iur 17 Gedegenmaar weinig sprankelend recital Tribune Ubuntu te klein voor enorme toeloop De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? video Extra kaarten U2 in ArenA kunstinzeeland.nl uit maandag 20 juli 2009 MUZIEKPODIUM door Jeanette Vergouwen Het Trio Scherzando be staat uit musici die allen actief zijn in het Brabants Orkest, maar die ook een diepe liefde koesteren voor de kamermuziek. De concert ruimte was goed gevuld. De deelna me van Oud-Middelburger Paul Uyterlinde trok duidelijk meer pu bliek. Ook het weer speelde wel licht een rol. De stormwind zorgde met constant suizen voor een stevi ge basso continuo. Het Trio nr. 2 in B van Frans Schu bert is een charmant werk waarin de componist invloeden van Beet hoven, Mozart en Haydn heeft ver werkt. Het Allegro moderato bevat twee thema's en er zijn vele modu laties te horen, een techniek waar in Schubert een grootmeester was. De echte vonk spong niet direct over, dit Trio werd te langzaam en vooral te bescheiden en te braaf vertolkt. Het Andante met een dro merig middendeel kreeg daardoor het karakter van salonmuziek en noch in het Menuet, noch in het Rondo spatte de speelvreugde van de musici af Het werk werd vooral gedegen en gelijkmatig vertolkt. Kamermuziek is intiem van karak ter, maar moet wel intens gebracht worden, met voldoende spanning. Het Strijktrio nr. 2 in D op. 8 van Ludwig van Beethoven kreeg als Trio Scherzando Werken van Schubert, Van Beet hoven en Von Dohnanyi. Door Trio Scherzando: Orsolya Horvath (viool), Mare Tooten (alt viool) en Paul Uyterlinde (cello). Gehoord zondag 19 juli in de Gro te Kerk in Veere. ondertitel Serenade. De serenade is een meerdelige compositie die dient als verstrooiing en meestal blijmoedig van karakter is. Het werk is afwisselend en bestaat uit langzame en snelle delen, markan te passages en lieflijke melodieën. De opening, Marcia, werd overtui gend gebracht, met het juiste vuur. Jammer dat het Adagio een wat kleurloze en saaie invulling kreeg. Ook het Menuet werd krachtig, maar te weinig speels gebracht. In het Allegretto alia Polaca klonken vinnige contrasten en het thema met variaties werd met meer elan gespeeld. Het werk eindigde cy clisch met de herhaling van het Marcia-thema. Het Trio Scherzando kwam veel beter uit de verf in de Serenade in C voor strijktrio van Ernst von Dohnanyi. Ook dit werk begint met een Mar cia. De drie musici getuigden van Trio Scherzando speelde ingetogen in de Grote Kerk in Veere. een goede techniek en brachten met stevige streken nu meer muzi kaal vuurwerk over. De Romanza is een heerlijk deel met een liefelij ke melodie in de altvioolpartij, ter wijl de andere strijkers pizzicato be geleiden. Na een vinnig midden deel nam de viool de melodielijn voor haar rekening. Het Scherzo kreeg een vlotte en spitse invulling met in het midden deel markante pizzicati in de cello partij. Het thema in Tema con va- riazioni was nostalgisch en de ver foto Ruben Ofeel schillende variaties kwamen goed uit de verf, vooral de variatie waar in de smartelijke melodie begeleid werd met arpeggio's. Met een vlot en wervelend ge bracht Rondo werd dit werk beëin- digd. Het laatste cultuurnieuws www.pzc.nl/cultuur BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! door Frank Balkenende DELFT - Er zijn extra kaarten be schikbaar gekomen voor de twee concerten van U2 in de Amster dam ArenA, vandaag en morgen. De concerten waren eigenlijk uit verkocht. Dat heeft organisator Mo jo Concerts zondag bekendge maakt. Bij het opbouwen van het podium bleek dat er ruimte was voor extra plaatsen, aldus Mojo. GOES - Het openluchtspektakel Ubuntu aan en in het Goese Meer is een overweldigend succes gewor den. De negen gratis voorstellingen trokken dertienduizend mensen. Steeds stonden rijen voor de poort. Een zo grote toeloop had de organisatie niet verwacht. „Op de tribune was plaats voor 1100 toeschouwers, maar er ston den er steeds meer voor de poort. We hebben een paar honderd stoe len bijgeplaatst, maar dan nog kon niet iedereen de voorstelling bijwo nen. Dat is voor hen een teleurstel ling, maar helaas is op een gegeven moment 'vol is vol'", reageert Cock van den Wijngaard van de gemeen te Goes en één van de organisato risch trekkers van het festival, dat het pareltje in de kroon van het Goese Afrikajaar is geworden. Wethouder Sophie van 't Westein de is 'apetrots' dat in Goes 'door amateurs een theaterspektakel van hoge kwaliteit is neergezet'. „Het is gewoon subliem dat Goese vereni gingen en clubs samen een gewel dig stuk op de planken brengen. Daarmee heeft Goes zich van zijn beste kant laten zien. Ik heb per soonlijk ook erg genoten van de vier Afrikanen die meededen. Vooral de zang van Hope Masike heeft me geraakt." De wethouder geeft ook regisseur De negen voorstellingen van het openluchtspel Ubuntu in Goes trokken zo'n 13.000 mensen. foto Willem Mieras Koen Schyvens een pluim, die in haar ogen een mooi verhaal heeft neergezet, waarin de tradities van Afrika, maar ook de problemen zo als droogte, uitbuiting en oorlogen, aan bod komen. „Ik hoop dat de bezoekers nu met andere ogen naar Afrika kijken." Regisseur Schyvens is euforisch na afloop. Ten eerste gingen nagenoeg alle buien aan het festivalterrein voorbij. Alleen afgelopen vrijdaga vond moest de voorstelling vanwe ge de regen tien minuten worden stilgelegd. Schyvens vindt het niet alleen moöi dat alle deelnemers (voor en achter de schermen zo'n honderd) een 'enorme saamhorig heid' aan de dag hebben gelegd, maar elkaar ook hebben geïnspi reerd'. „Ubuntu was gewoon één groot feest." Goes houdt over vier jaar weer een serie openluchtvoorstellingen. De belangrijkste exposities Alle Zeeuwse kunstenaars Zoeken op naam en/of locatie Kaart met Zeeuwse restaurants Podia Bioscopen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17