PZC 21 Alberto Contador stelt orde op zaken \A p- 27 28 en 29 Alleen de nieuwe leider zelfheeft nog kleine twijfels Giro-directeur struint door straten van Middelburg Ibrahim Afellay redt scheidsrechter in tumultueus duel Maandag 20 juli 2009 Tip? sport@pzc.nl Alberto Contador is aan de laatste meters bezig van zijn succesvolle aanval op het geel van Rinaldo Nocentini. foto Jean-Christophe Bott Alberto Contador hield zich in deze Tour verbaal op de vlakte als het weer eens ging over de ri valiteit tussen hem en ploegge noot Lance Armstrong. De Spaanse klassementsrenner sprak gisteren echter duidelijke taal op de fiets. door Ad Pertijs VERBIER - De lach is terug bij Alber to Contador. Na de eerdere stieke me coup in de eerste Pyreneeënrit bevrijdde de Spaanse klimmer zich met een overdonderende aanval in de eerste Alpenrit van alle stress en twijfel die hem de afgelopen twee weken gevangen hield. „Ik had zo'n rit als vandaag echt no dig", zei hij boven op Verbier. In het Zwitserse skioord maakte zelfs Lance Armstrong een diepe buiging voor de man die hem als enige van zijn gedroomde rentree en achtste Tourzege kan afhouden. De zich sterk voelende Amerikaan probeerde sinds de start in Mona co van alles om binnen zijn eigen Astana-ploeg het laken naar zich toe trekken. Hij riep zichzelf uit tot de 'geestelijke leider' van het team en de vraag was of Contador men taal bestand zou zijn tegen het cha risma en de persoonlijkheid van Armstrong. De Spanjaard voelde zich duidelijk ongemakkelijk bij de aanwezigheid van de man die eens zijn grote idool was. Na gisteren is dat echter voorbij. Contador trok de gele trui aan met een lach die Armstrong klein kreeg. „Ik ben trots op hem", sprak de Amerikaan al dan niet ge meend. „Vanaf nu ga ik hem hel pen de Tour te winnen. Nee, ik ga hem niet aanvallèn. Ik teken voor de tweede plaats." Ook de achter docht waarmee Contador twee we ken lang naar de woorden van Armstrong heeft geluisterd, is weg. „Ik vind het- een eer dat hij mij gaat helpen", klonk het beleefd uit de mond van de nieuwe baas van het peloton. „En niet alleen hij. De hele ploeg zal achter me staan." Fijntjes vertelde Contador hoe hij binnen zijn eigen team orde op za ken heeft gesteld dankzij het werk van een andere ploeg, Saxo Bank. „Die jongens reden zo hard op kop dat er op een gegeven moment nog maar vier of man over waren in ons voorste groepje. Eigenlijk Br Lance Armstrong zei trots te zijn op zijn winnende ploeggenoot Alberto Contador. „Vanaf nu ga ik hem helpen de Tour te winnen", zei de Ameri kaan, die gisteren op 1.35 van Contador finishte. foto Koen van Weel/ANP had ik later willen aanvallen." De laatste 5,6 kilometer naar Verbier werden zo de bondgenoot waarop Contador deze Tour zo lang had ge wacht. „Dit was de plek waarop ik voor het eerst grote verschillen kon maken." Andy Schleck wist de schade nog enigszins te beperken, de anderen verloren meer dan een minuut. 'De Tour is beslist' echode het op de Zwitserse Alp. Eigenlijk zegt nog maar één man dat dat nog niet het geval is: Alberto Contador zelf. „Dit was een belangrijke dag, maar het zwaarste moet nog komen. Ik verwacht nog wel het een en an der van de anderen. Ze zagen er sterk uit vandaag." Hij voegde er aan toe dat hij het daarbij niet over zijn eigen ploegge noten had. Hij bedoelde het niet cynisch, maar feit is wel dat ook Contador gezien moet hebben dat niet alleen hij Armstrong en Klöden uit het wiel reed. Als het team niet snel een hechte 'alles voor Contador'-eenheid wordt, kan met name de Saxo-ploeg van de broertjes Frank en Andy Schleck zich ontwikkelen tot een stoorzender. De nacht voor Verbier kwamen ze al in zijn droom voorbij. „Ik droomde dat ik goede benen had. Die heb je nodig als je de strijd aan gaat met dit soort jongens. Van daag had ik ze, maar er is altijd een klein beetje twijfel of het die dag wel of niet loopt. Daarom is voor mij de Tour nog niet beslist." MEEST CELEZEN 1. Schaars' honger nog niet gestild 2. Van Kouteren tekent contract 3. Rick Pattenier maakt fraaie goal STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23