261 sport Tweede jeugd Watson duurt Volleybalsters kunnen nog wel psychologische hulp gebruiken BRITS OPEN Niet iedereen is blij met zege van Stewart Cink Bondscoach vindt nederlagen 'niet grappig' Ballesteros wil er in 2010 weer bij zijn Qualifier Sijsling vindt Waterloo pas in finale Van der Westen komt tekort voor WK-eis Waterpolosters slaan in tweede kwart toe Italiaanse bijrijder komt om in rally maandag 20 juli 2009 'W Tom Watson heeft weinig oog voor de fraaie omgeving van Turnberry als hij rustig op zijn beurt wacht bij de negende hole. foto Jon Super MADRID De Spaanse golflegende Severiano Ballesteros, die herstellende is van een gecompliceerde hersenopera tie, is van plan in 2010 mee te doen aan het Brits Open. „Ik zou vol gend jaar heel graag willen spelen op St. Andrews, speciaal voor mijn fans daar", zei 'Seve' in een inter view met sportkrant Marca. De 52-jarige Ballesteros heeft vijf Majors op zijn naam staan. Hij won onder meer drie keer het Brits Open, het golftoernooi dat hem van de echt grote evenemen ten het dierbaarst is. MANCHESTER Igor Sijsling is er niet in geslaagd het challengertoernooi van Man chester te winnen. De 21-jarige Ne derlandse tennisser verloor giste ren de finale in de Engelse stad van de als tweede geplaatste Belg Oli ver Rochus: 3-6 6-4 2-6. Sijsling, die het toernooi bereikte via de kwali ficaties, zal ondanks de nederlaag een behoorlijke sprong maken op de wereldranglijst. Voor het toer nooi stond hij 437e. Sijsling stond voor de tweede keer in zijn car rière in de finale van een challen ger. In 2006 won hij in Saransk. HEUSDEN Patrick van Luijk is zaterdagavond in de Nacht van Heusden derde ge worden op de 200 meter. De Neder landse sprinter, al zeker van deelne ming aan de WK atletiek in de Ber lijn, finishte na 20,68 seconden. De Zimbabwaan Dzingai (20,61) en de Amerikaan Kimmons (20,64) wa ren hem net te snel af. Marcel van der Westen, die in de Belgische plaats vormbehoud wilde tonen op de 110 meter horden, kwam tekort voor de eis van 13,62. Hij liep 13,79. ROME De Nederlandse waterpolovrou- wen zijn de wereldtitelstrijd in Ro me begonnen met een ruime over winning op Brazilië. De olympisch kampioen won het duel in groep D met 11-7. De periodestanden waren 3-3,3"h 5-2 en 0-1. Nederland kwam in de Italiaanse hoofdstad moeilijk op gang. Pas in het tweede bedrijf vond Oranje het ritme. De ploeg van coach Mauro Maugeri zette een 3-4-achterstand om in een 10-4-voorsprong, waarna de wed strijd gespeeld was. Nederland speelt morgen tegen Spanje. SOFIA De Italiaanse navigator Flavio Gu- gelmini is tijdens de Rally van Bul garije overleden. Dé bijrijder van de Zwitserse coureur Brian Lavio kwam om het leven bij een onge luk tijdens de zevende etappe. La vio en Gugelmini botsten met hun Peugeot 207 op een rots langs het circuit. De Zwitserse bestuurder kwam er vanaf met wat lichte ver wondingen. Het tweedaagse evene ment in Bulgarije, dat deel uit maakt van het EK, werd na het do delijke ongeluk afgebroken. door René Banierink ALMERE - Met het WK-ticket al op zak en een (eindelijk) goed gevuld topsportcentrum in Almere 'had den de Nederlandse volleybalsters gisteren aan klantenbinding kun nen doen. Maar de dikke nederlaag tegen Duitsland maakte eens te meer duidelijk dat presteren voor eigen volk eerder het slechtste dan het beste in Oranje boven brengt. De Nederlandse vrouwen vroegen zich de afgelopen weken af wan neer zij eindelijk eens aan de beurt waren bij sportpsycholoog Rico Schuijers. Alsof ze die vraag nog eens wat kracht wilden bijzetten kwam er gisteren, onder toeziend oog van Schuijers, een 3-0- neder laag (25-23, 25-20, 25-18) op het bord tegen Duitsland in de qua re sultaat onbelangrijke slotwedstrijd van het WK kwalificatietoernooi. Vanzelfsprekend was dat geen op zet, integendeel. De ploeg had zich voorgenomen juist een swingende vertoning op het plankier te breng en. „We wilden in deze wedstrijd laten zien wie hier de baas is", zei Francien Huurman. Dat bleek dus niet Oranje maar Duitsland. En dat had niet zoveel te maken met kwaliteit als wel met mentaliteit. Waar de Duitse speel sters, net als Oranje na eerdere ze ges op Slovenië en Azerbeidzjan al geplaatst voor het WK, vanaf de eerste bal elk punt vierden alsof ze de jackpot hadden gewonnen, was de frustratie bij de ploeg van Avital Selinger met bakken tegelijk van het gezicht te scheppen. Het is niet bepaald de eerste keer dat zoiets gebeurt. De afgelopen ja ren is het regelmatig voorgekomen dat Oranje, zeker voor eigen pu bliek, ten onder ging aan de hoge verwachtingen die de ploeg vooral zichzelf oplegt. Selinger repte na derhand van een geval „waarbij speelsters teveel bezig waren met denken over hoe het zou moeten in plaats van het gewoon te doen." Hij verontschuldigde zich in het openbaar voor de vertoning. „Wij zijn teleurgesteld en ik hoop dat ie dereen dat is. Wij nemen de ver antwoordelijkheid voor het verspil len van een zondag voor alle fans die hier gekomen zijn." Het goede nieuws is dat de overige belangrijke evenementen dit jaar ver van Nederland plaatshebben. Over twee weken begint de Grand Prix met rondes in Polen, Taiwan, Hongkong en eventueel de finale in Japan. Daarna volgt nog het EK in Polen. En er was nog méér goed nieuws: komende donderdag staat de eerste sessie met Schuijers op het programma. WICHITA - Het Nederlandse volley balteam heeft de World League af gesloten met twee 3-0-nederlagen tegen de Verenigde Staten. De man nen van bondscoach Peter Blangé konden vrijdagavond nog redelijk in het spoor van de Amerikanen blijven, maar waren een dag later nagenoeg kansloos. „Ik vind het echt niet grappig om de World Lea gue op deze manier af te sluiten", aldus Blangé. Nederland was al uitgeschakeld voor de finaleronde van het presti gieuze toernooi. De 'lange man nen' speelden daarom in Wichita (Kansas) alleen voor de eer en het prijzengeld. Oranje slaagde er vrij dag in om goed mee te komen met de olympisch kampioen. In de tweede en derde set dwong de ploeg zelfs negen setpunten af, maar liet die allemaal liggen. Ne derland bereikte zaterdagavond niet het niveau van een dag eerder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28