de natuur is populair 3 O Kamperen zoals hier kan maar op weinig plaatsen in Zeeland Excursies naar eendenkooi Slikkenbosch Avondconcert in Oostkerk Zomercarnaval in Paal zaterdag 18 juli 2009 Stichting Natuurkampeerterreinen kunnen kampeerders alle natuur kampeerterreinen in Nederland vinden, waaaronder ook alle kam peerterreinen van Staatsbosbe heer. Een van de drie Natuurkampeer terreinen van Zeeland ligt in het Veerse Bos bij Veere. Het terrein heeft zo'n 50 plaatsen en mag zich al vanaf de oprichting van de stich ting de titel Natuurkampeerterrein noemen. Bram Vader beheert het terrein in opdracht van Staatsbosbeheer en vertelt dat mensen specifiek voor de rust, de ruimte en de natuur ko men. Alleen de basisvoorzienin gen zijn aanwezig, zo er is op het terrein een toiletgebouw te vinden met warm water. De kampeerders kunnen niet over stroom beschik ken. 4n de nabije toekomst zal dit veranderen. „Laatst belde een me vrouw om te vragen of ze over elektriciteit kon beschikken voor haar koelkastje. Dat gaat bij ons niet, ze zal het dan met koelele menten moeten doen." Vader vervolgt: „Maar het is hier in Nederland natuurlijk niet altijd dertig graden. Mensen vinden het juist ook fijn om met minder weer over stroom te kunnen beschik Hans en Gerda Overmeer (zie foto) komen uit Cas- tricum en kamperen met de tent op Natuurkampeerterrein Het Veerse Gat in Veere. De cam ping is eigendom van Staatsbosbe heer. „We kwamen in aanraking met de ze camping via de website van Staatsbosbeheer. We willen Zee land graag leren kennen en waren op zoek naar een camping. Het campingaanbod in deze provincie is natuurlijk groot. De omschrij ving van deze camping zoals we die op internet lazen, sprak ons erg aan. We kregen de indruk dat er veel privacy zou zijn en dat het in een bosrijke omgeving zou lig gen. Dat blijkt te kloppen. We vinden het prettig dat op deze camping geen winkeltjes of horeca- voorzieningen zijn. We zitten niet zo te wachten op dat massale. De voorzieningen op deze camping zijn prima. Meer hebben we eigen lijk niet nodig. We zijn vegetariër en milieube wust bezig, maar we hebben niet bewust voor een Natuurkampeer terrein gekozen. We vinden het op vallend dat hier allerlei soorten mensen komt. Er komen oudere mensen, maar ook jonge mensen weten deze camping te vinden. Een stukje verderop zit ook een ge zin met jonge kinderen. Voor ons is het niet zo'n probleem dat je op deze camping geen plek je kunt reserveren, maar voor een gezin is dat misschien niet handig. Zij willen misschien wat meer ze kerheid hebben of een plaats be schikbaar is. Eigenlijk bevalt het kamperen op deze camping ons zo goed, dat we zeker vaker voor een soortgelijke camping zullen kiezen. Maar dan het liefst op een andere plek in Zeeland. Maar kamperen zoals hier kan maar op weinig plaatsen. Eigenlijk op té weinig plaatsen, vinden wij. Het aanbod van na tuurkampeerterrein in Zeeland zou volgens ons best wat groter mogen." Natuurlijk kamperen: criteria en kenmerken foto's Ruben Oreel ken." Hier wordt dus aan gewerkt, maar er gaat meer veranderen. „We willen een aantal aparte plaat sen voor campers creëren, zodat zij niet meer tussen de tenten hoe ven te staan", vertelt Vader. De meeste Natuurkampeerterrei nen werken niet met een reserve ringssysteem. De ondernemers die dat wel doen, zorgen in ieder geval dat er voor wandelaars, fietsers en andere mensen die op de bonne fooi komen altijd een plekje is. vvww.natuurkampeerterreinen.nl www.staatsbosbeheer.nl/overnachten Het terrein ligt in een aaneengeslo ten gebied van tenminste 25 hecta re bos, natuurgebied en/of waarde vol cultuurlandschap. Er zijn geen seizoensplaatsen. In het ideale geval is het terrein bui ten het seizoen niet of nauwelijks als kampeerterrein te herkennen. Een Natuurkampeerterrein ligt in meestal in een bos- of natuurge bied en heeft relatief weinig voor zieningen. De auto mag niet naast de kam peerplaats geparkeerd worden. Per hectare zijn maximaal 30 kam peerplaatsen toegestaan. Het ter rein mag maximaal drie hectare be slaan met niet meer dan 90 kam peerplaatsen. I Kampeerders kunnen via Stichting Natuurkampeerterreinen het Groene Boekje' kopen. Hierin vin den zij alle campings die het predi kaat Natuurkampeerterrein mogen dragen. Ook vinden zij in dit boek je de 'natuurkampeerkaart', waar mee zij een jaar lang op de in het boekje opgenomen kampeerterrei nen mogen kamperen. i Ondernemers die het predikaat wil len dragen, betalen afhankelijk van het aantal kampeerplaatsen jaar lijks een bedrag variërend van 166 euro voor één tot 15 plaatsen en 653 euro voor meer dan 61 plaat sen. www.pzc.nl/zomerkrant oostkapelle - Vrijwilligers organi seren voor woensdag 22 en 29 juli en 5 en 12 augustus een rondlei ding in en rond eendenkooi Slik kenbosch in Oostkapelle. De kooi is de enige op Walcheren en voor publiek slechts beperkt toegankelijk. Vrijwilligers van Staatsbosbeheer hebben de een denkooi de afgelopen jaren opge knapt en in ere hersteld. Het is een bijzonder exemplaar, omdat hij in plaats van de gebruikelijke vier, vijf vangpijpen heeft. Tot voor enkele jaren werd de kooi gebruikt voor het vangen van een den, die voor de consumptie be stemd waren. Tegenwoordig her bergt de kooi onder meer een aal- scholver-kolonie en groeien in de omgeving bijzondere en in Zee land zeldzame planten, zoals de ko ningvaren. Bovendien is het een oase van rust in het drukke duinge bied van de Manteling. Om belangstellenden toch in de ge legenheid te stellen kennis te ma ken met de kooi worden op vijf achtereenvolgende woensdagavon den begeleide excursies georgani seerd. Deze beginnen om 19.00 uur bij café-restaurant De Bo- schhoek op de hoek van de Duin- weg-Vroonweg in Oostkapelle. Een gids legt in anderhalf uur de historie en werking van de eenden kooi uit. Ook is er aandacht voor waar te nemen dieren en planten. Belangstellenden (maximaal 25 per avond) kunnen zich opgeven via 0900-2020280 (45' cent per mi nuut). ER EVEN UIT? Kijk op de site voor aller lei activiteiten UIT ETEN Lees recensies van Zeeuwse restaurants STEM OP DE ZOMERHIT GEEF UW TIPS DOOR Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto en kies voor album Zomer 2009 middelburg - Meesterpianist en -organist Jan Vayne en Martin Mans geven vandaag een concert in de Oostkerk waarin zij hun nieuwe DVD presenteren. Het programma bevat een combi natie van zowel beroemde klassie ke nummers als populaire liedjes, zoals 'Conquest of Paradise' en 'the Rose' Er is tijdens de avond ge legenheid om verzoeken in te die nen. Ook zal de operazanger Rob van Surksum als speciale gast een bijdrage leveren aan het concert. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang'bedraagt 17,50 euro, kinderen tot en met 11 jaar betalen 7,50 euro. Het wordt aangeraden om te reserveren. www.martinmans.nl paal - Carnaval komt dit jaar vroeg naar Zeeland. Komende za terdag wordt namelijk de tweede editie van het zomercarnaval geor ganiseerd in Paal. Dit jaar hebben 23 wagens zich aangemeld voor de optocht. Ver der organiseren de sjampetters van de Djerken (Graauw), de Lamsoren (Lamswaarde), de Kloor- ianen (Kloosterzande), de Vogel- piek (Vogelwaarde) en dit jaar er aan toegevoegd de Ossekoppen (Ossenisse) 's avonds ook een car navalsbal. Naast de dijk, waar het feest plaats vindt, wordt extra parkeergelegen heid gecreëerd. Voor fietsers wordt ook ruimte gemaakt. www.cafeinhetzichtderschelde.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95