PZC Middelburg nodigt partners Giro uit Zwemvest 12 en 13 11 14 Beelden etappe Amsterdam-Middelburg volgend jaar rechtstreeks bij de NOS te zien Hardzeilers lopen averij op 1 Veere mag huis Vrouwenpolder niet zomaar wegstrepen Drie brandjes in één nacht almanak Southpark Festival groeit uit tot onvervalst volksfeest Puberen in een oversekste samenleving Maandag 20 juli 2009 Tip? walcheren@pzc.nl De gemeente Middelburg zet het traject van de etappe van Ronde van Italië uit. Op 8 of 10 mei wordt de rit vanuit Amster dam verreden. door Theo Giele MIDDELBURG - Gemeenten die be reid zijn de portemonnee te trek ken maken meer kans opgenomen te worden in de route van Ronde van Italië 2010. De gemeente Mid delburg is verantwoordelijk voor de etappe Amsterdam-Middelburg die op 8 of 10 mei wordt verreden. Dat betekent dat Middelburg, uiter aard binnen bepaalde grenzen als maximale etappe-afstand, grote in vloed heeft op het traject. Finan ciële bijdragen van 'doorgangsge meenten' worden op prijs gesteld. Op deze wijze kan Middelburg wat terugverdienen van de kosten die voor de komst van het Italiaanse wielercircus moeten worden ge maakt. Uiteindelijk heeft de Gi ro-directie wel het laatste woord in de keuze van het parcours. Middelburg werkt samen met Am sterdam (startplaats van drie etap pes) en Utrecht (finishplaats op 10 mei). En die samenwerking loopt 'fantastisch', aldus de Middelburg se wethouder Albert de Vries, die als kopman binnen de gemeentelij ke organisatie verantwoordelijk is voor de Giro. De gemeente vraagt ook de provin cie Zeeland mee te doen. Vandaag spreekt De Vries met het provincie bestuur over het beschikbaar stel len van een deel van het Abdij com plex als perscentrum. Giro-directeur Angelo Zomegnan zegt dat het inmiddels zeker is dat de NOS de Nederlandse Giro-etap pes live zal uitzenden. Dit is van groot belang voor de promotionele waarde van de komst van dit grote wielervevenement naar Zeeland. De laatste keer dat de Ronde van Italië in Nederland startte, in 2002 in Groningen, was dit niet het ge val en dat zorgde voor een groot verlies aan sponsorinkomsten. De Giro-organisatie zal ook scholen betrekken bij het evenement. Ver der wordt Middelburg in de week voorafgaande aan de etappe in Itali aanse sferen ondergedompeld. pagina 27: Giro-baas wil finish in centrum Middelburg VEERE - Het ging er ruig aan toe zaterdag tij dens de zeventiende H.W. van Loon Hardzeil dag op het Veerse Meer. Nogal wat boten lie pen averij op doordat ze in open water ver keerd op de verraderlijke wind kwamen te lig gen. Zeilen scheurden en her en der raakte nog al wel eens wat stuk of los. Menige schip per zag er zondag geen heil meer in om uit te varen voor het admiraalzeilen. In en om de Veerse thuishaven was dit weekend weer van alles te beleven voor het toegestroomd pu bliek. Het koor Veers Scheepstuig vierde uit volle borst het tienjarig bestaan. Aan de race deden 44 hoogaarzen, hengsten en andere rond- en platbodems mee. De hoogaarzen presteerden weer het best. foto Ruben Oreel door Henk Postma VEERE - Opnieuw heeft een rechter de gemeente Veere moeten corri- gen. Burgemeester en wethouders verboden een inwoonster van Vrouwenpolder een woning te her bouwen. Argument was dat de wo ning zo dicht bij de nieuw aan te leggen Rijksweg 57 zou komen te staan, dat straks te veel geluidshin der wordt ondervonden van langs rijdend verkeer. Daarbij beriep het college zich op bepalingen in het bestemmingsplan voor de kern van Vrouwenpolder. De indienster van het herbouwplan bracht daar tegenin dat die bepalingen slechts gelden wanneer sprake is van uit breiding van het aantal woningen, en niet van toepassing zijn bij her bouw van een bestaande woning. De Middelburgse bestuursrechter geeft haar groot gelijk: de gemeen te mag een bestaande woning niet zomaar 'wegbestemmen'. Veere draait op voor de proceskosten. VLISSINGEN - De stadsgewestelijke brandweer rukte in de nacht van zaterdag op zondag drie keer uit om brandjes te blussen. In kermis- vierend Vlissingen stond even na 01.00 uur een zeecontainer in brand op het Arsenaalplein. In Middelburg moest even na vie ren een container worden geblust op het Meiveld, waar het South park Festival was gehouden. En drie kwartier later stond in de Middelburgse Baanstraat een scoo ter in brand. Tip? redactie@pzc.nl Zeilen was geen sinecure, afgelopen weekeinde op het Veerse meer. Voor de zeventiende keer werd de H.W. van Loon Hardzeildag rond de plas gehou den. Tientallen schippers voeren uit voor een zeilrace van Zierikzee naar Veere. Er waren weer volop (historische) hoog aarzen, hengsten en andere rond- en platbodems te bewonderen. Veiligheid aan boord was, vanwege de hevige wind, van groot belang. Verschillende schepen liepen onderweg averij op, doordat ze verkeerd op de ver raderlijke wind kwamen te liggen. De organisatie wilde lichamelijk letsel zoveel mogelijk voorkomen, dus werd duidelijk gemaakt dat het voor eenieder gewenst was om een zwemvest aan te trekken. Een van de zeilers maakte echter geen enkele aanstalten om een zwemvest te bemachtigen. Toen hem gevraagd werd naar de reden, zei hij bedremmeld: „Ik kan niet zwem men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11