badkameruitverkoop.nl Marine mag piraten arresteren binnenland 7 Liftdeuren zijn niet berekend op botsing met scootmobiel KORTINGEN VAN 40 T/M 80% Treinen rijden beter op tijd Politie flyert tegen hennepplantages 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad mm fl DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! MISSIE ATALANTA Militairen krijgen meer bevoegdheden in Somalische wateren Riethil 20, BREDA ZONDAG A.S. OPEN DEN HAAG Liftdeuren zijn niet bestand tegen botsingen met een scootmobiel en kunnen daardoor volgens kenners voor scootmobielrijders levensge vaarlijk zijn. Donderdag veronge lukte een vrouw uit Nieuwegein in haar woning toen zij met haar scootmobiel tegen de lift aanreed. De deuren gingen open en de vrouw viel in een metersdiepe lift schacht. De lift was de dag ervoor nog getest en goed bevonden, meldt de Arbeidsinspectie. Volgens het Nederlands liftinsti- tuut zijn de afgelopen jaren vier van dergelijke ongevallen gebeurd. De drie andere slachtoffers over leefden het ongeluk wel. Het liftinstituut in Amsterdam en de Arbeidsinspectie bestuderen nu het ongeval in Nieuwegein en een soortgelijk incident later die dag UTRECHT De tevredenheid van treinreizigers over de prestaties van de Neder landse Spoorwegen blijft toene men. Over het tweede kwartaal 'be loonde' 79 procent van de reizigers de vervoerder met het rapportcij fer 7 of hoger, tegen 77 procent in het eerste kwartaal. Bijna 89 pro cent van de treinen reed op tijd, al dus een woordvoerder van de NS. met een scootmobielrijder in Zwol le. Voor liftexpert Koos van Linden- berg van het liftinstituut staat al vast dat liftdeuren niet berekend zijn op een aanrijding van een scootmobiel. De huidige normen houden geen rekening met botsin gen met een scootmobiel, zegt hij. Omdat steeds meer Nederlanders een scootmobiel gebruiken, wordt het tijd om te zien of de normen moeten worden aangescherpt, vindt hij. „Dat moet dan internatio naal gebeuren." Het liftinstituut neemt deel aan de internationale normencommissie voor liften. De expert wil het on derzoek naar de ongevallen eerst af wachten, maar hij denkt ook al over om een waarschuwing voor scootmobielgebruikers. „Zij lopen een verhoogd risico." AMSTERDAM De politie zal in het Amsterdamse stadsdeel Oud-West 23.000 flyers verspreiden. Daarin vraagt zij be woners zich te melden als zij ver moeden dat in een gebouw een hennepplantage zit. De flyers wor den huis aan huis verspreid. Door de actie moet het aantal wiet- kwekerijen in woningen en bedrij ven afnemen. I '0 j O i ÉfcA.JMÜB Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en vele andere topmerken!!! Douchewanden, (bubbel)baden, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. j Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! zaterdag 18 juli 2009 Tijdens de EU-missie Atalanta, waaraan Nederland vanaf volgen de maand meedoet, krijgt de marine meer bevoegdheden. De militairen mogen, anders dan tot nu toe het geval was, piraten oppakken. Die worden daarna overgedragen aan de overheid. DEN HELDER - De Nederlandse mari ne mag bij de komende missie in de Somalische wateren piraten ar resteren. Bij een soortgelijke Na- vo-operatie in de afgelopen maan den mocht dat niet. Tijdens de missie Atalanta van de Europese Unie - waaraan Neder land vanaf augustus meedoet - gel den andere spelregels die de militai ren meer bevoegdheden geven. De marine mag de piraten overdragen aan de autoriteiten van Kenia, die ze zullen berechten. „Ik denk dat dat weer een stap vooruit is", zei de commandant der strijdkrachten Peter van Uhm gisteren aan boord van Hr.Ms. De Zeven Provinciën. Dit schip keerde gisteren in Den Helder terug van een antipiratenmissie voor de kust van Somalië. Militairen van het fregat hebben onder meer Jemenitische vissers bevrijd uit handen van een groep Somalische piraten. Nadat de zee rovers waren ontwapend en ver hoord, moesten de Nederlanders hen echter weer laten gaan op last van de commandant van de Na- vo-operatie. Dat besluit leidde tot onbegrip in de Tweede Kamer. Generaal Van Uhm benadrukte dat de marine zich gewoon aan de regels heeft ge houden, maar hij gaf aan gelukkig te zijn met de afspraken die de Eu ropese Unie nu heeft gemaakt met Kenia. Het fregat Hr.Ms. Evertsen zal van af medio augustus vier maanden het dagelijks bevel over de EU-mis sie voeren. De elf marineschepen die er aan meedoen, moeten voor al VN-schepen beschermen die voedsel brengen naar Somalië. Ook moeten de EU-schepen zee rovers afschrikken en kunnen zij andere (koopvaardij)schepen bege leiden. Nederland plaatst regelmatig mari niers op koopvaardijschepen, zo lang het marineschip maar dichtbij is, aldus Van Uhm. Defensie doet dat echter niet als er geen marine fregat aanwezig is, omdat dat te ge vaarlijk is. De Tweede Kamer wilde liever wel mariniers aan boord, maar legde zich onlangs neer bij de weigering van minister Eimert van Middel koop van Defensie. De bemanning van De Zeven Provinciën krijgt bij terugkeer een medaille voor vredesoperaties van generaal Peter van Uhm (m). foto Oiaf Kraak/ANP 06 - 28448040 info@showroombadkamer.nl Openingstijden Donderdag en vrijdag: 14.00 -19.00 Zaterdag: 12.00 -17.00 VAN 12.00 TOT 1700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7