Southpark Festival groeit uit tot een 121 zeeland I? Rian Janse weer kampioen ZELFREDZAAMHEID Terwijl grote sponsors afhaken, helpen vijftig vrijwilligers, tien 'taakstraffers' en het zonnetje de Spuiters graffiti op heterdaad betrapt Wind smijt vliegeraar tegen strandhuisje maandag 20 juli 2009 Plaats uw zomerfoto op onze site Ca naar het album Zomer 2009 op www.pzc.nl/foto Ganzenfanfare scharrelt tussen de podia en tentjes door. Drie podia, bevolkt door bands met steeds weer andere genres muziek. En een speelveld voor bejaarden, sporters en kids. Op het Southpark Festival vindt ie dereen wel iets van z'n gading. door Henk Postma En opnieuw kwam de zon met een glimlach achter de wolken van daan, zodra Middelburgs Southpark Festival in be weging kwam. De organisatoren ge loofden er zaterdagochtend al niet meer in. Windvlagen dreigden de podia en tentjes aan flarden te scheuren. Regenbuien leken van plan het Meiveld te veranderen in een modderpoel. Zelfs de burge meester liet het afweten. Hij zou het festival openen, maar gaf er de voorkeur aan de Italianen te soigne ren die in Middelburg een plekje zoeken voor de eindstreep van een dagje fietsen. Wethouder Frank Streng trad op als vervanger. En jawel, precies toen hij, klokslag dertien uur, de microfoon greep om de schamele eerste bezoekers te begroeten, brak de zon door. Die bleek zo gechar meerd van alles wat het Southpark Festival op het Meiveld bij elkaar had gebracht, dat hij de grasmat niet meer zou verlaten. De rauwe bluesband The Juke Joints uit Kwadendamme bracht de stemming er meteen in, ook al waren er toen nog maar zo'n hon derd belangstellenden. Maar dat zou snel veranderen. In de loop van de middag stroomden duizen den bezoekers het Meiveld op, en ontstond een ouderwets volksfeest dat iedereen, van stokoud tot piep jong, van diepzwart tot lelieblank wel iets van betekenis had te bie den. Drie podia werden bevolkt'door bands met steeds weer andere gen res muziek: van de Ghanese groep Friction tot de Klep-pet band, spe ciaal voor de kids. Van rock tot jazz en dj- scratchers. En dat allemaal gratis en voor niets. Tot middernacht, toen de laatste klanken van de Santana Band weg stierven, bleef het Meiveld bevolkt door duizenden af en aan lopende speelveld voor hangouderen, spor ters en kinderen. Daar werden workshops gehouden, spelletjes ge speeld en sportactiviteiten op touw gezet. Kinderen konden er buikdansen, schilderen, springen, sporten. Voor de ouderen waren er work shops volksdansen, country-line- dance, knutselen en sieraden ma ken. Jongelui konden er terecht voor sporten als panna voetbal of badminton. En iedereen kreeg de kans eens een keertje te balanceren op de slackline. En dan waren er de hapjeskramen, met voedsel uit een grote variatie aan culturen. Ondanks het afhaken van een grote, door de economi sche crisis in de problemen geraak- „Pas als er niet genoeg gedronken wordt, dan hangen WC. Southpark Festival woordvoerdster Tessa Sonnemans bezoekers, die het festivalterrein ge animeerd in gebruik namen als ontmoetingsplaats. Het begon vijf jaar geleden als een flink uit de kluiten gewassen wijkfeest voor Middelburg-Zuid. Al snel voegden zich steeds meer andere Middelbur gers tussen het publiek. Inmiddels trekt het festival zelfs bezoekers die er speciaal voor uit België komen. Vorig jaar werd een recordaantal van 7500 bezoekers geteld. Of dat er dit jaar wat meer of wat minder waren, durft woordvoerdster Tessa Sonnemans niet zo eentweedrie te zeggen. Maar ze stelde wel met ge noegen vast dat veel extra publiek afkwam op het nieuw toegevoegde te sponsor, hoefde niet te worden bezuinigd op kwaliteit, en konden zelfs nieuwe elementen aan het fes tival worden toegevoegd. Allerlei instellingen en organisaties werk ten mee. En behalve zo'n vijftig vrijwilligers, kon ook een tiental 'taakstraffers' worden ingezet om het festival weer tot een succes te maken. Woordvoerdster Sonnemans ver wacht het festival ook dit jaar weer zonder financiële problemen af te sluiten. Dat had anders kunnen lo pen wanneer de zon niet had mee gewerkt. Hoe meer dorstige bezoe kers, hoe beter. „Als er niet genoeg gedronken wordt, dan hangen we." In de loop van de middag stromen vele duizenden bezoekers, van stokoud tot piepklein, het Meiveld op. QetecktSDeurwaardersKantoor j- Zeeland Uit een exploot van kandidaat gerechts deurwaarder M. Weertman d.d. 7 juli 2009 blijkt, dat t.v.v. de ING Bank N.V., rechts- opvolgster van de Postbank N.V., geves tigd te Amsterdam aan BERNHARD COR- NELIS ERWICH, zonder bekende woon- of verblijfplaats, de openbare verkoop is aangezegd van de in genoemd exploot vermelde onroerende zaak. Van dit exploot kan B.C. Erwich een afschrift ver krijgen op één van onderstaande adres sen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 door Sjaak Janse ZOUTELANDE - De kopposities wis selden zelden zo vaak als zaterdag wegens weer en wind bij het ringrijden in Zoutelande. Maar na dertig beurten kwam Rian Janse toch weer boven waaien als kam pioen. Ze stak 26 ringen. Dit was haar zevende kampioenschap sinds 2001. Ze won ook de eerste beker en de pollepel. Tweede werd Johnny Wisse (25 rin gen). De gedeelde derde plaats was voor Ramon Jobse, Jan Matthijsse en Ranni Wisse (23 ringen). De tweede beker ging naar Selina Du- vekot en de derde naar Lout Vos. Ranni Wisse won de gastenbeker. De jeugdbeker ging naar gastrijd- ster Lisanne Geschiere. De mooist versierde paarden wa ren van Marco Janse en Selina Du- vekot. Agenda ringrijden: 22 juli Oostkapelle Camping Ons Buiten 18.30-21 uur; 24 juli (sjezen) Aagtekerke Dorpsplein 17-21 uur; 25 juli Vrouwenpolder Fort den Haakweg 8-17, Domburg Markt 14-20.30 uur, en (sjezen) Grijpsker- ke Kerkring 15.30-21 uur. VLISSINGEN Na op heterdaad te zijn betrapt bij het spuiten van graffiti, heeft een viertal jongens uit Vlissingen een nacht doorgebracht in een politie cel in Torentijd. In de nacht van zaterdag op zondag werden ze omstreeks half twee be trapt in winkelcentrum Pape gaaienburg. Een voorbijganger zag dat ze een 'tag' aanbrachten op een rolluik. Agenten troffen daarna de spuitbus aan in de buddyseat van een brommer. Twee van de jongens hebben be kend. Zij zijn bereid de schade te vergoeden. Ze zijn 16 en 18 jaar. DISHOEK Op het strand bij Dishoek is zater dagmiddag een 20-jarige vliegeraar uit het Brabantse Made zwaarge wond geraakt. De wind smeet hem met zijn vlieger tegen een van de strandhuisjes. Het ongeluk gebeur de omstreeks kwart over twee. De man leek er aanvankelijk zo slecht aan toe, dat de traumaheli kopter werd opgeroepen. Die land de op het strand, maar hoefde het slachtoffer niet mee te nemen. Nadat hij was gestabiliseerd, kon de kitesurfer met een ambulance naar het ziekenhuis worden ver voerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12