZ het zonder de twee beste spitsen in de selectie deed. Koeman zette Graziano Pellè cen traal voorin en liet de aanvallende middenvelders Jeremain Lens, Maarten Martens en Demy de Zeeuw steeds van positie switchen. De achterliggende gedachte was goed, de uitvoering lange tijd niet. AZ oogde voor rust vermoeid en vond een opponent tegenover zich die het spel probeerde te ontrege len en de linies kort op elkaar hield. Adrie Koster speelde in zijn eerste weken in Brugge heel aanval lend, maar koos nu voor een iets behoudender concept. „We heb ben veel oefenwedstrijden verlo ren, maar ik heb niet naar de uitsla gen gekeken", vertélde de Zierik- zeeënaar. „Ik ben mijn eigen gang gegaan, zoals ik dat iedere voorbe reiding doe." Waar Koster met Club Brugge een nieuwe weg is ingeslagen, bor duurt Koeman in grote lijnen nog voort op het werk van zijn voor ganger Louis van Gaal. „Dit was pas de eerste wedstrijd tegen een goede tegenstander", zei Koeman. „We hebben afgelopen week in Zeeland hard getraind en dat kon je in de eerste helft zien. Veel spe- door Frans van den Nieuwenhof ZUTPHEN - De dreiging van escala tie hing al vanaf de eerste minuut in de lucht. Het duel tussen PSV en Sivasspor, zaterdagmiddag op het veld van Be Quick in Zutphen, was nog maar nauwelijks begon nen of Danko Lazovic kreeg een vliegende tackle van verdediger Faruk Bayar te verwerken. Een dik half uur later zaten alle spe lers in de kleedkamer. Na twee ro de kaarten, beide voor spelers van Sivasspor, voelde scheidsrechter Ke vin Blom zich bedreigd door spe lers en toeschouwers, waarna hij besloot het duel te staken. Opmerkelijk was de rol die Ibra him Afellay speelde. De speler van PSV sleurde Blom letterlijk van het veld af. „Dat was een goede actie van Afellay", vond Blom. „Hij riep 'kom op, lopen' en trok me de cata comben in." Blom weigerde aanvankelijk het duel voort te zetten. Na enige druk van de organisatie, beide trainers én van de politie, die verdere span ningen op de tribunes vreesde, ver anderde Blom van gedachten. Hij liet zich ervan overtuigen dat over zijn veiligheid gewaakt werd en be gon aan de tweede helft. De wed strijd duurde daardoor ongeveer tien minuten korter dan normaal. Tegen negen man kon PSV een voorsprong van 1-0 gemakkelijk uit bouwen tot 3-0. Trainer Fred Rut ten baalde van alle tumult. Hij zag een belangrijke testwedstrijd mis lukken. „Ik had de wedstrijd liever met elf tegen elf uitgespeeld", zei Rutten na afloop. Hij wilde zich za terdag nog niet uitlaten over de vraag of PSV dit soort wedstrijden, tegen een ploeg die over tien da gen óók uitkomt in een Europese voorronde en scherp wilde spelen, op het veld van een amateurclub moet voetballen. Binnen andere geledingen van PSV was het ongenoegen duidelij ker merkbaar. „Hier moeten we maar eens goed over praten", bromde directeur Jan Reker. „We wilden heel graag tegen een goede tegenstander oefenen. Dit was voor PSV geen commerciële deal, het sportieve belang prevaleerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30