zeeland 115 Kurtjeen is een stad MM llKMF' CZAV zet voet in Vlaanderen met r% j. j. x grootaandeel in Luc Pauwels NV UFIC tOII VOOI* I IGlStOGNSITlG geslaagd Website koppelt vracht aan vervoerder met lege laadruimte maandag 20 juli 2009 Deze plaats uit de collectie van Hans Lindenbergh heeft een naam hoog te houden. De foto is gemaakt in een omgeving waar het goed toeven is voor voornamelijk de gegoede burgerij. De vraag luidt: waar is deze foto gemaakt. Als u leuke anekdotes te melden heeft, horen we het graag. Oplossingen kunnen tot donderdag 14.00 uur gestuurd worden naar de redactie van de PZC, onder vermelding van Raadkaart: postbus 91, 4330 AB Middelburg, fax: 0118-434019; redactie@pzc.nl. Onder de inzenders van de goede oplossingen worden drie waardebonnen verdeeld. door Edith Ramakers Dit is ontegenzeggelijk 'Kortgene of liever Kurtjeen'„Kortgene, met de Kaaioprit, links de timmermanswerkplaats van Schippers en rechts lag er nog een vaete (vijver)", schrijft Ineke Klap-Clement uit Middelburg. Het i's een straat uit het geboortedorp van Jan en Corrie Traas-Welleman uit Heinkenszand. „Daar woon- den dokter Janssen en ook mijn opa en opoe." „Rechtdoor is de Ooststraat en de Kaaivate met huisjes daarlangs. Zo was het vroeger", vult N. de Looff-Korteknie uit Kortgene aan. Kees Stevense uit Middelburg geeft Kortgene haar voornaamheid terug. In de middeleeuwen waren er in Zeeland zes zogenoemde smalsteden. „Smalle of simpele steden hadden geen stemrecht in de Zeeuwse Sta ten. Een daarvan was het op 't voormalige eiland Noord-Beveland gelegen dorp Kortgene, door de plaatselijke bevolking Kurtjeen genoemd. In 1431 verkreeg het dorp stadsrechten en sprak men over 'die stede van Cortkene'. De waardebonnen deze week gaan naar: Ineke Klap-Clement, Corrie van Damme Heinkenszand, A. de Dreu, Goes. door Claudia Sondervan WEMELDINGE - CZAV in Wemeldin- ge breidt zijn activiteiten uit naar Belgisch Vlaanderen met een meer derheidsbelang in de Vlaamse aan- en verkooponderneming Luc Pauwels NV in Assenede. Het bedrijf is voor 70 procent in ei gendom gekomen van agrarische aan- en verkooporganisatie CZAV. Directeur Tino Pauwels behoudt een aandeel van 30 procent. De bedrijven werken al jaren sa men in de aankoop van granen en de verkoop van gewasbescher ming, mest en zaad. Bovendien zijn de bedrijven actief in buurre- gio's: CZAV in Zeeland, Luc Pauw els NV voornamelijk in Oost-Vlaan- deren. Het Vlaamse bedrijf gesticht in 1910, kwam in 1965 in handen van Luc Pauwels. Diens opvolger Tino heeft de onderneming doen uit groeien tot een belangrijke markt speler met dertig medewerkers. De onderneming heeft vestigingen in Assenede, Watervliet, Middel burg (B) en Sint-Blasius-Boekel. De bedrijfsvoering van Pauwels wordt niet gewijzigd. door Marcel Modde MIDDELBURG - De provincie stelt 300.000 euro beschikbaar voor uit breiding van recreatieve fietsvoor- zieningen. Het dagelijks provinciebestuur geeft daarmee uitvoering aan een motie van Provinciale Staten om het fietstoerisme in Zeeland een impuls te geven. Dit najaar moet onder meer een bagageservice van start gaan. „We moeten nog een partij vinden die dat wil doen", zegt gedeputeerde Harry van Waveren. „Maar als dat in andere provincies zo'n succes is, moet het hier ook lukken." Fietsers kunnen zo de hele provin cie door, terwijl hun bagage tel kens vooruit wordt gebracht naar de slaapplek. De provincie wil het in 2008 gerea liseerde fietsknooppuntensysteem (een netwerk van routeborden) op tuigen met aanvullende voorzienin gen. Daarbij wordt gedacht aan simpele zaken als bankjes en schuil plaatsen, maar ook aan oplaadpun- ten voor elektrische fietsen. Gedeputeerde staten bepleiten een betere onderlinge verbinding van de netwerken. Met name het fiet sen (en wandelen) langs het water en via pontjes moet verder worden versterkt, vinden ze. Die routes vor men de 'ruggengraat voor de bele ving van de kust'. „Er moet onder weg ook wat te beleven zijn", zegt Van Waveren. Om Zeeland te promoten, wil het provinciebestuur proberen de lan delijke opening van de Meimaand Fietsmaand 2010 naar Zeeland te halen. Mytylschool De Sprienke, Goes Dennis Maat, Ellewoutsdijk: KSE 4 Acces, KSE 3 Engels; Marcelle Bakx, Vlissingen: KSE 4 Acces, KSE 3 Engels; Isabel van Steen bergen,Goes: KSE 4 Engels, VMBO-t Neder lands; Stefan Pleijte, Arnemuiden: KSE 4 Ac ces, KSE 4 Excel, KSE 3 Engels; Michael Stof fels, Bergen op Zoom: VMBO-t Engels; Jordi Ligtendag, Tholen: KSE 4 Excel; Jan Hoek man, Hoedekenskerke: KSE 2 Word; Dymp- hy Kimenai, Terneuzen: KSE 2 Word; Tha- nya Daane, Wemeldinge: KSE 2 Word; Mar- cella Traas, Baarland: KSE 4 Word. Odyzee college, Goes Havo: Yoran Wisse, Peter Sterk Vmbo, theoretische leerweg: Dylan van den Bergh, Mayckel Klootwijk, Martin Mar- kusse, Valentin Vader Deelcertificaten: Vmbo, BBL: Stephanie den Hamer, Mariella Boeije, Twan Boogaard Vmbo, theoretische leerweg: Jean Paul Kosten, Anne Paauwe, Kelly Hamelink Havo: Jedidja Baaij E.N.S.A.I.D Modevakschool Modinette: C. Meeuwse-van Iwaarde, Oost- dijk; N. Adriaanse-de Wit, Nisse. Costumiere: A. Goedhart v/d Bos, Yerseke. Tailleuse: A.Timmerman-v.Noorden, Yerseke Zoomvliet College, Bergen op Zoom De Zeeuwse geslaagden zijn: Manager ondernemer horeca (BOL) Robin Cijsouw, Goes; Jeanine de Groen, Tho len; Kimberley Houtman, Oud-Vossemeer; Sharonne de Jager, Tholen; Sharon van der Jagt, Grijpskerke; Suzanne Jansen, Goes; Jor- dy de Jong, Kapelle; Rachèl van der Kloos ter, 'sHeer Arendskerke; Roy de Kool, Kapel le; Ilse Marrees, Tholen; Mariska Nagelker- ke, Stavenisse; Lara van Poortvliet, Sint An- naland; Maurice Rouwit,Heinkenszand; Am- oud Vos,Goes; Kok (BOL): Roy van den Berg,Middelburg; Julia Gatsonides, Middelburg; Dylan Kooi man,Zierikzee; Regina Meijer, Sint Philips- land; Bart de Ruljter, Anna-Jacobapolder; Frank van de Vijver, Goes. Kok (BBL): Werner Boot, Zierikzee; James Gehrmann,Koudekerke; Erwin Heiligers, Z i erikzee; Malou Huige, Kapelle; Jeroen Klap wijk Colijnsplaat; Sascha Kouwijzer Hoede kenskerke; Andy Meijvogel, Yerseke; Mar- tijn Vis, Middelburg; Medewerker bediening (BOL): Raymon van Strien Yerseke Medewerker bediening (BBL): Kim van den Dikkenberg, Wissenkerke, Vincent Pen, Zierikzee; Manager verkoop reizen: Margot Keven- aar, Heinkenszand; Rens Korporaal, Mid delburg; Natasja Vroegop.St. Annaland. Leisure hopitaiity executive: Paula Meij- boom,Breskens Detailhandel: Jannes Masclé, Kapelle; Pris- cilla van Oorschot, Wolphaartsdijk. Administratie niveau 2: Maryama Tihani, Tholen; Catharina Wesdorp, Stavenisse; Ay- nur Dogan, Rilland; FatimaDogan, Rilland. Financiële beroepen niveau 3: Janet Moer land,Sint Maartensdijk; Razia Sagzai, Tho len; Nicky Vermaas, Stavenisse. Directiesecretaresse: Marlies van Beveren, Sint Anneland; Ariënne Poot.StMaartensdijk Directie secretaresse niveau 4: Marjolein Baas, Waarde; Jacquelien van Gorsel, Oud- Vossemeer Boekhoudkundig medewerker niveau 3 Jordi Bouterse, Kamperland Administrateur niveau 4: Ester Pattenier, Oostburg AV-producties: Joost Kuiper, s-Heerenhoek Medewerker ICT: Richard Vroegop, St. An naland. Grafische Mediavormgeving niveau 4: Bram Griep, Tholen. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Lifters in Pakistan kunnen er mee proberen naar hun bestemming te komen, maar dat is niet het eerste doel van de nieuwe website van het Yerseker bedrijf Destitrans. Allereerst wil Destitrans vervoer ders die nog wat kunnen stouwen in het ruim van een vrachtwagen of schip koppelen aan iemand die nog lading te vervoeren heeft. Of automobilisten die met drie lege stoelen in hun wagen onderweg gaan naar Amsterdam in contact brengen met mensen die de reis naar de hoofdstad ook willen ma ken. De site www.destitrans.com brengt beide categoriën samen. Het idee is begonnen aan de Grint weg in Yerseke maar is even valide in Indonesië als in Zeeland, zegt Nico Nieuwenhuize. De site is in vijf talen te gebruiken. Internet wordt al langer gebruikt om car poolers en lifters bij elkaar te krij gen en ook voor vracht bestaan groupage-sites. „Op dit platform kan alles, mits legitiem. Vraag en aanbod vinden zelf hun weg", zegt Van Nieuwenhuize. Zijn co-aan deelhouders zijn J. van den Berge van de Yerseker groothandel in agrarische producten Habeko en C. Arendse en S. de Winter van groot handel Nederlandse Oogst uit de Noordoostpolder. De sitegebruikers bespreken zelf de vervoersvergoeding af en moeten nagaan of het contact betrouwbaar is. Een illegaal vrachtje of kwaad willende liftaanbieder is mogelijk. „Vraag altijd identificatie. En wij bewaren de profiel- en advertentie- gegevens."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15